Дякую за цікавений курс лекцій з історії України. Надзвичайно цікаво почути як сприймають й як вчать сприймати історію України в західному світі. Однак тут криється й одне дуже важливе зауваження: в погляді поважного пана Тімоті Снайдера Україна та українці чомусь майже завжди сприймаються об'єктом, а не суб'єктом історичних процесів. Приділено значну роль впливу історичних подій зовні на перебіг в середині Україні, але майже зовсім проігноровано зворотні процеси. Часи найбільшої суб'єктності українського народу: період розквіту Русі, Галицько-Волинської держави, гетьманщини Богдана Хмельницького тощо висвітлені дуже побіжно. Хоча вони мали надзвичайний вплив на історичний поступ усього східноєвропейського регіону. У цьому напрямку ще дуже багато роботи, щоб в усьому світі нас почали сприймати суб'єктом. А так маємо лише початок. Дякую
Курс лекцій називається Становлення сучасної України, а не Історія України, Історія Українсько етносу, або Історія Київської Русі. Зміст лекцій точно відповідає темі. Крім того, як вже хтось вище писав, лекції це далеко не весь об'єм інформації опрацьований студентами. І їх суть структуризувати сирі знання
Важливо розуміти, що це лекція не для українців, що дивитимуться його відео на ютубі, а для американських студентів, що вчили в школі історію головно Америки, а інші материки для них були побіжні та вторинні. Якщо не знати того, що коїться в той чи інший час довкола України, студенти не зрозуміють становлення України. Нагадую, що лекції лише половина, якщо не третина курсу. Решту вони опрацьовують на семінарах та самостійно, де вже наповну розбирають і внутрішні процеси в Україні.
Сказано саме те, що треба знати учням Єльського університету про Україну. Інший матеріал не забороняється, але він є вторинним. Хоча не сказане не рідко стає вирішальним і формує зовсім інше бачення.
Повністю згодна з вами! Дуже стисло та й не значуще Тімоті Снайдер говорить про саму Україну! Цікаво послухати про геополітику, але це не зовсім історія України!
Величезна дяка за переклади лекцій! Наче знаходжусь там) Дуже цікаві взаємозв'зки, про які під час вивчення історії в школі не говорять, а без цього пазли не складаються в картинку. Історія - це життя, чиїсь амбіції, а не купка сухих фактів. І пан Снайдер кожного разу це підтверджує
Дякую за лекцію, хоча вона дуже поверхнева! Забув сказати пан Снайдер що Катерина була рідкісною бл@діною, мала безліч коханців, і що один із іі коханців правив країною, а ій постачав любовників щоб баба Катя не сумувала! А то він іі виставляє в світі як майже розумну й порядну жінку!
@Ksusha Vit важливо не забувати, що це лекція не для українців, що дивитимуться його відео на ютубі, а для студентів американців, які до цього в школі вивчали історію головно Америки, а на інші материки не звертали таку велику увагу. Ми вчили історію в школі й також нам не розказували про сексуальне життя Катерини. Дізнаватися такі подробиці можна уже після цілковитого освоєння історії України. Пан Снайдер же дає студентам уявлення про становлення України та на додачу розказує про процеси довкола неї, щоб студенти мали цілковите розуміння всіх процесів, що вплинули на становлення сучасної України. Очевидно, що не можна в такий короткий курс лекцій внести все. Очевидно, що такі речі, як сексуальне життя Катерини якоїсь там надлишкові та непотрібні. Це для нас, людей, що і так знають все те, про що говорить Снайдер, в лекціях бракує деталей і тонкощів. Але ж ця лекція не для нас. Це лекція для студентів, що гадки не мають про історію України. Прошу це не забувати. Також прошу не забувати, що лекція лиш третина курсу: решту студенти опрацьовують самостійно та на семінарських заняттях.
@Lil Eya то будьте ласкаві, послухайте лекції наших не менш видатних істориків Олександра Палія, чи «Історію без міфів»,також «Історія для дорослих», в них є докази що так і було,і що є зв‘язок між тим і тим))) Особливо Палій про це чудово розповідає! А у пана Снайдера лекції поверхневі, і я не в одного нашого історика бачила критику в його бік! Та й таке!
