Tap to unmute

Jiří Grygar - Boj s lidskou hloupostí se nedá vyhrát | Neurazitelny.cz | Večery na FF UK

Бөлісу
Ендіру

Пікірлер • 1 395

 • Neurazitelny.cz
  Neurazitelny.cz   Жыл бұрын +16

  ➡️➡️➡️ Máme velký cíl dosáhnout *do konce roku 100.000 odběratelů -- pomůžete nám* ? :-) Pokud se vám líbilo tohle nebo jiné naše video, *klikněte na tlačítko Odebírat* ! :-) Děkujeme ohromně! :-)

 • Švihák Lázeňský
  Švihák Lázeňský 2 жыл бұрын +22

  Dívám se na to v roce 2020 a doufám že je pan profesor stále naživu. Vládnoucí blbost v dnešním světě, posledních pár let, musí deprimovat každou inteligentní bytost.

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  2 жыл бұрын +4

   Pan Grygar je stále mezi námi a stále členem Akademie Věd. Dovolte mi citát Alberta Einsteina: „Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist.“
   - Marek

 • STANISLAV KOBIDA
  STANISLAV KOBIDA 2 жыл бұрын +16

  Ako malý som pozeral seriál,"Okná vesmíru dokoran" a strašne ma to bavilo.Stále sledujem túto tému aj keď je to pre mňa zložité, tie vzdialenosti, tie výpočty.

  • Labakan Urzidil
   Labakan Urzidil 28 күн бұрын +1

   tomaskladiva6642
   ten seriál byl pouhým plagiátem seriálu Kosmos Carla Sagama, doporučuji.
   - a neni blití jako blití, ego jako ego?

  • Tomas Kladiva
   Tomas Kladiva Ай бұрын +1

   @martina seifertova to jste tu odpoved nepochopila. Chtel jsem upozornit na to, ze od toho cloveka jsem nevidel nic originalniho, jenom ho vidim papouskovat, a nic ho neopravnuje k tomu, aby vynasel kategoricke soudy, coz velmi rad dela.

  • martina seifertova
   martina seifertova Ай бұрын

   @Tomas Kladiva jedno za osmnáct, druhé bez dvou za dvacet. Nezapomeňte, že kvantová fysika a teorie relativity jsou pouhé modely, fikce.

  • Tomas Kladiva
   Tomas Kladiva Ай бұрын

   ten seriál byl pouhým plagiátem seriálu Kosmos Carla Sagama, doporučuji.

  • Labakan Urzidil
   Labakan Urzidil Ай бұрын

   a nebylo ti divný, že se ten jouda považuje za vesmír?

 • Kuba Jánošík
  Kuba Jánošík 5 жыл бұрын +19

  Paradni prednaska, na tema , ktere resim ve svem okoli uz docela dlouho :D Behem odpovidani na dotazy posluchacu, pan Grygar narazil na tema kosmickych vysousecu z Rakouska, coz mi pripomelo tu akci kdy v Rakousku se obcanum prodaval adapter do zasuvky ktery oddeli tu "radioaktivni" elektrinu z Temelina :D

  • Vit Bernatik
   Vit Bernatik 4 жыл бұрын +4

   Jak chcete oddelovat elektrinu podle zdroje? Vyroba v atomove elektrarne probiha normalnim dynamem stejne jako v klasickych uhelnych elektrarnach. To odkud se to teplo bere je asi stejny jako kdyby ste dokazal poznat zda vam jidlo ohrali na sporaku elektro nebo na sporaku s elektrickou spiralou. Stejny nesmysl...

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  5 жыл бұрын +8

   Nad některými věcmi opravdu zůstává rozum jen smutně stát... opodál.

 • Karel Pluhovský
  Karel Pluhovský 2 жыл бұрын +5

  Dobrý den . Čistě jako nevzdělaný člověk. Jestli můžu svůj pohled co hodně ovlivňuje naše osudy. Je to děj který prozivame společně v dané oblastí městu zemi a to v dětství co si ukládáme do podvědomí co přijímáme z okolí od rodiny rodičů tv . Pokud tedy někdo někomu čeští budoucnost z mého pohledu vyplnění se procentuálně nejblíže přiblíží osoba která si věštbu představí a dál na ní zapomene následně podvědomě se chytá něčemu co si představil vizualizovat a následně může vyjít předpověď. To si myslím

 • Anton Kanton
  Anton Kanton 2 жыл бұрын +3

  děkuji moc za přednášku. Hodně zdraví přeji pane doktore.

 • Zdeněk Lovecký
  Zdeněk Lovecký 3 ай бұрын +2

  Nevím, kdo vytvořil titulky, ale moc se toho na základní škole nenaučil. Předpokládám však, že má, jako mnoho jiných jemu podobných, diplomy a tituly z vysokých škol.

 • Petr Dvorak
  Petr Dvorak 2 жыл бұрын +7

  Vážení přáteklé
  Psal se rok 1989 cinkalo se klíčemi, a řvalo se na náměstí ... za 5 let máme uroveň Rakouska za 10 let Německa... A po 30 letech tato pohádka končí v troskách...
  Kde jsou ty časy kdy náš stát byl soběstačný. Byla jsme silná průmyslová země. Jen jeden příklad za všechny. Traktoru značky Zetor jsme vyrobili přes 1,3 milionů exemplářů. Vyváželi je do 130 zemí světa včetně USA. Dnes jsme jen levná pracovní síla. Montovna , a skladovna Evropy...Nejvíce mladých dnes dělá v Amazonu slouží Němcum, Protože tady je levná pracovní sílá , a levné sklady a pozemky po Němce...Vše se posílá do Německa...
  Za to vše můžeme poděkovat všem porevolučním vládám. Covid -19 je jen poslední kapka.
  Vše je zničené , a rozkradené. A Českým lidem zbyly jen takovéto malé demonstrace, a oči pro pláč.
  Anglie to pochopila rychlé proto vystoupila z toho vlaku EU co jede do záhuby. Ponaučení zní měli by jsme volit takovou stranu co chce to samé jako Anglie především suverenitu , a opět soběstačnou , a hospodářsky nezávislou zemi,
  bez rozkazů , a diktátu Bruselu. Největší moc v našem státě ma mít občan České republiky formou referenda , tak jako je to ve Švýcarsku. Jinak na tom budeme ještě hůř než dnes. Máme to štěstí, že jedna jediná taková uspěšná strana u nás existuje, a toto prosazuje je to Svoboda a přímá demokracie.
  Sejdeme se u voleb, tam je jediná možnost něco změnit.
  Přeji všem dobrým lidem do nového roku 2021 hodně zdraví, štěstí, a lepší vedení naší krásné země.

  • Jakub Opěla
   Jakub Opěla 19 сағат бұрын

   Anglie bude ještě dlouho litovat že vystoupila s EU, nebýt EU tak u nás žijeme jako v devadesátých letech, stačí se podívat na rozvoj měst ap.

  • Rose
   Rose Ай бұрын

   Napsal jste to velmi dobře: Ale bohužel, už jsme v "rozjetém vlaku"! A z toho se velmi špatně vystupuje. A nevím, jestli se dá takový vlak zastavit? Je to vše příliš propojené. Když budete chtít přesadit strom,musíte dát setsakramentský pozor, abyste neporušil kořeny. Jinak strom uhyne! Problém je v tom, že málokterý mladý člověk má pocit jakéhosi "pouta ke své zemi". Většině mladým jde hlavně o to, aby mohli cestovat a byli finančně zajištěni. A je jim úplně jedno, kde budou žít.

  • Drahomíra Luňáčková
   Drahomíra Luňáčková 5 ай бұрын

   Petr Dvořák , chápu ,,,musel jste to sem napsat,,, je to ve vás velká síla!!! Musíte, pro své dobré svědomí...díky.

 • Tibor Lakatos
  Tibor Lakatos 2 жыл бұрын +4

  Naprosto dokonale pravdive obdiv tomuto panovy..

 • Tomas Kladiva
  Tomas Kladiva Ай бұрын +5

  Boj s grygarem se opravdu nedá vyhrát, je to omezený trouba, co si myslí, že rozumí všemu.

  • PetrKral1
   PetrKral1 Күн бұрын

   Ano, ty jsi světu přispěl daleko více. Tomáše Kladivo, tuto úžasnou bytost, znají po celém světě

 • MUDRO30
  MUDRO30 2 жыл бұрын +16

  Pán Grygar, pri všetkej úcte, venujte sa veciam, ktorým rozumiete. Máte čo ponúknuť....

 • Hoegh Hoegh
  Hoegh Hoegh 2 жыл бұрын +5

  Asi si to pamatuji špatně, ale celou dobu od letů na Měsíc si pamatuji, že používali kalkulačku Hewlet-Pacard HC41, která měla tzv. Polskou logiku a byla lepší než Texas Instruments TI58 či TI59.

  • martina seifertova
   martina seifertova Ай бұрын

   Měl jsem všechny postupně tři zmíněné modely, dalo se na tom leccos dělat, bylo to zábavné. V 17 letech. Jak správně píše Nakoleze, Apollo nic takého nemělo, nebylo to. A ani by jim to nepomohlo.

  • Nakolezestodoly
   Nakolezestodoly Ай бұрын

   Společnost HP si získala celosvětový respekt pro různé produkty. V roce 1972 představili první ruční vědeckou elektronickou kalkulačku na světě ( HP-35 ), první ruční programovatelnou v roce 1974 ( HP-65 ), první alfanumerickou, programovatelnou a rozšiřitelnou v roce 1979 ( HP-41 C) a první symbolická a grafická kalkulačka, HP-28C . Na HP-41 jsme si hráli s programem, který měl simulovat přistání LEM na Měsíci. Nebylo to v reálném čase, ale zadávalo se z klávesnice množství paliva to motoru. Astronauti toto k dispozici neměli, ani by jim to nepomohlo, kdyby to měli.

