Tap to unmute

8. СТАНОВЛЕННЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ - Євреї в період становлення України

Бөлісу
Ендіру
  • Жарияланды 2023 ж. 9 Қаң.

Пікірлер • 307

  • Хмаринка Science
    Хмаринка Science  Ай бұрын +29

    ❗❗❗У відео дійсно є помилка. Не точний переклад/омовка. Викладач не казав, що Голокост був у 1919 році. Він сказав, що "найгірші вбивстав були у 1919 ТА під час Голокосту". ("та" пропущено в озвучці). "beginning the 1880s, and then 1903 to `06, and the worth being in 1919, AND during Holocaust" .
    Просимо вибачення і дякуємо глядачам за уважність. Нагадуємо, що оригінал лекції доступний за посиланням: kzclip.org/video/Bp495Uz_Cq4/бейне.html , а наш переклад є аматорським і не офіційним. ❗❗❗

  • Olga Skorokhod
    Olga Skorokhod 2 ай бұрын +130

    Коли я чую про Голокост у 1919 році (якщо це не обмовка) чи те, що Хмельницький підняв повстання, аби помститися тестю (!!!), то розумію загальність цих лекцій. А коли чую, що козацьке військо - це селяни, то розумію, скільки ще західним історикам треба відкривати Україну. Але добре, що є хоч такі і що тут українці не показані тут антисемітами. Дуже дякую за переклад!

    • Olga Skorokhod
      Olga Skorokhod 13 күн бұрын

      @Aneldarx вам вже вище выдповіли про склад козацтва, і все відомо, звісно. Читайте історичні книжки про це.

    • Aneldarx
      Aneldarx 14 күн бұрын

      Ну звичайно, козаки це ж були лицарі та принци поголовно, їх же на Україні було по 10 шт на кожного селянина. Невідомо, правда, чому вони поперлися на Січ, на ці безлюдні острови, а не сиділи вдома у своїх шляхетських маєтках і не частували медом своїх коханих селян-кріпаків, але це неважливо - головне, що ми спростували такий негарний для козацького іміджу факт.

    • Olga Skorokhod
      Olga Skorokhod Ай бұрын

      @julinona що я заперечую? Де я заперечую вбивства? Покажіть в тексті. Козаки і селяни Хмельницького зганяли на євреях всю лють на тодішній лад, євреї опинилися крайніми, бо асоціювалися з економічним гнітом. Так само під гарячу руку потрапило населення Лубен, наприклад, без розбору щодо релігії й національності. І вся шляхта, яка не підтримала повстання, та католики - також. При цьому закривати очі на єврейські погроми під час "чорної смерті" (приклад, який я наводжу), виокремлюючи події 1848-49, було б дивно.

    • julinona
      julinona Ай бұрын

      @Olga Skorokhod У Німмечині тоді були окремі місця. З деяких вигоняли, у деякі звали назад. І так, ви не помиляєтесь, до Польщі євреїв запросив король. Але я кажу не про те що їх виганяли, а потім повертали, а потім знов віганяли, а про те, що те, що творили козаки Хмельницького було особливою жорстокістю і жахом.
      Бо за часів Хмельниччини євреїв тупо садистки вбивали. Навіть у Гоголя описано. І то, не вся правда. Навіщо ви заперечуєте історичні факти-незрозуміло.

    • Olga Skorokhod
      Olga Skorokhod Ай бұрын

      @julinona у ті часи, як ви пишете, в Німеччині такого дійсно не було, бо тоді багатьох євреїв з Німеччини вже вигнали і вони знайшли надійну опору в Речі Посполитій.

  • Лариса Коломієць
    Лариса Коломієць 2 ай бұрын +58

    Мені більш до вподоби лекції Тімоті Снайдера. Він уміло поєднує часи в історії тонкою ниточкою філософії і прив'язує її до слухача. Дякую каналу за можливість слухати такі лекції.

    • Oxana Noschenko
      Oxana Noschenko Ай бұрын

      @Монгольський Вершник Так, не маю. Але те, що називають «норманською теорією» зовсім на теорію не тягне. Тому я навмисно пишу, що це версія - одне з тлумачень.

    • Монгольський Вершник
      Монгольський Вершник Ай бұрын

      @Oxana Noschenko LOL. Не існує ніякої "норманської версії створення Русі".
      Я впевнений, що ви не маєте історичної освіти, тому просто не розумієте, що верзете.

    • Oxana Noschenko
      Oxana Noschenko 2 ай бұрын +1

      @anton lopatinsky Ви історик? Працюєте з архівами, археологічними знахідками? Як ви відрізняєте міфи від фактів? Чи просто бовтаєте язиком задля приниження української спадщини?

    • Oxana Noschenko
      Oxana Noschenko 2 ай бұрын +2

      @anton lopatinsky Я вже ознайомлена зі Снайдером. Дякую, але не для мене. Багато історичних помилок.
      Нажаль, на Заході це чи не єдиний лояльний до України історик. Лупати нам, українцям, скелю свого історичного спотворення доведеться наполегливо та довго, щоб нарешті донести правду про себе.

    • Подорожі світом
      Подорожі світом 2 ай бұрын +2

      @Oxana Noschenko Погоджуюсь з вами. Слухаю українських також.

  • Thinking Out Loud
    Thinking Out Loud 2 ай бұрын +54

    в 1569 році не було Россії, було Московське ханство/ царство/ орда..... яке періменували в Россію після 1724го

    • Aneldarx
      Aneldarx 14 күн бұрын +1

      @Thinking Out Loud Насправді, чимало політологів вважають, що російська імперія досі існує, а срср та рф це лише її видозмінені форми. Тож подібне узагальнення має певні підстави. Не думаю, що варто чіплятися до таких деталей, адже це та термінологія, яка зрозуміла західній аудиторії. Ви ж не чините гвалт, коли у нас США називають Америкою, хоча вони і не займають весь континент, і що це зачіпає гордість мексиканців? Просто в нашій традиції так прийнято. Тут приблизно те саме.

