Tap to unmute

5. Продаж себе та дітей - Справедливість з Майклом Сенделом

Бөлісу
Ендіру
  • Жарияланды 2022 ж. 28 Жел.

Пікірлер • 54

  • Анастасія Лісогор

    Дякую за вашу працю❤

  • Дмитро Савенко
    Дмитро Савенко 2 ай бұрын +2

    Вельми цікавий контент. Подяка! Чи будете дублювати переклад цих лекцій в Google Podcast, або ж Spotify?

  • Михайло Дуда
    Михайло Дуда 2 ай бұрын +1

    Дякую Вам, прекрасна лекція.

  • Stepan Nakonechnyi
    Stepan Nakonechnyi 2 ай бұрын +1

    Чудовий матеріал. Дякую.

  • Ютюб - Кулинария !
    Ютюб - Кулинария ! 2 ай бұрын +5

    Це не "плата за життя", це плата за ризик ! Це оцінка ризику. І це ніякий не примус, бідні самі зазвичай з радістю йдуть на окупаційні бійні !

  • Xvlad
    Xvlad 2 ай бұрын +2

    Слухав ці лекції колись, зараз про армію та право на життя було слухати цікавіше.
    Все таки це дуже складне питання з філософської та морально-етичної точки зору

  • Andre Berezovskiy
    Andre Berezovskiy 2 ай бұрын

    Дякую за цікаве відео та переклад!!!

  • Марина
    Марина 2 ай бұрын +9

    Так важко слухати ці відсторонені роздуми про службу в армії під час війни 😔

    • Saint HQ
      Saint HQ 2 ай бұрын +6

      @Марина так, я розумію. Просто прокоментував трохи своїх думок. Зараз важливо суспільству триматися разом. Дуже важко будуючи суспільство з свободою вибору протистояти диктатурам де нема свободи вибору а є зомбоящик та злоба на своє життя яку виплескують на інших. Звісно було б цікаво послухати думку цього мислителя на цю тему. Почитував сучасних політичних філософів, в тому ліку навіть лібертаріанців, і поки ніде дієвих рецептів протидії тоталітарній агресії не побачив. Якщо хтось знаходив на цю тему цікаве то діліться. Зрештою поки бачу єдине що може такому протидіяти це готовність суспільства захищати себе і той західний світ який є, може і не ідеальний та повільний в реакціях, але кращого не вигадали поки що.

    • Henry S
      Henry S 2 ай бұрын +6

      @Марина впевнений, що і раніше Ви чули про добровольців, найманців та примусову мобілізацію. Тож Ваш коментар перший може просто емоційний. Думаю, що кожне суспільство обирає систему відповідно масштабу загрози: найманців на дрібні операції з потенційно слабкою стороною конфлікту, і патріотичних добровольців та мобілізованих запасних у боротьбі з серйозним суперником. Мотивація військових різна, та гроші покращують моральний стан у будь-якій системі набору.

    • Марина
      Марина 2 ай бұрын +2

      @Henry S Сьогодні важко, бо раніше мені подібні лекції не попадалися.

    • Марина
      Марина 2 ай бұрын +3

      @Saint HQ Я мала на увазі, що люди, котрі про це роздумують, не знаходяться в ситуації, коли за свої слова потрібно відповідати. Дякую за ваш особистий вибір 🙏

  • Ksusha Vit
    Ksusha Vit 2 ай бұрын

    Дякую, це цікаво

  • Stanislav Roksolan
    Stanislav Roksolan 2 ай бұрын +2

    Студентам далеким від армії та війни дуже важко зрозуміти цю тему. Найняти когось замість себе це розумна система. Багач все одно відкупиться. А так хоч менше корупції буде.

  • Юрій
    Юрій 2 ай бұрын +1

    Цікава лекція. Дякую @Хмаринка Science за переклад. З нетерпінням чекаю на наступну.

  • Art in Ukraine: мистецтво KayolaArt

    Щодо сурогатного материнства - висловлю особисту думку. Я вважаю, що в цій ситуації треба дотримуватись договору. По-перше, недотримання таких договорів створює прецеденти недовіри договірній системі загалом та ситуації в яких сурогатні матері більш легковажно можуть відноситись до свого вибору, знаючи, що умов договору можна буде не дотримуватись. По-друге, обидвоє біологічні батьки мають однакове право на піклування про свою дитину, а в даному випадку договором матт відмовилась від цих прав за грошову винагороду, й у разі намагань перегляду цього процесу вона мала б не тільки повернути батькові грошову винагороду та гроші які він витратив на її утримання, а й оплатити компенсацію моральної шкоди його дружині - прийомній матері.

  • Вадим Комендацький

    Коментар в підтримку каналу. Слава Україні!

  • Татьяна Дворниченко

    Якось вони дуже дуже зважають на емоційну складову. Сурогатна матір вже мала двох дітей і мала досвід емоційного звязку. Невже вона не могла спиратись на свій досвід , коли підписувала контракт. Тобто, надалі для всіх бажаючих найняти сурогатну матір, у них шанси 50/50 що діло не вигорить ?
    Або, до підписання контракту, обом сторонам треба пройти психологічні тести на визначення сили можливої любові, що заважатиме виконуванню умов контракту.

    • Юля Логин
      Юля Логин 2 ай бұрын +1

      @Татьяна ДворниченкоЯ з Вами не сперечаюсь,описала реальні відчуття сур.матері.Як жінка я її розумію,що таке після пологів.Думаю виникнення емоційного зв'язку з дитям і сур.мамою виключення.У багатьох жінок з рідними дітьми після пройденого шляху не одразу виходить.