 • Eduard Kohut
  Eduard Kohut 2 жыл бұрын +3

  Pozoruji oblohu od 6let do 13let ty letadla za sebou neměli ten pruh a pak začaly létat během 2 let až do teď a mne neni ani 40let tak se přikláním v8c k panu Ptackoj

 • Bobicek18
  Bobicek18 2 жыл бұрын +6

  vynikající přednáška! Tak tuhle jsem si užil a hlavně parádně pobavil, i když konec byl vlastně smutný (a to jsem ještě mírný). Může se prostě říct ... inu pan Grygar ... nepamatuji si, že by měl někdy přednášku, která by mě nebavila, a to beru i jeho televizní seriál .... kurňa, nevzpomenu si na název. PS: "vedlejší" přednáška o Sisyfovi neměla chybu! :-D

  • Bobicek18
   Bobicek18 2 жыл бұрын +3

   @Neurazitelny.cz No jasně!!! Bych to našel, ale zkusil jsem vás, zda to budete vědět, neboť běžel v době, kdy jste asi na světě nebyl :-D Pan Grygar asi bude proti, ale co přednáška, kde by podrobně popsal důvody pro udělení bludných balvanů v celé historii této prestižní iniciativy, případně, jak se vyvíjí udělování, jak kdo reagoval, apod.?

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  2 жыл бұрын +7

   Že by "Okna vesmíru dokořán"? ;-) I s panem doktorem chceme natočit rozhovor u Stolu pro tři -- a zeptat se, jak se boj s hloupostí po těch pár letech vyvíjí. :-)

 • NeverMore
  NeverMore 2 жыл бұрын +15

  To Goebbels neříkal. V deníku, který si psal, řekl sám sobě: Když si to budu sám sobě dost dlouho nakecávat, tak si to sám uvěřím.

  • PetrKral1
   PetrKral1 Күн бұрын

   ​@Labakan Urzidil dej si svou denní dávku homeopatik a přečti si horoskop, ať víš, co tě čeká.

  • Labakan Urzidil
   Labakan Urzidil Ай бұрын +1

   Grygar se sice narodil jen den od Mengeleho, ale Goebbelse zřejmě taky dost připomíná, nevim jestli svým lžím věří nebo to jen předstírá ...

  • CELTIC SHAMAN
   CELTIC SHAMAN 2 жыл бұрын +4

   Ze zkušenosti vím, že lidi už věří lži, než tomu, co je pravda, takže pravda se musí opakovat, ne lež.

  • Beata C.
   Beata C. 2 жыл бұрын +1

   @Sila lásky presvedcenie‼️

 • Jef Wowes
  Jef Wowes 2 жыл бұрын +9

  Tahle přednáška dobrá, ale jinak je Sisyfos také pln vzdělaných, jednooborově, fachidiotů.
  A nebudu se rýpat v tom, že pan Grygar je silně věřící občan, což mi osobně potvrdil :D Pro mě, poněkud tristní :D

  • Vojta Miklin
   Vojta Miklin  Жыл бұрын +5

   Dokud vědu dělá vědecky a netahá do ní víru, tak s tím nemám problém

  • Jan Heralecký
   Jan Heralecký 2 жыл бұрын +1

   Právě ten věřící člověk mi tam pak nějak nesedí, s prominutím.

 • Jana No
  Jana No 5 жыл бұрын +8

  Jejda, co se mu stalo. Smutné.

 • Tomáš Culek
  Tomáš Culek 5 жыл бұрын +225

  Jak tak koukám na místní diskuzi a název přednášky, pak toto téma láká hlavně ty, kterých se týká nejvíce.

  • Drahomíra Luňáčková
   Drahomíra Luňáčková 5 ай бұрын +1

   @Tomasmoravia a zajímavost, že ,,pan Grigar je silně věřící člověk,,, ta do toho zapadá jak??? Hlasa to o sobě a nevybíravě reaguje na dotazy na toto náboženské téma!!!! Jak toto vysvětlit?!

  • Drahomíra Luňáčková
   Drahomíra Luňáčková 5 ай бұрын +1

   @D L úžasné, dekuji

  • Jana JJ
   Jana JJ 7 ай бұрын +1

   @Karel Rouen - přesně tak, čas vždy ukáže.

  • 椿絢音
   椿絢音  Жыл бұрын

   @Daniel Mathia promusicianandprodancer🏎️EXILE

 • Rostislav Tobolka
  Rostislav Tobolka 4 жыл бұрын +1

  tolik nas* pitomců počínaje panem ing. Jiřím Kondrem a panem Indo Prcem konče, to člověka (bez ohledu na akademické tituly) potěší. Jen houšť a vetší kapky a"mnoga ljeta živijo" pane doktore!

 • Roland Tubler
  Roland Tubler  Жыл бұрын +6

  Témy:
  -astrológia,
  -homeopatia (32:40),
  -tradičná Čínska "medicína" (37:54),
  -očkovanie detí a chemtrials (42:30),
  -program Apollo (44:50),
  -diskusia (58:30).

  • Labakan Urzidil
   Labakan Urzidil Ай бұрын

   neboli přiznání se "poukazováním na druhý"

 • Alena Vokackova
  Alena Vokackova 2 жыл бұрын +3

  😍Konečně povzbudivá zpráva..Mám radost a děkuji(bludy mi totiž berou náladu).👍👏💃DĚKUJI VÁM🍀Jen tak dál!Ali👵

  • pk11
   pk11  Жыл бұрын +1

   Vy byste nepoznala blud, ani kdyby vám jej hodinu a půl předváděl osobně sám Dr. Grygar.

 • TomášGaming
  TomášGaming 2 жыл бұрын +5

  Na přednášku pana Grygara jsme šli u nás na střední, je to velmi inspirující člověk :-D

 • rocress
  rocress 5 жыл бұрын +12

  Pana Grygara mám rád už od dob otevřených oken vesmíru dokořán. Nicméně člověk zůstane člověkem a sisyfovská práce zůstane marnou. Tak moc nerozumím tomu, proč předává svou energii pavědám a pitomostem. Ti co budou chtít věřit, budou věřit stále a vlastně ještě více. Takhle to funguje. Sám pan Grygar je věřící, což je samo o sobě duchovní účast na nepodloženostech. Není teologie také pavěda? Ale nevyčítám mu to. Možná v kostele nějakou formu energie získává. Třeba jednou pošle pohled z království nebeského (i když pravděpodobnost je mizivá).
  Je také fakt, že moderní fyzika netuší nic o 95% vesmíru. Nikdo nechápe kvantovou mechaniku, je z ní umíme těžit. Vědci věří svému výzkumu, svým teoriím a tak nechme možnost každému z nás věřit čemu chce. Víra tvá tě uzdraví nebo dovede tam kam směřuje... je to každého volba a osobní odpovědnost. Nechme si každý své vnímání reality a přeberme za své skutky vlastní odpovědnost. Vědec má jen nabízet svá poznání a ne se vyjadřovat k "poznání" ostatních, ať jsou sebeveselejší. Každé zrno vzklíčí tam, kde je pro něj úrodná půda. Přemlouvejte pampelišku ať roste o kus dál.... Pane Grygare, od vás jako od jahodníku, čekám jahody. A ta voňavá jahoda musí sama zneviditelnit plevel rostoucí kolem... tak jej nezalévejte vlastní energií.

  • Bástr Beach Boys
   Bástr Beach Boys 3 жыл бұрын +1

   @karel straka Svým výrokem reálně ničíte národ Vy :-) Resp. svou sprostotou... ale to je šumák, možná ji máte příkazem :-(
   Ale povím Vám sladké tajemství - vy žádné příkazy nemusíte poslouchat(!!!) a klidně můžete mluvit svobodně a slušně :-)
   A to je BOMBA - ať už jste VĚŘÍCÍ nebo NEVĚŘÍCÍ a to v cokoli :-) Máte svobodu se rozhodovat zcela sám (nikdo Vás zkrátka nemusí vodit za ručičku) a to je prostě pecka a neskutečná BOMBA :-)
   Takže užijte neděli, já jdu už offline, dám asi trip po Bástru a možná se stavím za kámošem... Zatím ZDAREC :-)

  • pk11
   pk11 5 жыл бұрын +1

   +rocress ... Díky za příspěvek, sám bych to nenapsal lépe, a taky jsem nenapsal). Zejména děkuju za příměr s pampeliškou, super!
   "Ale nevyčítám mu to." Já bych mu právě tohle vyčítal. Měří dvojím metrem. To mu zakazuje jak věda, tak víra. Něco si kompenzuje. Je nasranej. Celej život hledá a je pořád na začátku. Umí o tom krásně mluvit a neřídí se tím. káže vodu, pije víno. Bojí se. Mohl bych pokračovat.
   PS. Plevel je tu (nejen) proto, aby se jahoda 'zviditelnila', nezapomeň! Tady začíná omyl arogance ...

 • kdo chce vidí
  kdo chce vidí 5 жыл бұрын +25

  Včerejší skeptik dnešním aktivistou... Potěšpánbu.

  • Peter Ondejka
   Peter Ondejka 2 жыл бұрын

   @Martin S. tam

  • Daniel Suárez
   Daniel Suárez 2 жыл бұрын

   :D

  • létající architekt
   létající architekt 2 жыл бұрын +5

   @Martin S. A kdo to jisté podezření má? Homeopatici?

  • Martin S.
   Martin S. 2 жыл бұрын +2

   Je zde jiste podezreni, ze tohle uz nejsou skeptici, ale fake skeptici:)

 • Maroš Haluška
  Maroš Haluška 5 жыл бұрын +2

  Ale sme omladli ja ho stale pozeral 30roky

 • Mad Mare
  Mad Mare 4 жыл бұрын +19

  docela mě zarazilo to baňkování... chodím na Dornovku kde se baňkování používá a stejně tak jsem jej používala na své klisně, která měla problém s páteři a celkově se zády... jsem vůči různým věcem velice skeptická, ale zrovna u daného baňkování a práce s tím a s kobylou jsem skutečně změny zaznamenala, hlavně na změně citlivosti zad a hlavně na změně (uvolnění) pohybu... Docela by mne tedy zajímalo, jak jsem zlepšení docítila a to skutečně upřímně, pokud to nebyly baňky chtěla bych vědět co to bylo za příčinu zlepšení.