Можливо він не знайшов підтверджень того що її постільні її втіхи вплинули на її геополітичні погляди чи спрямування, розслаблялася жіночка після виснажливих міркувань про те які накази видавати 💁🏻♀
Дякую каналу за можливість почути лекцію в перекладі. До самого пана Тімоті Снайдера є питання. Перше з них - невже так важко періодично демонструвати карту?
Дякую за переклад! Лекція цікава. Тільки в кожній лекції все менше про українців, і все більше про інші народи. Про те, що половці це кримські татари взагалі дивина. Половецькі баби є в Дніпрі біля музею, є в інших місцях південної України - всі вони мають круглі обличчя і трошки завужені очі. У нас таких людей багато, тільки розріз очей збільшився! Але це не татари! Татари і турки - так, це споріднені народи. Але поняття Крим Наш дійсно саме з того часу. Для кримських татар це ще більш болюча тема, ніж для нас. В боях 17ст. кримські хани підводили козаків, зраджували. А сьогодні тільки українці, нащадки козаків, взяли цих потомків хана під свою опіку! Дуже хочеться, щоб вони це запам'ятали на сотні років наперед і жили з нами мирно!
Дякую. Лекції Снайдера вважаю цікавими саме за їх геополітичний акцент. Але для українців ці лекції будуть ні про що, якщо вони не вивчатимуть свою історію зі своїх джерел
Вітання з Одеси) "... За допомогою карти я можу подорожувати з Парижа до Калькутти; без карти я можу опинитися в Одесі."Колін Вілсон "Паразити свідомості"
Дякую за переклад. Поки 2 питання: 1) не зовсім зрозуміло, чому Османська імперія - європейська сила? 2) Поляки встромлчли в шолом соломини (як в перекладі) чи все ж пір'я, що більш логічно
Как-то про Мазепу жиденько вышло.По моему мнению это был ход конем Петра чтоб не платить козакам за службу.Слово дал слово взял это характерно и Петру и Екатерине.
Українці, які слухають цей курс, звертаюсь до вас. Нам потрібна НАША історія, а не історія "ТЕРИТОРІЇ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ" від московитів, поляків, американців та інших. Деякий позитив є, принаймні про Україну хоч щось говорять в західних університетах. Однак, важливо ЩО САМЕ ВОНИ ДОНОСЯТЬ ДО СЛУХАЧІВ подібних курсів.
Так, тільки хотів написати:) Або обмовився, або переклад. Бо в попередніх лекціях він сам пояснював що правий та лівий берег визначаємо за течією річки Дніпро, яка впадає в Чорне море. Та й взагалі, так визначаються береги.
Для мене принципово, щоб в історії розглядались факти, а не версія переможців. В 1709 р. Мазепа прийняв своє рішення тому, що притримувався саме європейської системи відносин: на його запит до Петра про допомогу військом проти Карла, Петро відмовив васалу, як господин- саме тому Мазепа обрав іншого господина. І хто зрадник?
Українські історики значно глибше знають і розуміють історію нашої України. Снайдер зазнав надто великого впливу російських наративів і в деяких моментах відверто зневажає нашу державність і націю.
37 хв. Мазепа був зрадником царя Петра 1 і цю зраду можна відчути через століття... А те, що Російський цар використовував воєнну силу козаків без врахування їх інтересів, а те що все населення столиці козаків Батурін було повністю знищене за вказівкою Петра, це нормально? Не треба було гетьману Б. Хмельницькому заключати угоду з моковітами, бо вже більше 300 років це самі закляті вороги українців. Таке відчуття, що лектор симпатизує імперській Росії і її загарбницький політики. Зараз це навіть токсично. Ця політика привела до сучасного геноціда українців росіянами.