    • Vasyl Makohonchuk
      Vasyl Makohonchuk 2 ай бұрын

      @Thinking Out Loud я повністю з Вами згоден. якщо ваша ласка, перегляньте моє повідомлення, я казав про мовний дискурс, а не мовну дискусію.

    • Thinking Out Loud
      Thinking Out Loud 2 ай бұрын +2

      ​@Vasyl Makohonchuk , шановний, можу Вас запевнити що мої багаточисленні добрі друзі з Шотландії ніколи не погодяться називатися Англійцями. Це без всяких намагань принизити моїх добрих друзів Англійців.
      Нема ніякого сенсу продовжувати будь який дискус вживаючи хибну термінологію опираючись на факти, інакше такий дискус стане дешевою пропагандою.
      Я впевненний що після 105 років Захід спроможний усвідомити та вивчити що після держперевороту 1917го так званна російська імперія перестала існувати і те що наша Історія та освіта це наша зброя в боротьбі з нацистами та людожерами Московії.

    • Vasyl Makohonchuk
      Vasyl Makohonchuk 2 ай бұрын +1

      В 1918-1991 теж не було росії, проте радянський союз на заході називали росією. Як на мене щось в цьому є. Сприймайте це як узагальнення всієї Великої Британії як Англії. Звісно, таке узагальнення обурить всіх окрім англійців, проте це для нас радше питання мовного дискурсу, аніж намагання принизити, скажімо, Шотландців.

  • Дотик душі 📚
    Дотик душі 📚 2 ай бұрын +18

    Дякую каналу за переклад і Вашу працю! Щодо змісту самої лекції, то з такими лекторами недивно, що в світі толком не знають про Україну. Та нічого, вірю, що після перемоги України і історична правда восторжествує. Слава Господу Богу! Слава Україні! Безмежна вдячність нашим Героям! 💙💛🕊❤️🖤

  • Юрій Іванович Ковбасенко

    За усієї поваги до спікера та організаторів лекції (самої по собі вельми актуальної): 1) Не кошерно писати «Снайдер», коли Снайдера нема;
    2) «Аргументація» причин Хмельниччини особистою помстою Богдана його тестю нагадує старий анекдот про те, що жовтневий переворот 1917 року був особистою помстою Леніна за смерть брата.
    3) Багато євреїв (і НЕ вихристів. - sic!) служили у війську Богдана Хмельницького. 4) Голокост відбувався не 1919 (як це стверджує лектор), а 1941-45, тож це злочин НЕ українців і/або поляків, а гітлерівців.
    PS А ось про алкоголь у шинках - дуже цікаво. Недаремно книжку пана лектора про алкоголь преміювали.
    ІМХО

    • Oleksii Gaverdovskyi
      Oleksii Gaverdovskyi Ай бұрын

      @Юрій Іванович Ковбасенко і звідки беруться стереотипи..?.. ви скажете просто Дякую, якщо омовка буде виправлена? чі ми почуємо коментар на кшталт "ІПСО!!! бо осадочок 1919 залишився на підкорці!"

    • Oleksii Gaverdovskyi
      Oleksii Gaverdovskyi Ай бұрын

      @Вита Кабанец дуже смішно

    • Юрій Іванович Ковбасенко
      Юрій Іванович Ковбасенко Ай бұрын

      @Oleksii Gaverdovskyi Пане Олексію, 1) існують не лише імперативні форми: ПРОХАННЯ не має виглядати як НАКАЗ; 2) виправляти написи і/або підписи під відео - не моя парафія, сорі.

    • Oleksii Gaverdovskyi
      Oleksii Gaverdovskyi Ай бұрын

      ​@Юрій Іванович Ковбасенко виправіть комент та зверніться до авторів каналу, щоб добавили уточненя в описі під відео.

    • Vasyl Makohonchuk
      Vasyl Makohonchuk 2 ай бұрын +1

      1. Це цикл лекцій Тімоті Снайдера в Єльскому університеті. Тому не бачу приводу для обурення. Досьогодні історія євреїв є доволі пікантним питанням, тож якби те саме озвучив Снайдер, це могло б викликати певні невдоволення серед євреїв. Дати слово Глену Дайнеру, людині що має набиякий авторитет в єврейському суспільстві, було дуже розумним кроком.
      2. Хмельниччина була сірником що призвела до пожежі. Чи не вважаєте ви, що без широкої підтримки, щось подібнемогло б відбутись? Хмельницький і ленін були лідерами, що мали талант консолідувати суспільство. Я б не ставів ці постаті в один історичний ряд, проте хотів би застережити від перебільшення особистих переконань в питаннях лідерства.
      3. Цікава думка, проте питання національної ідентичності як для часів 17 сторіччя, напевно, має дещо інший вигляд ніж ми собі уявляємо сьогодні, якщо ми щось можемо стверджувати про ті части, то це буде радше релігійа ідентичність, про що наполегливо наголошувалось впродовж всієї лекції
      4. звісно продати 1919 за голокост було б дуже зухвалою спробою, йшлося про про поргроми під час української революції і 1918-21 у Проскурові, Житомирі, Черкасах, Рівному, Фастові, Коростені та Бахмачі, а згодом, про голокост під час 2СВ, це було очевидно і я дуже дивуюся обуренням з цього приводу. Події одного штибу, проте рівень останнього в порівняння йти не може.
      ps. бухло, а згодом, кокаїн стали великим рушієм до історичних змін, як на мене. Не джерелом, саме рушієм, чи, якщо хочете, каталізатором

  • Євгенія Яремчак
    Євгенія Яремчак 2 ай бұрын +28

    Лекція для мене була більше про зібраний психологічний портрет євреїв та розвиток їх економічної діяльності, а не про їх роль в українській історії. Професор абсолютно зі своїм про-польским баченням, але слухати було цікаво. Дякую каналу за озвучку і доступ до такого матеріалу.