  • Drahomíra Luňáčková
   Drahomíra Luňáčková 5 ай бұрын

   @Mad Mare no právě, logické vysvětlení!! Tedy takovéto věci házet do jednoho pytle!! Je opravdu nedůstojné.., řekla bych!! Tedy stalo pro sebe si třídíme, třídíme....,

  • Mad Mare
   Mad Mare  Жыл бұрын +2

   @Petr Barton homeopatika nefungují.... baňkování na druhou stranu teoreticky může podpořit prokrvení okolní tkáně

  • Hoegh Hoegh
   Hoegh Hoegh 2 жыл бұрын +8

   @Neurazitelny.cz - Podle mne je velice hloupé dávat něčemu bludný balvan, když sami nemůžete vyloučit působení baňkování na zdraví člověka.
   Já se s tím poprvé setkal u tchýně v roce 1980.
   Přivezli si tuto metodu z Volyně a na některé nemoci skutečné fungovala.
   Pokud bych se tomu chtěl věnovat, asi bych šel cestou zpracování signálů ve vědomí.
   Jenže o vědomí žvaní lidé naprosté hovadiny, přestože každý jedno vlastníme a máme s ním tedy osobní zkušenost.

 • Invictus Maneo
  Invictus Maneo 4 ай бұрын +7

  Konečně video,.které mi mluví ze srdce...
  Blbosti a duševním chorobám neporučíš...
  Když se to zkombinuje, máme Vás...

 • Nexus Moor
  Nexus Moor 2 жыл бұрын +3

  Boží :DDDD Tenhle svět je fakt freak show.

  • Jozef Varga
   Jozef Varga 2 жыл бұрын +6

   Tak. A teď to zkus napsat česky. (a "boží" vynech)

 • Mirek Novak
  Mirek Novak 5 жыл бұрын +6

  Člověk si události, děje, toho co je, definoval jako nějaký základ, neboli časoprostor, pohyb, vesmír. Tento pohyb prostoročasu si rozdělil na minulost a budoucnost. To je odvislé od nějakého pozorovatele, nebo uvědomovatele, který pomocí smyslů si tento jevový svět uvědomuje. Pokud si uvědomí, že minulost jsou děje které byly a děje které budou ještě nenastaly, pak je otázka, kdo, nebo co je ten uvědomovatel. Pokud tedy chápeme, že naše nahoře, dole, vepředu, vzadu, vlevo, vpravo, je minulost, pak se můžeme ptát, kde je tedy střed, neboli místo, odkud si děje vesmíru uvědomujeme.
  Když toto zkoumáme, zjistíme, že toto místo se nachází v hlavě. Vše, co je od uvědomovatele vzdálené, je tedy neskutečné, protože pravda je přítomnost. Přítomnost je tedy bezčasá a bezprostorová veličina, čili nepohyb. Je tedy možné, aby časoprostor, neboli pohyb mohl být ve stavu nepohybu? Když si tedy uvědomíme, že tělo a mysl člověka je pohyb, který můžeme pozorovat - uvědomovat jako objekt, pak naše myšlenka, že naším já(ego) je tělo a mysl je neudržitelná, protože objekt není subjektem. Lze tedy definovat subjekt, který je klidem časoprostoru? Pokud by byl časoprostor v klidu jen jiným stavem téhož časoprostoru jako pohybu, pak by byla přítomnost, pravda, stavem klidu časoprostoru a nepravda-iluze, by byla stavem pohybu(změny). Lze tedy naši myšlenku, že jsme tělem a myslí považovat za iluzi-nestálost a dostat se z této iluze- polopravdy? Člověk si myslí, že je pohybem. Jenže je tady ještě druhý stav, a to je nepohyb. Je možné si ale uvědomit i nepohyb aniž bychom zrušili stav pohybu? Je to možné. Pokud uklidníme svoji mysl, pak nesprávná myšlenka zmizí. Myšlenka, že Jsme tělem i myslí je nepravdivá a neudržitelná, stejně jako myšlenka že nejsme tělem a myslí. Kým tedy ve skutečnosti opravdu Jsme, když se toto naše domnělé já (buňky i mysl) neustále mění a nelze to zadefinovat, objektivizovat, ohraničit ?
  Naše mysl pokud se hýbe, dovede být pouze dvourozměrná. Na základě minulosti, tvoří budoucnost. Má i třetí stav, a tím stavem je klid mysli - přítomnost. Z tohoto stavu si ale můžeme uvědomit i stav čtvrtý. Což už není vlastnost mysli, ta může být pouze třírozměrná. Čtvrtý stav je stavem našeho vědomi, nikoli stavem mysli. Poznejme tedy nepoznané, stav mimo čas a prostor, který může existovat zároveň i v pohybu. Pak poznáme, kým skutečně (ne)Jsme ve skutečnosti.
  Tím se zbavíme iluze.

  • Ivan
   Ivan 3 ай бұрын

   Uz ziadne pivo ...

  • Alena Vokackova
   Alena Vokackova 2 жыл бұрын

   😍👍👏🙈😂😂Díky.To je dooobrý😄

  • Alena Vokackova
   Alena Vokackova 2 жыл бұрын

   😱 a najhorší je,keď štýf spadne do trííblu a pyčiká to😮Čo teraz mám urobit a lebo neurobiť,Luna má úplnek a energia nikde!?
   Je tam Luna🌕,či iba v mojej mysli??,,Toť otázka"👓🙇💫

  • Mirek Novak
   Mirek Novak 5 жыл бұрын +1

   Lidskou mysl lze používat jak částicově, tak i kvantově. Obojí je považováno za myšlení, tedy pohyb(iluzi). Pokud ji používáme klasicky, že na základě minulosti vytvoříme budoucnost, pak se jedná o mysl lineární. Pokud ji ale použijeme paralelně(ezoterika), tak je k dispozici další oblast poznání, ve které tyto jevy fungují paralelně, (kvantově) tedy možnost vidět(pohybovat se mimosmyslově) např. do minulosti, nebo budoucnosti, nebo získáme tzv. mimosmyslové vnímání, které může rozšířit naše smyslové poznání, a je z kolektivní mysli(tělo je tady a mysl je na cestách). To je ezoterika a stále je to ale relativní a proto iluzorní. Pokud ale mysl zůstane mezi těmito lineárními a paralelními stavy, pak je v přítomnosti, tedy v klidu, bez myšlenek. Pouze v tomto stavu je naše omezené vědomí schopno poznávat skutečnost absolutní, jinými slovy tělo a mysl odráží tuto skutečnost nezkresleně, protože skutečnost není zkreslena relativitou, tedy egem svým, nebo egem(světonázorem) cizích myslí. pak se duch, duše (psychika) a tělo stává jedním úplným celkem, kreacionizmus a racionalizmus toto trhá a vytváří iluzi. a i naše oficiální poznání se dostalo i do té jemnější iluze, což je sebedestruktivní chování . kolektivní mysl je jako droga. napřed se nám to zdá přínosné, ale pak ta kolektivní mysl je vždy silnější než ta naše a v závěru vás přepere(zotročí)...kolektivní mysl není totéž co kolektivní vědomí(čistý duch).

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  5 жыл бұрын +1

   Tohle si budeme muset přečíst několikrát, ale rozhodně děkujeme za podnět k zamyšlení! :-)

 • RadoPalo
  RadoPalo 2 жыл бұрын +3

  Díky moc, nasmál jsem se, máte dar ty věci předávat, pane Grygare.

 • Je1imanek
  Je1imanek 2 жыл бұрын +3

  souhlasim se všim..až na jednu věc - akupunktura má zcela jasně prokazatelný výsledky - při určitých neurologických obtížích vás na akupunkturu pošle i neurolog (např obrna lícního nervu, nebo určitý problémy s pohybovým aparátem) - kdybych to nezažil na vlastní kůži, nevěřil bych, nicméně akupunktura jednoznačně pomáhá - samozřejmě ne vždy, jen při specifických problémech
  druhý věc je homeopatie - zcela prokazatelně je to podvod, nicméně jako malej jsme měl problémy s vypadáváním vlasů. Bral jsem léky, chodil na nějáký elektrický masáže hlavy pomocí jakýchsi destiček pod proudem na poliklinice, pak další léky - nic nezabralo. V zoufalství mě máma vzala k homeopatičce, dala mi pilulky a za mešíc bylo po problému - opakuju, že jsem byl malej, takže nějáký placebo efekt se mě nemohl týkat - pro mě to byla jen další návštěva doktora, kterej mi dal další léky. To si vysvětlit nedokážu. Každopádně jako dospělej bych se do rukou homeopata nesvěřil

  • Je1imanek
   Je1imanek 2 жыл бұрын

   @Andras Olivier aha díky:)

  • Andras Olivier
   Andras Olivier 2 жыл бұрын +1

   @Je1imanek dokázal ale je to zbytečné, modří už vědí a jestli vy stále ne, pak můj původní koment trefil do černého...

  • Je1imanek
   Je1imanek 2 жыл бұрын

   @Andras Olivier Něják rozvést tuhle hlubokou myšlenku byste nedokázal?

 • hupcug
  hupcug 2 жыл бұрын +8

  Aj boj s demagogiou sa tažko vyhrava.

 • Vladimir Simcak
  Vladimir Simcak 2 жыл бұрын +2

  Mistr. Jak lze skloubit vedu i etiku do jednoho krasneho pramene. Dekuji.

  • Drahomíra Luňáčková
   Drahomíra Luňáčková 5 ай бұрын

   Vladimír Simcak Mistr. A jak lze skloubit toto ,,,vědecké bádání ,,,a velice silné náboženské přesvědčení!! Kdy odmítá o čemkoli i diskutovat!!

 • Jiří Baudyš
  Jiří Baudyš 2 жыл бұрын +1

  Vás je radost poslouchat, smekám, jak ve Vašem věku máte přehled. Díky za přednášku.

 • Andrea
  Andrea 11 күн бұрын

  V tomhle veku predpokladam uz by clovek mel neco vedet. Zde shledavam, ze pan je i pres svuj vek uplne mimo.🙈

 • Tomas Toegel
  Tomas Toegel 2 жыл бұрын +6

  me by zajimal vedecky nazor na proutkareni vody. Dvakrat jsem to ze srandy zkusil a trefil jsem se dvakrat celkem presne - nasel jsem vodovodni pripojky.

  • martina seifertova
   martina seifertova 2 жыл бұрын +2

   Ty najdu doma vždycky. Kdykoliv potřebuji něco věšet na zeď a vrtám do zdi. To samé platí o kabelech. Takže, kabely a voda se hledají vrtačkou. Pak je ještě dobrá rozbruska. Tou jsem našel kabely dokonce dvakrát za život (vodu jsem ještě nezkoušel). Kdybych měl bagr, najdu to i bagrem, na pár hrábnutí.