Шановні глядачі, дуже багато лектор робить забагато помилок та плутає навмисне тлумачення подій ,схиляючі подіі у свій бік , намішує кривду та очевидне, та ще пекладач переверта речення, змінює значення слів! Не раджу новачкам ! окрім, хто вже глибоко понурився
Франческо Ди Миранда, тревел блоггер, конец 18 века: Там я провел время в беседе с неким Макьюзи - итальянцем, возглавлявшим итальянскую колонию в этой стране. Но на сегодня из 1300 человек едва осталось 250, а их руководителя чуть было не повесили... Прочих поселенцев - греков, немцев и т.д. - постигла, с незначительной разницей, та же участь, так что в Крыму живут теперь лишь около 300 греческих семей, а в Херсоне - 6. Из 400 тысяч татар, населявших, как говорят, Крым прежде, сохранилось всего 30 тысяч, остальных же обратили в бегство не только религиозный фанатизм, но главным образом дурное обращение с ними российских офицеров и случаи насилия над женщинами, которые для мусульманина суть самое святое. Утверждают также, будто русские опустошили страну [Крым], вырубая даже фруктовые деревья и снося дома и мечети, чтобы обеспечить себя дровами. Некий адмирал-шотландец, по имени Макензи, для обжига известняка якобы использовал в качестве топлива вырубленные плодовые деревья. Затем я имел продолжительную беседу с адъютантом Самойлова г-ном Поджо, служившим хану, когда русские овладели Крымом, и князем Долгоруковым, также находившимся там. Из этого разговора я извлек интереснейшие сведения: оказывается, русские заставили выехать оттуда 65 тысяч с лишним греческих и армянских семей (христиан, по их утверждению) с целью заселения Екатеринославской губернии. В результате Крым пришел в запустение, его земледелие сошло на нет, а тот край, который намеревались заселить, уже обезлюдел, ибо никто из этих несчастных бедняг там не остался: все они либо погибли, либо бежали в пограничные страны Азии. Возможно ли, что еще творятся подобные бессмысленные дела и что деспотизм не осознает пагубных последствий несправедливости и насилия? Тем не менее господин адъютант, - на мой взгляд, величайший подхалим или, может быть, полнейший невежда, - старался убедить нас, что это был выдающийся политический шаг, а также будто князь Потемкин по свойственной ему беззаботности поступал иногда необъяснимым образом... Будь проклята эта порода, аминь!
Бігом, бігом. Це звичайно круто слухати історію України в контексті інших подій у Європі, але блін, мені от цікаво все решта йде на самостійне опрацювання студентів чи як?
Знову же, в стилі Тімоті. Максимально про мотиви росії, євреїв, поляків, османів, австрійців, і мінімум про мотиви українців. Навіть ліквідацію Січі не згадав. Навіть чому Мазепа так боровся за суверенітет України 0 уваги. Ну і Херсон виник не на пустому місці, а на місці занепалого або зруйнованого міста Білоховичи(Білісховища) яке згадується в давньоруських літописах, як одне з останніх місцин де русинам можна безпершкодно знаходитися. На карті 1794 це місце називалось Бьла вежа.
Якщо мати мінімум знань з історії, то ця інформація доволі цікава та змістовна. Маючи більше уявлення про події того часу, виникають запитання до почутого. Швидше за все це загальні відомості і мають спонукати до подальшого вивчення історії України.
Так тільки він лектор, він описував загальну картину для людей які вивчають цю тему. Потрібно розуміти що ті студенти які там сидять вони не вчать історію України по його курсу, тобто він як професор просто направляє студентів і +- зорієнтовую в просторі щоб вони знали базу , що і чуму . А відповідно попри ці лекції багато в них є лабораторних та практичних занять з його помічниками і т.д. ну і в більшості студент сам має вивчати тему, його надали напрямок цією лекцією а далі сам шукаєш книги і т.д.
Он описывает историю в этой части мира с точки мотивов и действий субъектов политики, а украинцы и крымские татары к тому времени уже стали объектами политики и их мнение никого не интересовало при принятии тех или иных решений.
Хмаринка, в інших відео ви підписували автора лекції відео по ПІБ, а не хеш тегом як тут. І в списку відео на каналі автор цієї лекції не відображається.
Не знаю, чи це сильно важливо, але для козацької держави XVII ст. все ж більш вживаною назвою є Гетьманщина, а не Гетьманат. Гетьманат пов'язують більше з правлінням Павла Скоропадського у ХХ ст.
Османи не стали суб'єктом світової глобалізації не тому, що застрягли у Середземному морі - у них був нормальний вихід в Індийський океан, а за якоїсь іншої причини.
Дивився в оригіналі, здається це сам Снайдер обмовився, я навіть тоді відмотував. Потім він спеціально наголосить на лівому і правому, мабуть через ці обмовки.