  • WムLDEMAR
    WムLDEMAR 2 ай бұрын +16

    Як вчасно, зробив какао, насипав смаколиків і дроп лекції. Дякую вам за переклад.

  • Liubov
    Liubov 2 ай бұрын +7

    Дякую за працю і такий якісний переклад.
    Люблю ваш канал.

  • Dmytro Krouhlyk
    Dmytro Krouhlyk 2 ай бұрын +10

    Круто що ви дійшли згоди з Йєльським універом. Дякую за ці переклади і за якісну озвучку, особливо вдячний за увагу до слів, які мають в англ мові іншомовне походження, і що ви проговорюєте ці слова.
    Таке питання: Хмаринка Science- на назву вас часом не надихнув один з випусків ХПЗП?)

  • Ирина Киевлянка

    Спасибо за такой нужный труд в переводе .

  • Nazar Davydenko
    Nazar Davydenko 2 ай бұрын +12

    дякую за чудові переклади!!

  • Volodymyr Shurubura
    Volodymyr Shurubura 2 ай бұрын +14

    Я так розумію, що пан профєсор знає польску та росіську версії історії, і зовсім не цікавився, що з цього приводу думають і пишуть українці, звісно що немає правильної історії, але якщо мова йде про Україну то треба знати, що з цього приводу думають самі українці, а так це не наукова праця, це пропоганда зі школьних підручників. Після пана Снайдера це дно.

    • Valentin Kornienko
      Valentin Kornienko 2 ай бұрын

      Він на боці окупантів-колонізаторів тому і така «точка зору»

  • Sergejs Mikhnovskyy
    Sergejs Mikhnovskyy 2 ай бұрын +3

    Дуже дякую за черговий дуже важливий переклад!)

  • Anton Khmelnytskyi
    Anton Khmelnytskyi 2 ай бұрын +2

    Дякую за якісний переклад. Завжди радію, коли з'являється у вас нове відео з лекцією Тімоті Снайдера.
    В цьому відео є невеликий розсінхрон відео та аудіо

  • LegeArte Group
    LegeArte Group 2 ай бұрын +8

    Щось з мотивами Хмельницького нафантизували)

  • Jacob Spirov
    Jacob Spirov 2 ай бұрын +15

    Мораль сей басни такова - надо всегда уважать и чтить коренное население

  • Ірина Чижик
    Ірина Чижик 2 ай бұрын +6

    Дуже дякую за вашу працю!

  • Михайло Дуда
    Михайло Дуда 2 ай бұрын +18

    Чудове відео, як на мене тема не зовсім розкрита, особливо з української точки зору, та загалом було дуже цікаво.

    • Kotygoroshko_G22
      Kotygoroshko_G22  2 ай бұрын +2

      Ну я думаю ви зрозуміли, що завжди хочуть що б ми орієнтувалися на точку інших а не українську думку.

  • Tetiana Neliubova
    Tetiana Neliubova 2 ай бұрын +2

    Щиро дякую за переклад !

  • Альона Громик
    Альона Громик 2 ай бұрын +2

    Подяка та вподобайка за Вашу працю

  • Надія М
    Надія М 2 ай бұрын +7

    Оце справді з добрим ранком! Дякую! ❤

  • Ievgen Desiatkin
    Ievgen Desiatkin 2 ай бұрын +1

    Дякую що переклали. Важливо знати як нас бачать щоб адекватно реагувати

  • svitlana radzevych
    svitlana radzevych 2 ай бұрын

    Люба Хмаринка! Дякую за чудову можливість послухати цікаву лекцію!

  • Монгольський Вершник

    Про помилку із датуванням Голокосту
    у попередній лекції про вікінгів я чув, як диктор неодноразово каже "1609 рік" замість 1069, коли йдеться про епоху вікінгів.
    Потрібно, щоб кінцевий результат уважно слухала людина, яка знається на історії.

  • Moyo Redmi
    Moyo Redmi 2 ай бұрын +1

    Дякую! З задоволенням прослухала. Багато нового почула. Є питання, сумніви і незгода з деякими твердженнями, але в цілому дуже цікаво.

  • Любовь Вараксина

    Дякуємо за дуже цікаву лекцію

  • Tetiana Chopyk
    Tetiana Chopyk 2 ай бұрын +2

    Дякую! Було дуже цікаво!

  • Lena T
    Lena T 2 ай бұрын +6

    Цікаво, спочатку він розповідає, як всі суперечать самі собі. Потім: повстання породила система, в якій закріпачені виснажувались щоденною безоплатною працею і знаходились в приниженому становищі перед евреями. Через 10 хв: система працювала, всіх все влаштовувало😅

  • Евгенія Денисова
    Евгенія Денисова 2 ай бұрын +5

    Клас !!! Ще одна лекція. Дякую!!!!

  • Iryna Prykhodko
    Iryna Prykhodko 2 ай бұрын +1

    Дякую за роботу!

  • Подорожі світом
    Подорожі світом 2 ай бұрын +2

    Дуже цікава лекція. Дякую.
    Я думаю, що нам, українціям, ні в якому разі не можна оцінювати події минулого з точки зору сьогодення. То були інші часи, інші цінності, інші правила. Але нам треба знати нашу справжню історію, бо історі, наших земель, нашого народу повністю спотворена російською імперією, совєтськими "вченими". Колись українці повернуться до своєї справжньої, великої історії.