 • Radek Čihák
  Radek Čihák 2 жыл бұрын +4

  Pokud má voda paměť jen pikosekundu, pane Grygar, jak může reagovat na hudbu či lidskou emoci po řadu dnů?

 • Nezaujato
  Nezaujato 2 жыл бұрын +11

  1985 začalo očkovanie na mumps následne po očkovaní som ho behom leta dostal a prekonával dva týždne. Napriek tomu, niekto povie, že očkovanie na mumps funguje. Čo si o jeho inteligencii mám myslieť?

  • Nezaujato
   Nezaujato 2 жыл бұрын

   @Roman Hanajik Cítim ľudské zlyhanie pri zavádzaní očkovania, a oni tie dve ženské sú tam stále, dokým ich niekto nenahradí mladší, dovtedy sa pravdu nedozvieme, budú stále zakrývať svoje školácke chyby, respektíve inak boli vychované v komunizme, kde sa chyby z ideológie nepripúšťali. to je rozdiel medzi súčastnosťou keď hlásenie chýb je vítané HACCP, pretože to posúva správnu prax v pred.

  • Roman Hanajik
   Roman Hanajik 2 жыл бұрын

   @Nezaujato v konecnom dosledku, neviem, co kritizujes viac. :)

  • Nezaujato
   Nezaujato 2 жыл бұрын

   @Roman Hanajik Myslíš, že ich bude trápiť percento vedľajších účinkov? Keď nie je hrozba finančného postihu nie je ani zodpovednosť, pretože do riadenia sú preferovaní obmedzení ľudia, ktorí zabezpečujú dividendy a rast akcií. Ak povieš, že vedľajšie účinky sa budú hradiť z fondu, najprv to bude10,20 percent, potom sem tam niekto umrie, a stále budú nejakí uplatní profesori, ktorí budú tvrdiť, že očkovanie je jediná možnosť aj keď následky budú väčšie než bez nej. Spojme povinné očkovanie a absolútna nezodpovednosť v konečnom dôsledku znamená zmenšenie dôvery vo vakcináciu a zvýšenie vedľajších do takej miery, že časom negatíva prerastú pozitíva.

  • Roman Hanajik
   Roman Hanajik 2 жыл бұрын

   @Nezaujato aha, takto Ty premýšlaš. Tak to podľa mňa nie je. Medicínske právo mám naštudované dosť podrobne. V prvom rade, niekto musí podať žalobu a v druhom zodpovednosť je až po rozsudku a na trestnoprávnu sú prísnejšie kritéria, ako na občianskoprávnu. A fond by podľa mňa nazbavoval zamestnancov výrobcu povinnosti konať zodpovedne.

 • Šalamoun
  Šalamoun 5 жыл бұрын +22

  Většina komentářů zcela potvrzuje téma přednášky a to samozřejmě s relevancí mít vlastní názor

 • Jimmy Eastwood Jonny & Flee Eastwood
  Jimmy Eastwood Jonny & Flee Eastwood 2 жыл бұрын +3

  Brilliant , thank you

 • Josef Filipovský
  Josef Filipovský 2 жыл бұрын +9

  V hodně věcech má pravdu, ale inteligence se neměří podle toho čemu věřím a čemu ne.

  • James Ch.
   James Ch. 2 жыл бұрын

   Racionálně uvažující člověk si o osobě, která si myslí, že je země placatá, rozhodně nemyslí, že by jeho víra v onu stupiditu dodávala oné osobě na inteligenci či ji držela na nějaké úrovni, neboť inteligence oné osoby je skutečně nižší právě pro to, čemu věří. Víra v cokoli je ovlivněna kritickým myšlením.

 • Peter Bradaty
  Peter Bradaty 2 жыл бұрын +2

  Teraz si Peto hraje s ohňom, no pretože on je tiež trošku hlůpý
  Myška, Myška
  Ty si riadná mrška
  Vieš ty čo prečo já
  sú zalúbený ako voják
  Keď hovorí si preci preci
  Ochutím ťa ak dve deci
  Dobudem ťa, som starý mazák
  na pláži si lahnieš na znak
  a pred hradbami nepriatel
  odhodím do travy revolver
  Za sladký dotyk tvojich per
  ked nozdry dráždí tvoj éter
  Že? Je to veru dobrý kšeft
  But, only twenty minutes left.

 • Kris
  Kris 2 жыл бұрын +19

  Ľudská hlúposť je neporaziteľná, ano v takom zmysle sa sa už vyjadrili mnohí a pán Grygar vie o čom hovorí, lebo on sám je najlepším živým dôkazom, nositeľom tejto pravdy. Alebo že by on nemyslel tým seba?

  • 椿絢音
   椿絢音  Жыл бұрын

   @01Sansara japanesemusic🚐🇯🇵

  • 椿絢音
   椿絢音  Жыл бұрын

   @01Sansara ballisticboys🚐🇯🇵EXILE

  • 椿絢音
   椿絢音  Жыл бұрын

   @01Sansara ballisticboys🚐🇯🇵EXILE

 • Adriana Adriana
  Adriana Adriana 5 жыл бұрын +14

  Mám pana Grygara velice ráda a jak dávala televize tenkrát Okna vesmíru dokoran tak to jsem fakt zrala. Také mam od něho nějaké publikace takže moc děkuji za příspěvky

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  5 жыл бұрын

   Výborně. Teď bychom doporučili kontaktovat pana Grygara a říci mu přesně to samé, protože je malá pravděpodobnost, že si to tady přečte. Jak na to zareaguje? Uvede protiargumenty, bude Vás ignorovat, zděsí se a ztratí barvu ve tváři v hrůze uvědomění svého omylu? To je ta zajímavá část debaty, ne když si obě strany zarputile tvrdí to svoje. :-)

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  5 жыл бұрын

   +pk11 Já vím, komentář, který jsem citoval, nebyl Váš, jen jsem ho uvedl jako příklad.
   Pan Baudyš toto předpovídal cca v květnu 2000, alespoň podle článků na internetu.
   I já se rád učím nové věci, proto vlastně celý tenhle projekt vznikl, a slibuji, že si o tradiční čínské medicíně zjistím více, než si udělám vlastní názor.
   Řekl bych, že od toho vlastně všechny externí názory jsou - aby nás motivovaly vytvořit si ten vlastní. :-)
   Já Vám děkuji za inspirativní komentáře a budu se těšit, co zjistíte. :-)

  • pk11
   pk11 5 жыл бұрын +3

   +Neurazitelny.cz ... kontakt na pana Grygara mám. Jsem vždy ochoten říkat věci do očí, ovšem ne vždy schopen. Jak jsem psal, potřebuju čas se zklidnit.
   Málokdy argumentuji 'ad hominem', dávám si na to pozor a nepsal jsem 'ty nejsi vědec ani ve snu', napsal jsem 'takhle nepracuje vědec', to je rozdíl.
   Senior / Junior ano, i to mě napadlo a nechá se to zjistit, například podle období praxe pana Baudyše. Víte co, já si zjistím i tohle, a dám vědět :)
   K té čínské medicíně: je to krásná ukázka a příklad "čehosi", co se ze dne na den stane populární a to si pište, že se toho okamžitě chytne spousta příživníků (to píšu bez uvozovek). Moje bývalá partnerka studovala TČM 7 let, než se odvážila píchnout první jehličku klientovi, v rámci své praxe. Do té doby jsme byli pokusní králíci my, rodina a její kolegové studenti. Rád se učím nové věci a měl jsem tu čest nahlédnout do jejích učebnic, pomáhal jsem jí s přípravou na zkoušky, a přiznám se, že jsem byl okouzlen. Po "Mao Ce Tungovi", kterého si tady přizval pan Grygar za advokáta, ani stopy :) Je to, podle toho, co jsem viděl, propracovaný, sofistikovaný, ucelený systém, 'celostní medicína' v pravém slova smyslu. Vaše "začíná to být zajímavé" asi chápu, ovšem Grygarova argumentace je, konkrétně pro mne, urážka, vzhledem k tomu, co já (laik) o tom vím. Proto jsem v jiném komentáři "radil panu Grygarovi" , ať se "vrátí na svůj píseček" a přestane hodnotit věci, o kterých má evidentně málo informací.
   Vám ještě jednou děkuji, i za srdíčka, a budu-li vědět něco nového, rád se o to podělím. Aletheia!

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  5 жыл бұрын

   +pk11 Narazil jste na jednu věc, která myslím platí obecně: Většina lidí nejsou nedotknutelní avataři, kteří žijí kdesi ve stratosféře a běžný smrtelník nemá možnost se k nim byť přiblížit - zvláště u vědců. Naopak, s trochou úsilí se na značnou část z nich dá najít kontakt, včetně toho telefonického, a není tedy velký problém se s nimi spojit a upozornit je na jejich omyly, včetně předložení protiargumentů a protidůkazů.
   Jak s nimi ten daný člověk naloží, to už je samozřejmě druhá věc, ale pokud mi vadí něčí názor, pořád tento postup považuji za účinnější než "Ty nejseš vědec ani ve snu!"
   U Georgeů Bushů si pan Grygar spletl Juniora se Seniorem, to bych mu až tak nezazlíval, pokud zjistíte, jak to opravdu bylo s Jardou Duškem, dejte nám prosím vědět. :-) A o TČM si budeme muset něco najít, začíná to být opravdu zajímavé. :-)

  • pk11
   pk11 5 жыл бұрын

   +neurazitelny.cz ... omlouvám se, ještě to potřebuju ze sebe dostat. Na jedné straně píšete o "negativních komentářích, kterým chybí konstruktivní kritika" a jak byste prosím nazval tohle?
   Martin Motl před 2 měsíci
   Jiří Grygar skvělý jako vždy.
   Tomu jste dal srdíčko po nějaké úvaze nebo jen proto, že je to "pozitivní komentář"? K tomu, co si myslím o tom, že "Jiří Grygar skvělý jako vždy." tady píšu na několika místech. Slušně, doufám, i když je to těžké a konstruktivně ("Vraťte se pane Grygare ke své vědecké práci a přestaňte dělat ostudu sobě a vědcům obecně.")

 • dd dd
  dd dd 2 жыл бұрын +4

  plně s vámi souhlasím, člověk je změť biochemických procesů, někomu běhají rychleji(asi lepší poměr chemikálií), jinému pomaleji (asi nepapal mrkvičku)... a když některé chemikálie dojdou, vše se zastaví a jsme mrtví...