Для тих, кому було байдуже на історію України підійде, хоч не буде так соромно. А для тих хто гідно знає історію, то це лише втрата часу, він практично нічого унікального для Америки не розказує(вони так собі розуміють історію України)
А де ж історія України?! Це лекція про геополітику. Де розповідь про Січ, про гетьманів, казаків? Я почула, як Петро І сприйняв Мазепу, як зраду, а де інформація, чому Мазепа так вчинив, які були причини. Та ще багато невисвітленних тем!
Тому, любі студенти Єлю, для яких пан Снайдер читав цю лекцію, опрацьовуйте самостійно надані вам джерела та матеріали та обговорюйте їх на семінарах. Ось там ви для себе висвітлите багато, і обговорите багато, і безліч деталей з'ясуєте.
«Про те що Україна «завжди була» росією виникають сумніви, тому що історію України знищували успішно, але те що Крим «завжди був» росією сумнівів майже немає, тому шо історію кримських татар знищували ДУЖЕ успішно»
Думаю не правильно в контексті російської імперії вживати сучасну росію, такої держави тоді не було, тоді не річ посполита, а Польща, но викладач називає одну державу тих часів правильно, а що стосується болота пов'язує вже інше🤔
Сучасні греки в Киримі з'явилися за часів екатерини, після того як вона депортувала урумів та румеїв, нащадків еллінів ( як раз вони і жили 2000 років) , та заселила греками. Етногенез Киримських Татар не заснований тільки на половцях... В етногенезі кримських татар взяли участь таври, кіммерійці, скіфи, частково елліни з Мілета, сармати, булгари, готи, гуни, хозари, печеніги, кипчаки (половці), італійці, ординці, турки-сельджуки, адиги (черкеси). Протягом століть народи, які приходили до Криму, асимілювалися з місцевим населенням...
Страшно себе представить этногенез украинцев, через земли которых шлялись туда-суда все коме не лень, в том числе и все варварские народы разорившие Рим.
Видимо это было зависимое торговое поселение с не славянским населением, возможно те же греки. Это так же, как русские считают территории Украины своими, только на том основании, что они ими когда-то владели, хоть население и было украинским.
Дякую за цікавений курс лекцій з історії України. Надзвичайно цікаво почути як сприймають й як вчать сприймати історію України в західному світі. Однак тут криється й одне дуже важливе зауваження: в погляді поважного пана Тімоті Снайдера Україна та українці чомусь майже завжди сприймаються об'єктом, а не суб'єктом історичних процесів. Приділено значну роль впливу історичних подій зовні на перебіг в середині Україні, але майже зовсім проігноровано зворотні процеси. Часи найбільшої суб'єктності українського народу: період розквіту Русі, Галицько-Волинської держави, гетьманщини Богдана Хмельницького тощо висвітлені дуже побіжно. Хоча вони мали надзвичайний вплив на історичний поступ усього східноєвропейського регіону.
У цьому напрямку ще дуже багато роботи, щоб в усьому світі нас почали сприймати суб'єктом. А так маємо лише початок. Дякую
Курс лекцій називається Становлення сучасної України, а не Історія України, Історія Українсько етносу, або Історія Київської Русі. Зміст лекцій точно відповідає темі. Крім того, як вже хтось вище писав, лекції це далеко не весь об'єм інформації опрацьований студентами. І їх суть структуризувати сирі знання
Важливо розуміти, що це лекція не для українців, що дивитимуться його відео на ютубі, а для американських студентів, що вчили в школі історію головно Америки, а інші материки для них були побіжні та вторинні. Якщо не знати того, що коїться в той чи інший час довкола України, студенти не зрозуміють становлення України.
Нагадую, що лекції лише половина, якщо не третина курсу. Решту вони опрацьовують на семінарах та самостійно, де вже наповну розбирають і внутрішні процеси в Україні.
Сказано саме те, що треба знати учням Єльського університету про Україну. Інший матеріал не забороняється, але він є вторинним. Хоча не сказане не рідко стає вирішальним і формує зовсім інше бачення.
Повністю згодна з вами! Дуже стисло та й не значуще Тімоті Снайдер говорить про саму Україну! Цікаво послухати про геополітику, але це не зовсім історія України!