  • Наталия Пудайло
    Наталия Пудайло 2 ай бұрын

    Ще раз слухаю. Дякую!

  • Віталій Кучма
    Віталій Кучма Ай бұрын +1

    Це вкрай корисне відео - в Україні повинні знати як про нас розповідають на лекціях в провідних університетах. Лекція доволі тенденційна. 1648р - вже три роки реально холодно влітку- логічне падіння врожайності - логічно шляхта не хоче зменшувати свої видатки- логічно гроші дають "орендарі" - логічно жовніри "орендарів" знімають "дещо більші податки" - логічно селяни повстають - кого ловлять першими- "орендарів". Наче просто :) але лектор із "академічними" знаннями ставить іншу ціль :) Доречі - а чому картини-ілюстрації лише польські - є ж багато українських - схоже лектор займається пропагандою

  • Андрій Маланчак
    Андрій Маланчак 2 ай бұрын

    Дуже цікава точка зору. Дякую за переклад, чекав.

  • Lubava005
    Lubava005 2 ай бұрын +3

    Надіслали вам маленький 🍩 Спасибі за працю

  • Roslaw Rusin
    Roslaw Rusin 2 ай бұрын +2

    Крутяк. Хоча я її вже дивився англійською. Але з радістю послухаю щєтраз ))

  • Nataliia Shytchenko
    Nataliia Shytchenko 2 ай бұрын

    Дякую за переклад! Не знала, що під час козацького повстання євреям теж дісталося.

  • Людмила Руденко
    Людмила Руденко 2 ай бұрын +3

    Дуже сумнівний погляд на історію України.

  • Artem Burlaka
    Artem Burlaka Ай бұрын

    Темні сторінки нашої історії. Але сподіваюся, що світ змінюється і ми стали кращими

  • VWOЯR
    VWOЯR 2 ай бұрын +2

    Дякую 💜💛

  • genyklemberg
    genyklemberg 2 ай бұрын

    Було цікаво дізнатись такі деталі, але як завжди якось мало всерівно.

  • Daniil Plaksin
    Daniil Plaksin 2 ай бұрын +8

    Ура! Ще одна лекція!!!

  • Вадим Комендацький

    Коментар в підтримку каналу. Слава Україні!

  • Наталия Пудайло
    Наталия Пудайло 8 күн бұрын

    Ще раз слухаю та дякую! Вінниця.

  • Olexander Potebenko
    Olexander Potebenko 2 ай бұрын

    Вау, нова лекція
    Дякую, дуже чекав

  • Sergiy Krupyna
    Sergiy Krupyna 2 ай бұрын +5

    Про Голокост в 1919 році.
    В оригіналі звучить "beginning the 1880s, and then 1903 to `06, and the worth being in 1919, AND during Holocaust".
    Тому можна стрерджувати, що лектор такого не казав, то просто такий переклад.

    • хтось
      хтось 25 күн бұрын

      Вражений! Я просто майже не чую анлійської, а Ви ще й знайшли помилку перекладача. Повага!

    • Хмаринка Science
      Хмаринка Science  2 ай бұрын

      Звісно. Ми рекомендуємо дивитися в оригіналі, бо переклад не завжди коректно передає всі фрази лектора. Хоча ми намагаємося бути максимально точними.

  • de_patrais
    de_patrais 2 ай бұрын +1

    Дякую за переклад

  • Влада Бучко
    Влада Бучко 2 ай бұрын

    Дякую!

  • Jacob Spirov
    Jacob Spirov 2 ай бұрын +7

    Насчет поляков и евреев все логично - ( как поступили бы евреи и поляки если они оказались на месте украинцев???????)

  • sergiy kkk
    sergiy kkk 2 ай бұрын +3

    По змістовності, цікавості, науковості на рівні того що дядя Фіма на привозі навернув кілька соток і вирішив нам прочитати лекцію по історії, яка ґрунтується на тих статьях які він прочитав в 1990х в газеті "спід інфо"! тільки дядя Фіма з привозу може розповісти цікавіше та більш достовірні факти навести.

  • Ruslana Broschuk
    Ruslana Broschuk 2 ай бұрын +1

    це щось неймовірне ! дякуємо ЗСУ !!!

  • Андрій Олександрович

    Дякую

  • palindrom palindrom
    palindrom palindrom 2 ай бұрын +1

    Лекція про те як використати кочевний народ в якості зброї для колонізації

  • Alex Teren
    Alex Teren 2 ай бұрын +4

    Дякую, з цікавістю послухав. Здається в цілому ситуація описана вірно, але інколи, там де не йдеться власне про євреїв, деякі речі ріжуть вухо: наприклад, не тільки євреї не мали права на володіння землею, але й селяни; шляхта далеко не завжди була польська; сумнівно називати Україну колонізованою Литвою, коли русинські за походженням князівські роди Вишневецький чи Острозьких продовжували себе так непогано почувати; про значну частку шляхти серед козаків в наші часи не знає тільки ледачий; і т.д і т.п.

    • Денис Коц
      Денис Коц 2 ай бұрын +1

      А оце -"одним з діалектів слов'янської мови"(це споглядання першоі картини).Тож це могла бути чи українська чи польська мови (хоча селяни українці тож ...).

  • Vasyl Lizanets
    Vasyl Lizanets 2 ай бұрын

    Дякую.