  • dd dd
   dd dd 5 ай бұрын +1

   @Drahomíra Luňáčková to byla ironie, tak nějak není člověk jen změť biochemie... vědátorům navzdory... zdraví dávná absolventka jakési PF

  • Drahomíra Luňáčková
   Drahomíra Luňáčková 5 ай бұрын

   dd dd * úžasné, takk jsem se poučila a ještě pobavila!¡ Díky. I to je potřeba u všech přednášek! Mozek se prokrví ,,vtipnou vložkou,, znova se obnoví vnímavost!! Zdraví vás pracovnice z PF HK katedry f!! Už dávno v důchodovém věku!! Díky za zpestření...D.L.

 • pk11
  pk11 5 жыл бұрын +8

  Tak na tohle si opravdu posvítím: Dušek tvrdí "nepozvali", Grygar tvrdí "pozvali". Buď jeden z nich lže anebo se někde stala chyba, dopis se ztratil.

  • pk11
   pk11  Жыл бұрын +1

   @Luboš V této "parapřednášce" se pan Grygar dopouští minimálně jedné velké chyby. Plete se do věcí, kterým nerozumí. A podle informací, které jsem mezitím získal pravděpodobně i lže. Což mě dost mrzí, byl to můj hrdina, kdysi, když jsem jako malé děcko hltal jeho Okna vesmíru dokořán.
   Abych to vysvětlil, nyní mám ještě větší pochybnosti o jeho tvrzení "Ale pozvali.", když se ho divák ptá na to, jak to bylo s Duškem. Podle mých informací žádný zvací dopis Jaroslavu Duškovi nepřišel.
   Osobně bych byl nejraději za onu mnou zmíněnou "třetí možnost", tedy že se dopis jaksi ztratil po cestě (sežral ho Duškův pes možná i s pošťákem), nicméně ani tady neodpadá odpovědnost odesílatele za doručení listiny.

  • Luboš
   Luboš  Жыл бұрын +3

   @souichirotamaru Lépe bych to neřekl. Dušek je člověk, který není žádný vědec. Hovoří o tom, s čím se setkal v životě i s čím se setkali zjímaví lidé, které oslovil. Nikdy jsem ho neslyšel striktně tvrdit, že je něco konečná pravda nebo konečná lež (z těch sporných odvětví). Je to člověk s otevřenou myslí a nadhledem, pan Grygar je svázán svým striktním přístupem, že pokud něco změřím podle vědeckých metod pravítkem, tak výsledek je jednoznačný důkaz a přesto nejede vlak. Přesto existují na světě miliony lidí, kteří prokazatelně se vyléčili díky homeopatii, akupunktuře, nebo třeba i "silou vůle" (lékaři tomu říkají spontánní vyléčení a nedokážou popsat ani vzdáleně proces, jakým to tělo provedlo) spousta prokazatelně vědou nevysvětlitelných věcí. Věda je nezkoumá (většinou), protože se staly na základě něčeho, co vědecká obec všeobecně považuje za nesmysl nebo podvod. Navíc některé ty fenomény prokazatelné jsou, mezi ně patří např. akupunktura. Dnes už lze vědecky a lékařsky popsat, jak akupunktura funguje a proč je účinná. Těch příkladů je ale nespočet. Pan Grygar je velice inteligentní člověk, ale má svázanou mysl svým vlastním povoláním a životní zkušeností.

  • souichirotamaru
   souichirotamaru 2 жыл бұрын +5

   Je to tak, Dušek tomu tolik nerozumí, ale aspoň připouští možnost něčeho nepoznaného. Kdyžto pan Grygat tomu tak moc rozumí, že si sám zavřel mysl vůči novým myšlenkám. Je to tak, že každej zjistí, co chce, ten kdo věří, že najde, najde. Ten kdo ničemu nevěří nenajde nic. Vždyť je dokázané ta ultra jemná mechanika na menží než atomové bázy má tendenci chovat se v závislosti na pozorovateli. Prostě když to není A, tak to neznamená, že to je B... Existuje mnoho poloh, které lidi ještě neumí měřit, ale jsou tam určitě. Jinak bychom už měli odpověď na všechno, a přitom víme, že skoro nic nevíme.

  • pk11
   pk11 2 жыл бұрын

   @Marek Stejskal Nerozumím, co přesně máš na mysli...

  • Marek Stejskal
   Marek Stejskal 2 жыл бұрын +1

   Co třeba úhel pohledu na svět...

 • Anna Motlová
  Anna Motlová 2 жыл бұрын +4

  Naprosto skvělé!

 • Tomáš Beran
  Tomáš Beran 5 жыл бұрын +6

  Děkuju. :-)

 • Karel Husárek
  Karel Husárek 4 жыл бұрын +7

  Díky moc!!!!!!! Hodně zdraví, energie a mladé mysli; přestože boj s blbostí nelze vyhrát......

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  4 жыл бұрын

   Moc rádo se stalo, Karle! :-) Děkujeme za přání, vyřídíme i panu Grygarovi! :-) A přejeme totéž, plus hodně radosti ze života, vesmíru a vůbec. :-)

 • Mc Eddy
  Mc Eddy 5 жыл бұрын +4

  Vynikající přednáška :)

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  5 жыл бұрын +1

   Děkujeme, moc nás těší, že se líbí! :-)

 • bebuska benn
  bebuska benn 2 жыл бұрын +12

  Pan Grygar bojoval sám se sebou a zjistil, že nemůže vyhrát

 • Rostislav Komárek
  Rostislav Komárek 2 жыл бұрын +1

  Já chci bludný kámen.

 • Daniel Vašek
  Daniel Vašek 4 жыл бұрын +7

  Dobrý den, naprosto úžasné video a hlavně moudrá slova pana Grygara.

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  4 жыл бұрын +1

   Děkujeme za hezký komentář, Danieli, jsme rádi, že pan Grygar oslovil. :-)

 • Ladislav Demcak
  Ladislav Demcak 2 жыл бұрын +1

  100 percent pravda

 • Pavol Filek
  Pavol Filek 4 жыл бұрын +37

  Ľudia, ktorí si o sebe myslia, že kriticky myslia, by sa tiež mali učiť základom kritického myslenia. :)

  • D L
   D L 2 жыл бұрын +2

   @Charles Severa Pan Grygar zřejmě nedomyslel situaci S Drahošem, á la "sluchátkem". Možná podporoval pouze ve víře více financí do výzkumu, ale Drahoš, kromě toho, že byl velmi lehce manipulovatený a vlažný, byl tímto i velmi nebezpečný do budoucnosti.

  • Ven Di
   Ven Di 2 жыл бұрын

   Charles Severa super klasifikace! Píši “1*”! 👍
   P. S. Tedy myslím to konkrétně ve věci víry v intelektuální schopnosti toho pána prezentované a validované jeho akademickým vzděláním. A ignoroval praktickou zkušenost, že zlatem není všechno, co se třpytí.
   Horši je, že neúspěšnému kandidátovi na prezidenta přesto “lid” uvěřil. A proto se sluchátky ho poslal do senátu.

  • Charles Severa
   Charles Severa 2 жыл бұрын +1

   Grygar svuj problem v kritickem mysleni dokazal vlezoritni podporou globalisty Drahose

  • Ven Di
   Ven Di 2 жыл бұрын

   Neurazitelny.cz pokud to měli být ti dva trpaslíci, tak původní komentář platí i pro ně!

 • Iwo Skramlik
  Iwo Skramlik 2 жыл бұрын +3

  Pan Grygar, moudrý člověk, pořád mylně předkládá, že hvězdopravectví vychází z nějakého silového působení planet, tedy z kombinace hmotnosti a vzdálenosti. Což ale hvězdopravcům nikdo neřekl a ty to ani nenapadlo, takže je to sice skvěle rozcupovaná astrologie, ale... na tematech, které ona vůbec neřeší :-)

  • Vojta Miklin
   Vojta Miklin  Жыл бұрын +1

   Pokud hvězdoprava funguje, tak je to jednoduché. Navrhněte pokus, který ukáže, že funguje. Tím umlčíte všechny vědecké skeptiky.

 • Jan Rys
  Jan Rys 2 жыл бұрын

  Mne by zajímala funkčnost/nefukčnost staré ,,neředěné'' homeopatie (to, kdy tabletka opravdu obsahovala alergen a tím se prý dá snížit případné riziko/zmírnit alergickou reakci a šok v budoucnu)

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  2 жыл бұрын +1

   Na podobném principu co popisujete fungují i vakcíny proti alergii (Alergenová imunoterapie). Takže, když to bude mít správné složení, tak se pak asi nebude moc lišit hlavní složkou od skutečného léku. Pak je otázkou, zda takový přípravek označovat jako homeopatikum.
   - Marek

 • Dana Hiclová
  Dana Hiclová 4 жыл бұрын

  K moudrosti musíme dojít každý sám, není naučitelná, ale je třeba vnímat pozadí života. Možná by k tomuto tématu bylo vhodné toto video... kzclip.org/video/spLZhINGR18/бейне.html

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  4 жыл бұрын +1

   Osobní zkušenost a pohled na svět jsou skutečně nepřenosné...

 • TheSamanTK
  TheSamanTK 2 жыл бұрын

  Zajímalo by mě, jaký má pan profesor názor na snáře :-) Jinak parádní.

  • Drahomíra Luňáčková
   Drahomíra Luňáčková 5 ай бұрын

   @Jevická Romana proč ne, je to váš názor...., Každý má ,,právo,, na ten svůj názor,😭pokud tím nikomu neubližuje... Moje práva konci tam, kde začínají zaze práva těch druhých....

  • Drahomíra Luňáčková
   Drahomíra Luňáčková 5 ай бұрын

   @Jevická Romana hezký uklidňující!! Tímto si lze zhodnotit vlastně všechno!! Tedy nechávat věci být?? Ničím se moc tak nezabývat??? I to je u některých lidí ,, přirozené,, .... Lidé jsou různí...

  • Drahomíra Luňáčková
   Drahomíra Luňáčková 5 ай бұрын

   @Celo děkuji, super!!! D.L.