    • Татьяна Дворниченко
      Татьяна Дворниченко 2 ай бұрын

      @Юля Логин я ж не кажу, що це приємно, народжувати за гроші. І це ні в якому разі не легко. Мабуть треба керуватись чимось вищим ніж матеріальна вигода, коли погоджуєшся на такий контракт.

    • Юля Логин
      Юля Логин 2 ай бұрын +1

      Знаю сурогатну матір особисто.Весь цей процес досить сильно впливає на здоров'я породіллі (в першу чергу через гормональну терапію)єдине,що хотіла ця жінка після народження дитини-це щоб її не чіпали,навіть свої діти і чоловік,вона просто хотіла відпочити.

  • Александр Павленко

    Дякую, з мене вподобайка і комент.

  • Марина
    Марина 2 ай бұрын +8

    Те, що мати двох дітей не знала про те, як змінюється її психо-емоційний стан в період вагітності та післяпологової депресії - повна маячня. Якби все завершилося рішенням першого суду, до неї вже через пару місяців дійшло б, що не було жодного сенсу забирати собі дитину від чужого чоловіка, яку вона не хотіла і не планувала. І суд мав би враховувати матеріальне забезпечення сім'ї. Вона ж явно стала сурогатною матір'ю заради грошей, тож не змогла б забезпечити ще одну дитину. А який шок від цього всього був у сміттяра 😱

    • marchenko.neuroblog
      marchenko.neuroblog 2 ай бұрын

      @Марина не згодна, що така схема принесе менше проблем в стосунках.

    • Марина
      Марина 2 ай бұрын

      @Henry S Ну в нас же була цілком адекватна схема, коли сурогатною матір'ю стає родичка когось із подружжя і не за гроші. Як мінімум з моральної точки зору тут проблем менше. Зрозуміло, що методи шантажу залишаються, проте у всіх учасників угоди більше причин довіряти одне одному.

    • Henry S
      Henry S 2 ай бұрын

      @Марина Може тому у нас і не поширилася така послуга, бо немає чіткого пропису у законодавстві, що до дотримання договору "оренди". Зате є думки суспільства про непорушність зв'язку матері-дитини. І прав більше саме у матері, дитина тут не обирає своє майбутнє. Ми далекі від дійсного верховенства закону.

    • Марина
      Марина 2 ай бұрын +1

      @Henry S Але ж насправді сурогатна мати надає послугу (виношування дитини), а не дає в оренду продукт. Навіть якщо бралася її власна яйцеклітина, це просто має додатково оплатитися, як донорство. А описана ситуація виглядає геть неадекватною. Це як пожертвувати комусь за гроші, скажімо, шматок легені, а потім вимагати регулярних зустрічей з нею. 🤔 Проте, що тільки не зроблять деякі люди, коли бачать в цьому вигоду.😔

    • Henry S
      Henry S 2 ай бұрын

      @Evdokiia Reshetnik якщо уявити, що батько-всиновлювач просто переїхав на інший континент, то можна і уявити, що сурогатна мати подасть до суду, про неможливість навідуватися до дитини. І тут точно хтось буде примушений відмовитися від своїх прав на вільне пересування, або змушений оплачувати збитки матері +"моральні страждання"

  • Цар Богоф
    Цар Богоф 2 ай бұрын +5

    Коротко про те чому ці всі концепції навколо гібридної системи призову в часи громадської війни в Америці маячня і демагогія. Якщо в той момент вона була суспільно принятною ніяких проблем, це зараз живучи в теперішньому часі це виглядає дико і не справедливо. Це як із рабством, коли ми зараз чуєм про те що когось примусили до рабства ми жахаємось, на межі палеоліту і неоліту рабство було справжнім проривом в гуманізмі, тому що будь який конфлікт в ті часи закінчувався геноцидом. Будь яка теорія або концепція адекватна своєму моменту і своїм культурним кодам. Не буває універсальної теорії на всі часи і народи, а хто так вважає це латентні віруючі.

    • Mykhailo Bryndzak
      Mykhailo Bryndzak 2 ай бұрын

      @Цар Богоф оце тебе попаяло, трошки соціалізуйся, бо походу сидиш дома з мамкою і всюди її бачиш.

  • железная ручка
    железная ручка 2 ай бұрын

    немає майбутнього... морок..

  • Eyrena Zheldak
    Eyrena Zheldak Ай бұрын

    "Дитина має зв'язок з матір'ю, чи має право на біологічну матір", а як же батько,котрий дав сперму? Це і його дитина також, він очікував,що в їх родині з'явиться дитина, його дружина цього очікувала. Брат Вівієн не хотів тієї дитини, він просто був донором, на відміну від чоловіка, що дав сперму для того,щоб жінка виносила йому з його дружиною дитину.

  • Ютюб - Кулинария !
    Ютюб - Кулинария ! 2 ай бұрын +1

    В Україні набагато більш вільне, прогресивне, нестереотипне, праве мислення, ніж в Америці. Всі ті ліві стереотипи, які в Україні давно викинуті.., професора - марксоїди вкинули мислення молодих американців в 19 століття !

  • Ютюб - Кулинария !
    Ютюб - Кулинария ! 2 ай бұрын +2

    Жах, яке стереотипно - лівацьке, марксоїдне мислення в американській студентській молоді. Як же їм промивають" мізки лівою пропагандою в американських університетах..