  • Khrystyna Bagan
    Khrystyna Bagan 26 күн бұрын +1

    Цікаво, чи лектору спадало на думку презентувати назви геолокацій українською, а не польською

  • July Energizer
    July Energizer 2 ай бұрын +2

    дякую! цікаво

  • Тетяна Адаменко
    Тетяна Адаменко 2 ай бұрын +10

    Загалом дуже цікава лекція. Але про мотиви Хмельницького поважний пан професор каже як той, хто і Вікіпедії не читав. І не дуже зрозуміла про голокост 1919 року.
    Процес почався в 1933 році і сягнув апогею в 41-45 роках.
    The Holocaust, also known as the Shoah, was the genocide of European Jews during World War II. Between 1941 and 1945, Nazi Germany and its collaborators systematically murdered some six million Jews across German-occupied Europe; around two-thirds of Europe's Jewish population.

    • Вита Кабанец
      Вита Кабанец 2 ай бұрын

      ​@Тетяна Адаменко Извините! НО я не увидела фактов, на которых бы основывалась теория этих погромов! Она основывается на опровержениях этих фактов историками, которые , якобы, противоречивы! Поетому, я бы осторожна была с выводами! И я не вижу в этом украинской интерпритации событий, о , которой вы утверждаете!
      Эта лекция подает под опасным соусом факт окупации Украины Шляхтой и Факт сотрудничества определенных групп с окупантами!

    • Тетяна Адаменко
      Тетяна Адаменко 2 ай бұрын +2

      @Вита Кабанец скоріше навпаки, поступово до української точки зору на історичні події будуть дослухатися все більше і більше. Я це кажу не для заперечення еврейских погромів, що вчиняв Хмельницький. Це жахливо, і виправдання цьому немає. Я про те, що такий плаский погляд на історію України спонсорувався Росією - наразі це, дяка ЗСУ, неухильно змінюється на краще.

  • Артем Нестеренко
    Артем Нестеренко 2 ай бұрын +2

    Неочікувано добре викладений матеріал. Із задоволенням послухав би ще цього лектора.
    Проте ні слова за караїмів та їхню не останню роль. Можна подумати що про еврейське питання можна сказати лише у зв‘язці з Козарією чи Польщею. Знову про всіх, але не про ціле. Не сказано про Русь як її називали тогочасні середньовічні єврейські джерела, а саме Ханаан на Дніпрі. А як щодо антиєвейських ексцесів 1113 року. А переписки з багдадськими євреями київських.
    Та нема про шо розказать😂. Це курс лекцій про Україну, де Україна за бортом. 👏👏👏 обожнюю таке слухати, коли тобі вибірково заливають інфу. Тоді одразу такий повноцінний стаєш👍.
    Дякую каналу, протверезів трохи.

  • Ihor Hryzhak
    Ihor Hryzhak Ай бұрын

    Гарна лекція, зачіпає багато апектів, неупереджена. Дещо потішає, бо виявляє соціальні причини погромів євреїв в Україні, вина яким та ж польська шляхта. Потішає арифметика погромів - постраждало 20 тисяч, з них мігрували 8 тисяч а прийняло християнство 1 тис. Тобто убитих було десь 11000, якщо я правильно зрозумів пана лектора. Це звісно багато, але менше від погромів євреїв у західній Європі і в російській імперії, які там регулярно траплялися. Це не виправдання, але говорить про менший ступінь ворожнечі і несприйняття, а скоріше про більший ступінь співпраці і розуміння. Щоправда, ключі від сільської церкви справді тримали євреї в західній Україні. Проте, це ніколи не було причиною конфліктів, у таких відносинах не було перебору з обох сторін. Не зрозуміло про 1919 рік, де і хто проводить погроми?

  • Samsung Dark
    Samsung Dark 2 ай бұрын

    За "історіїю кохання" Хмельницького " повесилив" 🤣🤣🤣

  • Наталія Преснякова

    Шановний пане лекторе, дякую за цікаву лекцію, але Вам треба краще розібратися із приводом до національно- визвольної війни українців під проводом Богдана Хмельницького.

  • Игорь Хоменко
    Игорь Хоменко 2 ай бұрын +12

    Нас завжди змушують орієнтуватись на думку інших істориків, політиків, ідеологів, от тільки не українських. Та і ми не шукаємо пророків серед своїх.
    От і ці лекції нам культивують! Люди дивіться український ютуб!
    "Т. Г. ШЕВЧЕНКО", "ІСТОРІЯ БЕЗ МІФІВ"
    І буде вам щастя 💙💛

    • Oleksii Gaverdovskyi
      Oleksii Gaverdovskyi Ай бұрын

      Цим коментарем людина наївно намагається погіршити наше сприйняття обох каналів/авторів.
      Проф Снайдер викладає той самий матеріа, який доносять до нас і поважні брати Капранови (канал Т.Г. Шевченка).
      Різниця лише у формі. За змістом оби два джерела ідентичні.

    • crush crush
      crush crush 2 ай бұрын

      @Хмаринка Science багато лаптєногих, які затесалися до “західних“ істориків. Дякую каналу , що транслюєте

    • MR
      MR 2 ай бұрын +4

      Особисто нас, українців, взагалі не змушують. Ми не ЦА цієї лекції, ми не студент Єльского університету. Проте я вважаю, що бачити, що там про нас говорять на заході важливо. Бо вже час вчитися керувати наративами. Час перестати бути тері інкогніто для світу. Хай це буде перші лекції, проте не останні

    • Volodymyr Volodymyr
      Volodymyr Volodymyr 2 ай бұрын +5

      Хто саме вам їх культивує? Це курс лекцій єльського університету, а ви їх тут безкоштовно слухаєте в перекладі, сидячі на дивані вдома. Якщо з чимось не згодні - можете написати авторам курсу.
      Цей канал і є український ютьюб

  • Ігор М
    Ігор М 2 ай бұрын +2

    👍💙💛

  • Владислав Костенко

    Дуже сумнівна лекція з точки зору об'єктивности. Загалом подання історії євреїв в Україні з єврейської позиції, єврейського світогляду. А хотілось щоб українська точка зору на всі ці події також була представлена, бо це як-не-як лекції про історію України.