  • Drahomíra Luňáčková
   Drahomíra Luňáčková 5 ай бұрын

   @Celo hlavně nemůže, logicky vzato vykládat sen jednoho člověka ,někdo jiný?!Ten samy může pro dva lidi znamenat úplně rozličné věci!!!!Mozek jen v noci při ,,uvolnění se,, zpracovává zážitky každého jednotlivce zvlášť!! Tedy , alespoň já uvažuji, že snář není možné používat!! Leda dám sobě zapisovat každý, jako deníček!! Tedy noční prožívání jednotlivce s úvahou druhý den zapsany

  • Jevická Romana
   Jevická Romana 2 жыл бұрын +1

   @Celo No, jednak prosím nebráním snáře, sama je nevyhledávám. :-) jen jsem zauvažovala o důvodu jejich používání. :-)

 • Josef Linka
  Josef Linka 5 жыл бұрын +15

  Včera jsem napsal: Bylo by zajímavější, kdyby p. Grygar přednesl přednášku "Politická korektnost a kritické myšlení..." Byl jsem smazán???

  • Petr
   Petr  Жыл бұрын

   @Charles Severa ta tvoje nutnost do všeho zatahovat politiku, to už asi bude nějaká nemoc, nebo co... A navíc, ani neumíš ani psát.

  • bubu bububu
   bubu bububu 2 жыл бұрын +2

   Co se politiky týče, pusťte si Václava Moravce, stejný zdroj, tedy Neurazitelny.cz Ale zázraky nečekejte. Vtipná přednáška inteligentního člověka s názory. Jestli jsou ty názory správné, to už je na jinou diskusi. Hezký den😊

  • Charles Severa
   Charles Severa 2 жыл бұрын +2

   Asi zasahl soudruh Drahos, stejnt neomarxista jako Soros

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  5 жыл бұрын +2

   Dobré dopoledne, milý Josefe, smazán jste určitě nebyl, žádnou cenzuru neděláme. Váš komentář nevidíme ani ve Správě komentářů, zřejmě zapracoval nějaký technický šotek. :(

 • CELTIC SHAMAN
  CELTIC SHAMAN 2 жыл бұрын +3

  Chtělo by to nějakého nástupce pro novější vědu.

  • Drahomíra Luňáčková
   Drahomíra Luňáčková 4 ай бұрын

   @CELTIC SHAMAN ono to má velkou souvislost, Jaká vláda, tak se bude podporovat věda a výzkum. Vše souvisí se vším,!!! Jsem už dávno v důchodovém věku, celý život jsem se pohybovala mezi titulovanými lidmi!! Tedy mohu mluvit ze zkušeností!! Stále debaty i o granátech, o dalším studiu a dalších věcech pro získávání titulu!! I to jak se dbá o všechny možné podpory studentů!! Kroužky , olympiády, soutěže. Výstavy, fyzika, matika, planetárium a veškeré věci pro pokrok vědy! Tolik snahy všech tutulovanych znalců , tolik zmařených příležitosti, když vláda něco neuznávala rozvíjet!! Žádosti a snyhy děkanátu přijaté, posléze to zklamání, rok od roku. Kde to vše mohlo být, kdyby ,,vláda odsouhlasila ty dobré, vynikající nápady. I moje 3 děti ! Každý studoval dle svého zájmu!! V rodině , kde každý má mnoho zkušeností i s červeným diplomem, každý měl své zkušenosti, které jsme sdíleli...vím o čem mluvím. Jen jsem se ,,v té krátkosti,, zřejmě špatně vyjádřila..

  • CELTIC SHAMAN
   CELTIC SHAMAN 4 ай бұрын +1

   @Drahomíra Luňáčková omlazovat když už, vláda těchto dinosaurů musí skončit

 • Vladimír Ziffer
  Vladimír Ziffer 5 жыл бұрын +35

  Díky tvůrcům tohoto videa za to, že konečně někdo přišel na to, že se dá video upravit tak, aby kamera pořád nepřejížděla nesmyslně z přednášejícího na slajdy a zpátky. Je vidět, že se kvalitní informace (jako vždy u pana Grygara) dají podávet lidem kvalitně! Kéž by bylo takových případů více!!!!

  • krtekcyberpunker
   krtekcyberpunker 5 жыл бұрын +4

   Ještě by mohli přijít na to, že svítit lidem do očí bílým pozadím je neslušný.

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  5 жыл бұрын

   Moc děkujeme, Vladimíre, za potěšující komentář! :-) Zazdít pana Grygara špatnou kamerou bychom si neodpustili.

 • J König
  J König 5 жыл бұрын +11

  Výborná přednáška a díky panu Grygarovi, i za jeho trpělivost a snahu, neboť dobře ví, že může oslovit maximálně ty dvě procenta lidí o kterých se mluvilo v přednášce u kterých většinou vítězí rozum nad pudy a emocemi.

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  5 жыл бұрын

   Neházejme flintu do žita, naděje umírá poslední a dvě procenta nemusí být zdaleka konečné číslo. ;)

 • Ivan Rosa
  Ivan Rosa 2 жыл бұрын +2

  Omlouvám se, pane Grygare, za včerejší příspěvek. Myslím, že byl zbytečně agresivní a dehonestující.

 • Honza K
  Honza K 4 жыл бұрын +50

  Je docela frajeřina když astrofyzik dá bludný kámen Nikolu Teslovi v oblasti elektromagnetizmu.

  • Luboš
   Luboš  Жыл бұрын

   @CELTIC SHAMAN Já nemluvím o intuici, nebo komu to "sedí" nebo "nesedí". Mluvím o tom, že když něco momentálně není možné vyvrátit důkazy, nelze to 100% zavrhnout. To je podstata konspiračních teorií.

  • CELTIC SHAMAN
   CELTIC SHAMAN  Жыл бұрын

   @Luboš No a co to dokazuje? Někdo si vymyslí příběh a vám to sedí, jistě když je to vymyšlené

  • CELTIC SHAMAN
   CELTIC SHAMAN 2 жыл бұрын

   @Honza K Přiznám se, že u Tesly mě to nesedí, To o něm sdílí lidi co věří na konspirace. Třeba ta volná energie je podle mě spíš pitomost, neboť si neumím představit jaké by měl negativní dopady v praxi - např. samovolné spouštění blesků. Ale u pana Grygara jsem se taky jako jiní zklamal. Neboť podle mě porušil jediné dogma vědy, že žádné dogma ve vědě neexistuje(není to náboženství) a pokud nemůžu dokázat opak, neměl bych časem zesměšňovat něco, co se v budoucnu může dokázat. Ale pokud jde o šarlatány v léčitelství, kteří lidi odhánějí od tradiční medicíny, tam bych souhlasil.

 • Roman Gramblička
  Roman Gramblička 2 жыл бұрын +10

  Pan Grygar se seknul, Bush st. byl zvolen jenom jednou

  • Bořek Beneš
   Bořek Beneš  Жыл бұрын

   Pan Baudys se sekl akorat v prezidentovi:) Baudys toto prohlasil v roce 2000 o následujícím prezidentu, kterym se stal George W. Bush mladsi. Takze si akorat zaměnil mladšího za staršího:)

 • ERBA
  ERBA 5 жыл бұрын +22

  Myslím na to co ten pan předváděl v minulosti a co nyní. Rozdíl tam není.

  • CELTIC SHAMAN
   CELTIC SHAMAN 2 жыл бұрын

   @Josef Šustek Pravdu mluví pořád, ale jen když se drží svého "kopyta"

  • Josef Šustek
   Josef Šustek 2 жыл бұрын

   @MahaloGin Právě, že kdysi mluvil pravdu.

  • MahaloGin
   MahaloGin 2 жыл бұрын +3

   @souichirotamaru Bylo mu tady 81 let, takže respekt. Já si to pustil na 1,25 a vydržel jsem u toho bez problémů :D A nerozumím, co předváděl v minulosti? Asi že měl zajímavý přednášky a říkal pravdu stejně jako nyní? Tak to potom jo

  • souichirotamaru
   souichirotamaru 2 жыл бұрын +2

   Ale hezky vypráví :) dobře se u toho usíná.

 • Kamil Beránek
  Kamil Beránek 4 жыл бұрын +4

  Takže podle toho co pan Grygar prezentoval je chytré a v ničem se nemýlí. Nezaznamenal jsem, že by zapochyboval o něčem co říkal. To není ale zcela rcionální pokud se někdo prezentuje jako dokonale chytrý.

  • Kamil Beránek
   Kamil Beránek 2 жыл бұрын

   @HUNAB KU 😂

  • HUNAB KU
   HUNAB KU 2 жыл бұрын

   @Kamil Beránek dedek plesnivý ;)

  • Kamil Beránek
   Kamil Beránek 3 жыл бұрын

   @Charles Severa děkuji. :-), ale i já se mohu mýlit. 😂

  • Charles Severa
   Charles Severa 3 жыл бұрын

   @Kamil Beránek velmi dobre receno, souhlasim Kamile

  • Kamil Beránek
   Kamil Beránek 4 жыл бұрын +3

   angelonewarrior Tak to pak neuvažuje vůbec racionálně. Pokud se někdo cítí jako nezměrně dokonalý, tak to už nemá smysl takového člověka vůbec brát vážně, i když je to Grygar, kterého jsem si velice cenil. V současné době není vůbec sebekritický a spíše směšný až senilní. 😂

 • Rostislav Komárek
  Rostislav Komárek 4 жыл бұрын +2

  Mistr glosování.

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  4 жыл бұрын

   Pár opravdu dobrých glosátorů by se této zemi celkem šiklo. :-)

 • Stanislav Sabol
  Stanislav Sabol 4 күн бұрын

  Ďakujem

 • Dalibor Buksa
  Dalibor Buksa 4 жыл бұрын +23

  30:50 Kamarát, študent psychloógie, skúmal Barnumov efekt na svojich spolužiakoch. Každému na cviku rozdal osobnostný test, cestou zo školy všetky formuláre rovno vyhodil do koša, na ďalšom cviku rozdal vyhodnotenia. Ibaže spolužiaci netušili, že každému dal papier s tým istým textom! Z cca. 20-30 ľudí mu len jeden povedal, že to je blbosť a na neho sa to vyhodnotenie vôbec nevzťahuje a nepozdávalo sa to ešte ďalšiemu. Zvyšní spolužiaci si pochvaľovali, ako sa mu podarilo ich vystihnúť. Budúci psychológovia ... A práve toto, šikovnú formuláciu viet, používajú astrológovia a pod. Ja takýmto ľuďom podávam ešte jednu námietku. Žiaden objekt na oblohe, vrátane Slnka, sa nenachádza tam, kde ho vidíme. Mnoho z hviezd, svetlo ktorých pozorujeme, už ani nemusí existovať

  • Alena Vokackova
   Alena Vokackova 2 жыл бұрын +1

   A Zemegul'a je placatá😄
   To len glóbus mosí byt' gul'atý,aby sa vmestil do školních kabinetou a vedci si s ním mohli otáčat a nemoseli popobiehat..🙈📢😉 (Tož toto taky dobrý výrok jednej našej starky).