  • Mykola
    Mykola 2 ай бұрын +5

    Текст Натана Ганновера який наводить лектор:
    «Вороги різали немовлят на колінах їхніх матерів. Їх розрізали на шматки, як рибу. Вагітним жінкам розрізали животи, виймали немовлят і кидали їм в обличчя. Деяким жінкам розривали животи і клали живих котів. всередині них.Животи потім зашивали з живими котами, що залишилися всередині.Вони відрубували руки своїм жертвам, щоб вони не могли вийняти котів з живота.Деяких дітей протикали списами, смажили на вогні, а потім принесли своїм матерям, щоб їх з’їли»
    Та це ж 1в1 російська методичка 2014-2023 років, при цьому лектор упевнено стверджує що саме так і було як написано в цьому тексті.
    Це говорить як мінімум про упередженість лектора або безграмотність, а може і про відверту українофобію.

  • Tannushka
    Tannushka 2 ай бұрын +8

    Взагалі то дуже цікава ситуація, що в курсі історії України історія єврейського народу займає таке визначне місце, що доводиться робити про це окрему лекцію (в курсі про історію України)). І при цьому Ізраїль мінімально допомагає нам у сучасній війні

    • crush crush
      crush crush 2 ай бұрын

      @anton lopatinsky що ви мені тут розказуєте, я живу в цьому середовищі , і маю предків вашої національності

    • crush crush
      crush crush 2 ай бұрын

      @anton lopatinsky що ж соромного ви знайшли в моєму коменті?) у вас просто нема аргументів.

    • crush crush
      crush crush 2 ай бұрын +1

      @anton lopatinsky послухайте перші хвилини лекції, де сказано, що євреї завжди були на боці колонізаторів ( поляків, рузні ітд) ,ви хочете любові при таких розкладах? не старайтесь переконати українців, кого вони мають вважати своїми героями. Задумайтесь над собою і своїми вчинками. Українці завжди жили на своїй землі і нікого не завойовували.

    • Vasyl Makohonchuk
      Vasyl Makohonchuk 2 ай бұрын +6

      @anton lopatinsky Бандера та Шухевич в Українському визвольному русі в Україні не розглядаються як борці проти євреїв. Більше того, на початку 20 сторіччя проти євреїв були геть усі, крім євреїв. Те ж саме можна сказати про українців. В важкі часи люди гуртуються до історичних героїв як символів. Проте це зовсім не означає що вони поділяють геть усі їх ідеї. Що варто знати про національних героїв - немає ідеальних національних героїв. Бандера та Шухевич - українські герої, а не єврейські. Так само як Давід Бен-Гуріон чи Моше Даян не можуть бути героями України.
      Немає і зараз ідеальних українців, як і ідельних євреїв. Проте є необхідність подальшого мирного співіснування і взаємної поваги.

  • Olga Tomenko
    Olga Tomenko 2 ай бұрын +5

    Ось і лектор з картами, бо тут ходили нитики, яким професор Снайдер без карт не подобався. Цікаво, що тим нитикам не сподобається сьогодні🙃
    Дякую за переклад: в оригіналі лекцію не змогла додивитись, бо не зважаючи на ілюстративні матеріали ця лекція мені здалася нудною🙄

    • Gleb Vetrov
      Gleb Vetrov 2 ай бұрын

      Баумейстер зауважив за відсутність візуалізацій (карт у т.ч)

  • Михайло Смілик
    Михайло Смілик 2 ай бұрын

    👍

  • Chandler Bing
    Chandler Bing 2 ай бұрын +3

    Вот уж не думал, что для изучения истории Украины надо изучать историю евреев..

    • Lana S
      Lana S 2 ай бұрын +2

      у нас дуже багато спільного з євреями. І так, потрібно вивчати і їх історію.

    • Chandler Bing
      Chandler Bing 2 ай бұрын

      @Эзра Книжник вы тоже адепт Украины как второго Израиля?

    • Эзра Книжник
      Эзра Книжник 2 ай бұрын +1

      @Chandler Bing якщо з історії України прибрати єврейську компоненту - жодної історії не буде.

    • Chandler Bing
      Chandler Bing 2 ай бұрын +1

      @anton lopatinsky цікавлюся звичайно. Название ролика "Евреи в период становления Украины" вас не смущает? Такое название было бы уместно если бы наша основная тема повествования была израильское государство. Вот если бы название было "восстания Хмельницкого в период становления Украины" тогда вопросов бы не было. Акценты расставлены не совсем верно.

  • Iryna Zinkiv
    Iryna Zinkiv 2 ай бұрын +7

    Автор не пояснює, чому більшість жвреєї мігрувала з Західної Європи у Східну, після Реформації

  • Tiyram ka
    Tiyram ka 2 ай бұрын +2

    З доповіді я так розумію, українська - діалект слов'янської. Далі дослухав примушуючи себе. Карта польщі та Литви не правдива. Не лише кацапи виправдовують свою імперськість. Причини повстання Хмельницького - просто польська вигадка. Голокост 1919? Не зручна інформація доповідачем "не знаходиться". Просто огидно було слухати. А потім страшно усвідомлювати, що це ще порівняно адекватно.

  • OSGdiz
    OSGdiz 2 ай бұрын +4

    7:07 "Євреї розмовляють переважно на ідиш, а в селян свій місцевий діалект якоїсь слов'янської мови"- з такими формулюваннями людина читає лекцію з історії України (жах). Представлена картина називається Оберек - це польський народний танець, тобто зображені там польські селяни.

    • OSGdiz
      OSGdiz Ай бұрын

      @iuliia safonova Діалекти української мови не припиняють бути такими від того, що хтось їх не розуміє. Я побачив артикуляцію кращої думки про одних відносно інших.

    • iuliia safonova
      iuliia safonova Ай бұрын +1

      @OSGdiz «умовно української мови», я б сказала так, бо подорожуючи там, розуміла небагато. Я не побачила ані в тексті оригіналу лекції, ані в перекладі нічого образливого чи принижуючого гідність українців. Так, на заході України багато діалектів різних слов’янських , і навіть не слов’янських мов.

    • OSGdiz
      OSGdiz Ай бұрын

      ​@iuliia safonova І ви не здогадуєтесь якої мови? ) І ви не порівнюєте їх з іншими в спосіб який сугерує, що ваша думка про одних краща ніж про інших. На лекції з історії України.

    • iuliia safonova
      iuliia safonova Ай бұрын

      @OSGdiz коли я подорожую по західній Україні, то можу сказати, що селяни говорять на діалекті якоїсь слов’янської мови.

    • Регіна Бедерак
      Регіна Бедерак 2 ай бұрын

      @Valentin Kornienko Для євреїв та інших народів "обраність" має різне значення.Наприклад для американця "обраність" означає, коли всі інші гірші, недостойні чогось. Євреї обраність розуміють буквально, що Бог вибрав їх для служіння собі, на них більше відповідальності.
      Стосовно зневаги, історично, це було взаємне явище, бо суспільні групи дуже ксенофобні. Якщо ти хоч чимось відрізняєшся, то в групу не приймають або відторгають. Євреї надто інші, щоб їх прийняти. Тому частіше вони викликали негативні емоції у корінного населення, євреї на це відповідали взаємністю.

  • Paloma De La Paz
    Paloma De La Paz 2 ай бұрын +3

    Ах вон хто заснував корупцію в нас,шляк би їх втрафив

  • Наталия Пудайло
    Наталия Пудайло 2 ай бұрын +1

    Дякую. Вінниця.

  • Ni Za Tsapovu Dushu
    Ni Za Tsapovu Dushu 2 ай бұрын +3

    Повторю свою думку, що її був висловив під попередньою лекцією.
    Цей курс був би дуже корисний як ДОДАТКОВИЙ КУРС до історії України. Усі лекції цього курсу ДОТИЧНІ до неї, але це НЕ історія України.
    Грубо кажучи, це історія ГЛОБАЛЬНОГО КОНТЕКСТУ української історії. Але БЕЗ української історії як такої.
    Уявіть собі історію громадянської війни в Північній Америці, где є лекції, присвячені тому, як:
    - події у Мексиці вплинули на перебіг громадянської війни,
    - перебіг громадянської війни вплинув на Мексику і Канаду;
    - стан торгівлі з Новим Світом у період громадянської війни;
    - ставлення провідних европейських держав до громадянської війни в П.А.;
    - побут індіянців П.А. в добу громадянської війни;
    - допомога европейських країн протиборчим сторонам;
    - участь громадян европейських країн та країн з інших частин світу в арміях Півночі і Півдня;
    - відгомін громадянської війни в літературі европейських країн
    тощо.
    Чинну лекцію ще не слухав. Напевне цікаво. Зауважу лише, що вплив євреїв на перипетії становлення України (Хмельниччина au delà) тоді був близький до нуля. Тобто, це теж КОНТЕКСТ з якої ви нічого не зрозумієте про Україну (на відміну від Голокосту тодішні погроми НІЯК на це не вплинули). Тобто, безумовно, цю тему не слід обходити, але зрозуміти через неї становлення тодішньої України - зась.
    Історична концепція Грушевського, яку критикують як перестарілу, в сто разів краще дає уявлення про минувшину країни, аніж такий-от підхід.

  • Inner harmony / relaxation meditation

    💛💙

  • Heppy House
    Heppy House 2 ай бұрын +1

    🇺🇦❤️🇮🇱

  • Ковальчук Ліля
    Ковальчук Ліля 2 ай бұрын +1

    Непогано,але тема розкрита не повністю,на Галичину-євреї були запрошені ,ще Данилом Галицьким(13 ст.),щоб "научали" торгувати селян,про цю подію в історії,спікер навіть не згадав..

  • Hey_jo
    Hey_jo 2 ай бұрын +5

    Мені здається чи цей пан постійно каже THE Ukraine, Kiev?

  • Frida
    Frida 2 ай бұрын

    Цікаво

  • YTS YTS
    YTS YTS 2 ай бұрын +1

    Thanks

  • Дмитро Са
    Дмитро Са 6 күн бұрын

    згоден

  • broggi
    broggi 2 ай бұрын +4

    Все було добре, аж раптом він почав про селянський вєнторг зі шаблями і кіньми (:facepalm:)

  • Vitaliy Vyntu
    Vitaliy Vyntu 2 ай бұрын

    Криваві землі / Тімоті Снайдер

  • M Sobachka
    M Sobachka Ай бұрын

    Хмаринка Science, викладач якось не згадує, що ініціаторами погромів ХХ століття були чорносотенці: «Союз Русского Народа»

  • Павло Косякевич
    Павло Косякевич 2 ай бұрын +4

    Кацапи розберуть на цитати, особливо про анти єврейські постання Хмельницького.
    Ціково, що всього три рази згадав словов кріпак, яке мало бути лейтмотивом лекції. Рабовласницько/феодальний лад був причиною і успіху єврейської громали і ризику, якому вона піддавалася. Майже 100% місцевого народу була рабами, у тій чи іншій мірі. Звісно всі інші аспекти діяльності євреїв розкриті коректно, але, скоріш-всього, свідомо упущене максимальне нагадування про підневільне становище українського народу. Снайдер в наступній лекції згадує, що права мали тільки 1-2% українських жителів. Звісно і олякам і євреям був вигідний такий плин справ і до чогось це мало привести в майбутньому. От пояснення.
    Засуджувати треба і тих, хто створює рабовласницьку систему і відповідно повстанські дії в моменті вбивств.
    Оскільки ви показуєте кількість 7000 зниклого населення єврейського, покажіть кількість рабів, кількість забитих палками рабів, кількість ув_язнених рабів. Однобокість - це не історія України!