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  4 жыл бұрын +2

   @eEvyl Zombie-hvězdy! :D :-)

  • eEvyl
   eEvyl 4 жыл бұрын +3

   Taky si často říkám, jak si astrologové vysvětlují vztah vzdálenosti hvězd k rychlosti světla. :D Asi na nás ty hvězdy působí ze záhrobí :)

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  4 жыл бұрын +2

   Je to bohužel tak, Barnumův efekt ani dnes neztrácí na síle a stále funguje, jak se ukázalo i v další přednášce o kritickém myšlení: kzclip.org/video/AdRNgEktsvo/бейне.html

 • Neurazitelny.cz
  Neurazitelny.cz  4 жыл бұрын +18

  Líbí se vám přednáška? Šiřte radost dál, dejte palec nahoru a napište komentář, ať o tom víme! ;-)
  ❤︎ Pomozte nám rozsvěcet světlo v temnotě a staňte se Neurazitelným VIPatronem zde: patreon.com/neurazitelny
  🔔 Chcete o našich akcích a videích vědět jako první? Přihlaste se k odběru novinek zde: bit.ly/Neurazitelny
  🎧 Poslechněte si přednášku jako podcast nebo MP3 zde: neurazitelny.cz/boj-s-lidskou-hlouposti-se-neda-vyhrat/

  • Lone [DG]
   Lone [DG] 2 жыл бұрын +1

   @Alena Vokackova tak hlavně, že ne vy :))

  • Alena Vokackova
   Alena Vokackova 2 жыл бұрын +1

   @Lone [DG] Dobry den.Správně se to píše ET.Ale ten už odletěl..Jestli Vy se nedíváte do jiného kanálu(není zakázáno),ale radím,mějte na obličeji škrabošku sv.Mikuláše Mohla by Vám přes obličej přeběhnout krysa..

  • Zdeněk Seidl
   Zdeněk Seidl 2 жыл бұрын +2

   @Lone [DG] Nenadávej tady, burane. Ta přednáška je hlavně prot tebe! :D

 • Martin Plzák
  Martin Plzák 3 жыл бұрын +3

  ⭐⭐⭐⭐

 • vendo
  vendo 4 жыл бұрын +1

  skúste pokračovať v tom v čom ste dobrý a budem vás sledovať naďalej, táto téma bola dosť odveci ako aj názov Sisyfos

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  4 жыл бұрын +2

   Bylo by možné poukázat na to, v čem bylo toto téma od věci, případně kde měla argumentace pana doktora díry?

 • Karel Koryntka
  Karel Koryntka 4 жыл бұрын +7

  Když potřeme všechny pavědy, zůstane čistá věda = POLITIKA.
  Ač pana Grygara rád poslouchám, někdy mám dojem že hledá nepřátele tam kde nejsou a (nevědomky) pomáhá těm kteří to nepotřebují. Smutné když ústa vědce opakují účelový fejk o bedničkách dynamitu.

  • Drahomíra Luňáčková
   Drahomíra Luňáčková 5 ай бұрын

   Karel Koryntka. Ano smutné. A moc. V tomto světě v této době hlavně za vším nutno hledat finance a stesk po slávě. Škoda!!! Tedy, došly ,,granty,, pominul zájem o toto učivo..tyto základní nauky..přednášky a (tak ???) Smutné... Jen z nostalgie sledujeme , s doufamim, že bude i tato inteligentní a ono toto.smutne , moc smutné

 • Rostislav Komárek
  Rostislav Komárek 4 жыл бұрын +35

  Mimochodem, víte proč na měsíci nefouká vítr?>>>>>>>>>>>>>>>> Protože tam nedofoukne.

  • M K
   M K  Жыл бұрын

   @Jan Heralecký Obávám se, že ne jen kvantovou fyziku. Byla jsem na tom s pohledem na jeho osobu obdobně.

  • Jan Heralecký
   Jan Heralecký 2 жыл бұрын +2

   Pana Grygara jsem dlouhodobě bral jako autoritu a borce ......možná by měl spíše hlouběji studovat kvantovou fyziku

  • Rostislav Komárek
   Rostislav Komárek 2 жыл бұрын +2

   @Róbert Matúš Jo pravdu máš! dokonce se tam ukládá, časem ho budete těžit!

  • Róbert Matúš
   Róbert Matúš 2 жыл бұрын

   Ale fúka,.fúka! Iba nie ten náš,.ale slnečný.😏

  • Charles Severa
   Charles Severa 2 жыл бұрын +3

   @Jan Klíma Sugesce totalitnich medii

 • Irena Volna
  Irena Volna 4 жыл бұрын +25

  Pěkná a veselá diskuze , fandím panu Grygarovi..Bojuje proti větrným mlýnům 👍

  • Zdeněk Seidl
   Zdeněk Seidl 2 жыл бұрын +1

   @Lone [DG] Oni "blbci" na daních moc nezaplatěj, takže bych jejich zásluhy na financování vědy nepřeceňoval ;)

  • Bohuslav Boucek
   Bohuslav Boucek 2 жыл бұрын +2

   řekl bych že jde s marxistickým mlýnem G. Soroše.

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  3 жыл бұрын

   @MVDr. Juraj Salaj, PhD. Díky, Juraji! :-)

  • MVDr. Juraj Salaj, PhD.
   MVDr. Juraj Salaj, PhD. 3 жыл бұрын +1

   @Neurazitelny.cz⁹

 • Danuse Zaleska
  Danuse Zaleska 2 жыл бұрын +17

  Dobrý den, Po pravdě jsem ráda, že jsem měla tu možnost vyslechnout si takovouhle přednášku, neboť vím pro příště, jak může být scestné naslouchat určitým lidem s tituly či v televizi, kteří se zaštiťují nálepkou ,, kritický rozum " či Sisyfos.
  Je mi opravdu líto pana Jiřího a jemu podobných, pokud tomu co hlásají doopravdy neomylně věří. Mám mnoho mnoho zkušeností ve všech oblastech které pan Jiří Grygar zesměšňuje.. a s dovolením uvedu jeden případ za všechny: Mám syna kterého od narození bolely ouška a doktoři do něj píchali píchali ... poté mi ohluchnul a přidružili se i motorické tiky .Od lékařů jsem se dozvěděla že s tím se nedá nic dělat ,že to byly zřejmě vedlejší účinky píchání oušek a na to neznají lék. Rozhodla jsem se navštívit homeopata po dvouch návštěvách které mne nestály ani korunu a po homeopatických lécích ,kterým se pan Jiří Grygar směje ,je můj syn opět naprosto v pořádku za což velice velice vděčím homeopatii a též já Jsem vděčná za zkušenost jinak děkuji mnohokrát

  • Danuse Zaleska
   Danuse Zaleska 2 жыл бұрын

   @Jonáš Loginov přeji dobré ráno a Dovolím si reagovat.. když více jak 10 let navštěvujete lékaře s žádostí o pomoc a nic se neděje, naopak problémy rapidně stoupají a pak po návštěvě homeopata s nasazením homeopatické léčby asi zhruba po třech týdnech je vaše dítě naprosto v pořádku ..To už je zdá se mi na pováženou. Nehledě na to že pan homeopat měl svoji ordinaci ušní nosní krční a tak jsem se za ním vydala opět když synovi začalo samovolně krvácet z nosu třeba v noci nebo při hodinách ve škole a podobně a jeho léčba zafungovala opět stoprocentně takže opravdu nevím co mám na to říct .Zkuste si odpovědět sám, za mě Je to jednoznačné a jsem neuvěřitelně ráda že jsem se s takovým člověkem mohla potkat a že takoví lidé mezi námi jsou❤ Děkuji mnohokrát za dotaz a přeji krásný den

  • Jonáš Loginov
   Jonáš Loginov 2 жыл бұрын +1

   Nemůže být důvod uzdravení Vašeho syna jiný, než zázračná homeopatika?
   Např. spontánní uzdravení - může se stát, že organismus se sám "zázračně" vyléčí

  • Celo
   Celo 2 жыл бұрын +3

   "Môjho brata zrazilo červené auto. Odvtedy si dáva pozor na červené autá a už ho nikdy žiadne nezrazilo."

 • Daniel Petr
  Daniel Petr 2 жыл бұрын +6

  "Světová epidemie ..." nevím co, ale něco mi to připomíná ...

 • Jan Kadraba
  Jan Kadraba 5 жыл бұрын +5

  Skvělá přednáška, jen mám problém s tím, že pan Grygar má jako věřící trošku máslo na hlavě... Najedné straně skeptik a důsledný racionílně uvažující člověk a nadruhé straně člověk věřící v nadpřirozené bytosti...

  • Marie Urbánková
   Marie Urbánková 2 жыл бұрын

   Bůh není s vědou v rozporu, protože ji stvořil. Bůh je stvořitelem všeho. Všemohoucí.

  • Lucie Štěrbová
   Lucie Štěrbová 5 жыл бұрын

   Ano, víra je opakem skeptického myšlení...ale ono je to jako s tím trámem v oku... ;)

  • Pavel Sulc
   Pavel Sulc 5 жыл бұрын +1

   nemyslím si že "víra"je něco co je v rozporu s vědou zrovna tak jako si nemyslím že by věřící člověk musel chodit do kostela.Myslím si že "víra"je něco veskrze intimního a ne každý ji má potřebu sdílet a nebo navlékat do jednoho ze zažitých nebo aktuálně známých podobenství.

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  5 жыл бұрын +1

   Ano, Jane, soulad vědy a nadpřirozena je obecně zajímavé téma u mnoha vědců. Pan profesor Petr Slavíček, jehož přednášku o Omylech ve vědě na KZclip také máme, říká, že vlastně neřeší, jestli nějaký Bůh je, nebo není - že ho v té vědě zkrátka tak nějak nepotřebuje. Byla by to asi docela zajímavá studie. :-)

 • Ado Matias
  Ado Matias 4 жыл бұрын +1

  Ďakujem za ďalšiu kvalitnú prednášku. Po prednáške o kritickom myslení som ešte neviem prečo váhal, po tejto už jednoznačne "subscribe". Zaslúžite si !