  • Kotygoroshko_G22
    Kotygoroshko_G22  2 ай бұрын +2

    М'яко кажучи не гарно назвою водити в оману. Де Тімоті Снайдер?

    • Хмаринка Science
      Хмаринка Science  2 ай бұрын +3

      Ця лекція входить до курсу Тімоті Снайдера.

  • Denis Dragomirik
    Denis Dragomirik 2 ай бұрын

    Якщо чесно, я не дуже зрозумів цей момент про знищення євреїв, що "польська шляхта була дуже могутньою та мобільною". Вона то була могутньою і мобільною, але, при тому, теж від козаків потерпала. Можливо, не в таких пропорціях, але в більших кількостях. Від сказаного складається враження, що євреї були єдиною ціллю козаків.

  • Сергій
    Сергій 2 ай бұрын +6

    Дуже дивна аргументація у лекції бо посилається однобоко на єврейські та польські джерела, а термінологія зовсім кепська, особливо колонізація, це непрофесійно. Посилання ж на те що козаки не могли дістатися шляхти то мстилися євреям зовсім виглядає безглуздим.

  • Olha Yemelianova
    Olha Yemelianova 2 ай бұрын +1

    Чому лектором заявлено Снайдера?

  • svetavosk
    svetavosk 2 ай бұрын

    Багато часу, століття, вони мали свою мову. Але втратили протягом лише одного покоління, жах.

  • Олена Логвинець-Ковальська

    Це ж як треба дошкуляти українським селянам, щоби вони втратили будь-яке терпіння і повстали в особливо жорстокий спосіб. Лекція цікава, проте виставлена однобоко, адже про корінне населення, яке складало більшість (явно не 40 тисяч, як євреї), протягом лекції згадується лише в кінці, коли вони повстали проти польської шляхти і євреїв, що панували тут в усіх сферах життя, тримали у своїх руках і фактично гальмували розвиток економічних, культурних і політичних зв'язків всередині української громади, тим самим відтерміновуючи формування української державності в будь-якому прояві.

    • Анна Медведюк
      Анна Медведюк Ай бұрын +1

      Ваш коментар дуже влучний. Я вважаю, що дану лекцію треба оцінювати як одну із точок зору на події, що були згадані. Мета лекції була не в тому, щоб розповісти історію з позиції двох етнічних груп, що були однаково під гнітом тодішньої влади, а про конкретну етнічну групу, яка мала певний вплив на історичні події. З позиції українців цей період буде освітлений вподальшому.

    • Caroline Bodnia
      Caroline Bodnia Ай бұрын +1

      @Олександр Марков ну, звісно люди дають оціночне судження. Я, напр клад з вашого комнтаря роблю висновок, що ви антисеміт і ксенофоб. Але я не психіатр, а ви не проходили тести. Тож моє судження оціночне.

    • Олександр Марков
      Олександр Марков Ай бұрын

      @Caroline Bodnia Відео на історичну тематику, коментарі в більшості мають
      оціночні судження без посилання на джерела та без дат. Відповідно ваша оцінка залишається вашою, а опускатися до
      навішування ярликів на коментаторів
      зводить на нівець спробу знайти істину
      в цьому обговоренні.

  • Nataliia Koshlii
    Nataliia Koshlii 2 ай бұрын

    Граммар наці, перепрошую, не ізгої а вигнанці

  • Євген Кірнічанський

    про походження Русі: kzclip.org/video/gvhYItiYVDs/бейне.html

  • Frida
    Frida 2 ай бұрын +1

    Дає відповіді на питання

  • Олександра Кривенко

    лише у мене враження ніби лектор є представником 'інтелектуального' лоббі рашистів, де треба не тупо, бо то ж не для населення рашиське, а все ж на інтелектуальне, західне, але підло зобразити українців антисимітами.
    якщо говорити про становище євреїв в Україні, то чому тоді не згадати що на купюрах у короткий проміжок незалежності України було декілька мов, зокрема іврит? чому б не згадати, як католики галичини рятували євреїв від фашистів? тобто про погром і жорстокість сказати можна, а про співпрацю і порятунок - спонсорам не вигідно?
    жалюгідна позиція, на таку велику аудиторію розводити антиукраїнську риторику. фу.
    але за переклади лекцій - дякую каналу ❤️

  • Сергій Новохацький

    Цей маланець брехун! Наприклад коли говорить про те що в східній Європі жили вони і їм було вигідно то не каже що в західних країнах їх люди (більш якісні) ігнорували. Брехло він - маніпуляційного плану

  • Аlla Crivolapova
    Аlla Crivolapova 2 ай бұрын +8

    Українська мова - діалект якоїсь слов'янської...(

    • GoodJuJu
      GoodJuJu 2 ай бұрын

      Там могла бути і польська, і білоруська мова. У кожному регіоні якийсь свій діалект якоїсь із своєї мов. Ну от власне про це і кажуть