  • Ado Matias
   Ado Matias  Жыл бұрын

   @Neurazitelny.cz Inak, ja som si to teraz preskroloval až dolu na podlahu... poučné a aj trochu smutné. Ten shitstorm v komentároch o nás tiež dosť vypovedá...

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  4 жыл бұрын +1

   Moc a moc děkujeme, Ado! Jsme rádi, že se videa líbí a že jsme si vysloužili důvěru! :-)

 • Jiří Peták
  Jiří Peták 3 жыл бұрын +1

  Dobrý den, prosím nějaká šance na přepis mluvené řeči do titulků? Děkuji

  • Jef Wowes
   Jef Wowes 2 жыл бұрын +1

   @Neurazitelny.cz už tam titulky jsou

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  3 жыл бұрын +1

   Krásný večer přeji, milý Jiří! Rozhodně ano, chceme všechna naše videa opatřit titulky, jen to momentálně nějak nestíháme vzhledem k lidským zdrojům. :-( Moc proto prosím o trpělivost, určitě jsou ale titulky na cestě!

 • Me The
  Me The 5 жыл бұрын +12

  Kolik potrefených hus zde cítí potřebu zakejhat? :-) Obzvláště nyní po volbách :-)

  • Mirek Hav
   Mirek Hav 2 жыл бұрын +1

   Me the first 2891 ...tak v podstatě jste zakejhal taky, vždyť můžeme nazvat každou reakci se kterou nesouhlasíme kejháním 😉

  • Rasam3
   Rasam3 4 жыл бұрын

   Me the first 2891 kejh kejh kejh kejh kejh kejh

 • Martin Wertheim
  Martin Wertheim 2 жыл бұрын +6

  No, jen aby jste tu vlajku nemuseli zase schovávat 🙄😉

 • karel barel
  karel barel 2 жыл бұрын +15

  no obecenstvo se smeje a vubec se nezamysli nad tim, ze oni rozhodne z absolutni vetsiny nepatri do tech 2% zminenych panem Grygarem :))

  • D L
   D L 2 жыл бұрын +6

   Bohužel máte pravdu )). S vysokou pravděpodobností, která hraničí s jistotou, nebudou přítomní v posluchárně přínosem lidstvu, ale dokonale vyhoví umělé zaměstnanosti v této disciplíně za veřejné prostředky.

  • Andras Olivier
   Andras Olivier 2 жыл бұрын

   přesně

 • daghli
  daghli 2 жыл бұрын +2

  Už pri sledovaní " okná vesmíru dokorán" som tušila že ste najmúdrejší 😉

  • Drahomíra Luňáčková
   Drahomíra Luňáčková 5 ай бұрын

   daghli, tam ano, tam tenkrát opravdu bravurní.!! Co ,že se to nyní děje, snad stesk po tehdejší slávě...tedy nyní přidal toť????

 • kloutvor
  kloutvor 5 жыл бұрын +9

  Prostě perfektní

  • kloutvor
   kloutvor 5 жыл бұрын +1

   Rádo se stalo:-)

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  5 жыл бұрын

   Moc děkujeme, i za pana doktora! :-)

 • living light
  living light 2 жыл бұрын +2

  Říci, že planety a hvězdy a jejich konstelace - uspořádání nemají na nás žádný vliv je jako říci, že aura jiné bytosti nemá žádný vliv na naši osobní auru. Nebo jinak řečeno, že jedno elektro-magnetické pole neovlivňuje jiné elektro-magnetické pole. Nebeská tělesa se kolem sebe točí právě z toho důvodu, že jejich síly na sebe vzájemně působí. Kdyby tomu tak nebylo, tak se vůbec nic kolem ničeho neotáčí a ani slunečnice by se neotáčela za sluncem! Tím ale neříkám, že existuje mnoho skutečných astrologů, kteří umějí vliv planet a souhvězdí správně dekódovat - číst, obzvláště, když o existenci některých nebeských těles a jejich konstelacích nemají ani potuchy.

 • Karel Zila
  Karel Zila 2 жыл бұрын +4

  Pan Grygar je skvělý řečník a popularizátor. Bohužel místo hlubšího osobního pozorování dává přednost slepé prezentaci obecně uznávaných faktů. Mnohdy pak člověka napadá známé rčení, že " pro jeden strom, nevidí les".

 • Petr Sedlák
  Petr Sedlák 2 жыл бұрын +6

  Líbí se mi, kolik času pan Grygar potřeboval na to, aby vysvětlil lidem, že si myslí, že je astrologie blbost :D Ale teď vážně. Mám rád pana Grygara za to, že jeho knížky o astronomii mi osvětlovaly cestu za poznáním vesmíru. Myslím si, že tady odvedl skvělou práci. Ale nemám pana Grygara rád za to, že se pouští do věcí, kterým nerozumí.
  Příklad: Pan Stanislav Grof dostal bludný balvan za celoživotní vědeckou práci na poli psychologie, vědecký přístup, desítky studií, které provedl na tisícovkách dobrovolníků a svých pacientů s prokazatelnými pozitivními výsledky svých metod. Shodou okolností se metodami, které pan Grof používá, zabývám osobně a otestoval jsem je na vlastní kůži. Překvapuje mne, jak pohrdavě pan Grygar mluví o věcech, které nikdy nevyzkoušel, takže nemá ani ponětí, jak fungují. Zajímalo by mne, zda dají balvan třeba panu Hofovi, který díky stejnému dechovému cvičení například dokáže zůstat hodinu a osm minut v ledu, aniž by umrzl, což je zaznamenáno jako ověřený rekord z roku 2004. Umí lidi naučit, jak dlouhodobě překonávat velký chlad, jak ovládat tělesné funkce, které věda považuje za vědomě neovladatelné. Třeba puls.
  Takže je tady podle mne za hlupáka pan Grygar. Což je ale naštěstí v dnešní době naše právo a nelze za to nikoho zavřít, za což jsem skutečně rád. Je mnoho věcí se kterými si věda neví rady. Třeba naše vědomí. Dodneška jej věda nezvážila, nezměřila, nepopsala, nedefinovala a je to tak dobře. Alespoň jedno veliké kouzlo a tajemství nám věda nedokáže vzít. Měli bychom být o něco víc pokorní a míň arogantní, když když se bavíme o věcech, o kterých toho moc nevíme... Mrzí mne, že pan Grygar používá svoji popularitu k tomu, aby diskreditoval celoživotní práci jiných, aniž by si zjistil, o čem to vlastně mluví.

 • Maylo [ Majlo ] MOTOrka
  Maylo [ Majlo ] MOTOrka 5 жыл бұрын +23

  Popularita a oddaní posluchači je jistě těžká nástraha na vlastní nekritičnost...

 • David Zelenka
  David Zelenka 2 жыл бұрын

  Naivní a až monstrózní představa

 • Milan B
  Milan B  Жыл бұрын +9

  Pán Grygar ako vždy perfektný aj s jemným humorom.

 • sneko snacho
  sneko snacho 2 жыл бұрын +2

  Ja ho chápem! Dlho bol v režime a bolo fajn a teraz sa chce mat tiež fajn a vzhľadom na vek a... ho držia granty atď. Možno na ...posteli to otočí✌️Priznajme si že mnohí Nám ten vesmír ukázal ,,prví x” práve on👐

 • Michael Edgar Horský
  Michael Edgar Horský 5 жыл бұрын +4

  Jiří Grygar skvělý jako vždy, již od ZŠ kdy jsme byli na přednášce.

 • Aleš Velebil
  Aleš Velebil 5 жыл бұрын +14

  Nechci se nikoho dotknout, jen si rikam, jestli jsou vsechny veci co rika pan Grygar pravda. Protoze v tomto videu rika (cca 14. minuta), ze Bush starsi byl zvolen podruhe, coz se mi nezdalo (myslel jsem si ze byl zvolen jednou a tady jsem si to potvrdil en.wikipedia.org/wiki/List_of_Presidents_of_the_United_States ).

  • M M
   M M 4 жыл бұрын

   Aleš Velebil Hej.....on netvrdí, že ji má!

  • Sugalhrd
   Sugalhrd 4 жыл бұрын

   asi nevieš, čo sú "tasemnice"

  • Sugalhrd
   Sugalhrd 4 жыл бұрын

   takisto Vy nepreberajte argumenty. Bush bol zvolený prvý krát , Bush bol potom zvolený druhý krát. Že Bush a Bush nie je tá istá osoba, je druhá vec. Pochybujem, že horoskop by v tomto rozlišoval.

  • Vexcz
   Vexcz 5 жыл бұрын

   já umřu:DDD

 • Keep Smile
  Keep Smile 2 жыл бұрын +4

  Dobrá sebekritika....

 • Miloš Hejsek
  Miloš Hejsek 4 жыл бұрын +2

  Boj s lidskou hloupostí se doopravdy nedá vyhrát! A právě proto Grygar opět vítězně:
  Grygar vs. Bůh - 3:0 na sety (7:5 ; 7:5; 7:6) :(

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  4 жыл бұрын +1

   Jen aby se Bůh proti výsledku neodvolal k poslední instanci... ;-)

 • Ludmila Brychtová
  Ludmila Brychtová 5 жыл бұрын +13

  Vaše Okna dokořán jsem brala, sledovala a těšila jsem se na další díly. Teď bych dala Bludný balvan nejraději vám. Vy jste fakt Všeználek a kecal.

  • Honza K
   Honza K 4 жыл бұрын

   Pravdu díš.

  • TomasHornych
   TomasHornych 4 жыл бұрын

   A Vy jste s dovolením co?...

 • Filip Semerád
  Filip Semerád 2 жыл бұрын +2

  To je borec ten Grygar

  • Markéta Monika
   Markéta Monika 2 жыл бұрын +1

   @Neurazitelny.cz Z jeho přednášky jediný dojem "fialový hnus, velebnosti"

  • Neurazitelny.cz
   Neurazitelny.cz  2 жыл бұрын +1

   Díky za komentář, Filipe! :-) Chystáme s panem doktorem ještě rozhovor u Stolu pro tři, věřím, že bude taky hodně zajímavý! :-)