Величезна дяка за переклади лекцій! Наче знаходжусь там) Дуже цікаві взаємозв'зки, про які під час вивчення історії в школі не говорять, а без цього пазли не складаються в картинку. Історія - це життя, чиїсь амбіції, а не купка сухих фактів. І пан Снайдер кожного разу це підтверджує
У нас вчать історії держав, а не людей
У четвер іспит, а я в середу тільки лекцію слухаю. Хвилююся
1699 рік запам’ятай 😂
:)
Подяка авторам каналу, донейтерам і всім причетним за можливість дивитись цю лекцію. Дуже цікаво
Дякую за лекцію, хоча вона дуже поверхнева! Забув сказати пан Снайдер що Катерина була рідкісною бл@діною, мала безліч коханців, і що один із іі коханців правив країною, а ій постачав любовників щоб баба Катя не сумувала! А то він іі виставляє в світі як майже розумну й порядну жінку!
@Ksusha Vit важливо не забувати, що це лекція не для українців, що дивитимуться його відео на ютубі, а для студентів американців, які до цього в школі вивчали історію головно Америки, а на інші материки не звертали таку велику увагу.
Ми вчили історію в школі й також нам не розказували про сексуальне життя Катерини. Дізнаватися такі подробиці можна уже після цілковитого освоєння історії України. Пан Снайдер же дає студентам уявлення про становлення України та на додачу розказує про процеси довкола неї, щоб студенти мали цілковите розуміння всіх процесів, що вплинули на становлення сучасної України. Очевидно, що не можна в такий короткий курс лекцій внести все. Очевидно, що такі речі, як сексуальне життя Катерини якоїсь там надлишкові та непотрібні.
Це для нас, людей, що і так знають все те, про що говорить Снайдер, в лекціях бракує деталей і тонкощів. Але ж ця лекція не для нас. Це лекція для студентів, що гадки не мають про історію України.
Прошу це не забувати. Також прошу не забувати, що лекція лиш третина курсу: решту студенти опрацьовують самостійно та на семінарських заняттях.
@Lil Eya то будьте ласкаві, послухайте лекції наших не менш видатних істориків Олександра Палія, чи «Історію без міфів»,також «Історія для дорослих», в них є докази що так і було,і що є зв‘язок між тим і тим)))
Особливо Палій про це чудово розповідає!
А у пана Снайдера лекції поверхневі, і я не в одного нашого історика бачила критику в його бік! Та й таке!
Можливо він не знайшов підтверджень того що її постільні її втіхи вплинули на її геополітичні погляди чи спрямування, розслаблялася жіночка після виснажливих міркувань про те які накази видавати 💁🏻♀
Дякую! Як завжди, дуже цікаво. Окрема подяка за гарний переклад та озвучку!
Особая благодарность мистеру Снайдеру!
Ніколи особливо не цікавилась історією, але всі лекції про Україну Снайдера дивлюсь з задоволенням. Дякую за таку можливість, за переклад❤
Дякую Вам за просвітницьку діяльність. Дуже цікаво
Цікава лекція, якісний переклад, дякую Вам.
Дякую за Вашу роботу!
Дякую! З нетерпінням чекаю на наступні переклади ☺️
Дякую! Цікаво було слухати оригінал, а українською - ще цікавіше!
Велике дякую!
Дуже гарний переклад
Дякую за вашу роботу
Дякуємо Вам за роботу. Дуже цікавий переклад.
Подяка та вподобайка за Вашу працю
Дякую за переклад і за Вашу роботу, як по цьому, так по іншим.
Дякую за Вашу діяльність! Ці лекції будуть актуальними ще досить довго.
Це неймовірно цікаво, дякую, що переклали!
Дуже дякую за переклад, ви супер!!!
Дякую за переклад . Дійсно круто)
Дякую за просвітницьку діяльність
Низькій поклін та вдячність за підтримку та продовження розвитку даного проекту.
Дякую за Вашу роботу.
величезна подяка за цю надзвичайно цікаву лекцію!!! дякую за Вашу працю, за переклад, за розповсюдження важливоі інформаціі про Украіну!
Тімоті Снайдер робить велику рроботу для України. По ідеї, наша держава має сама створювати і просувати подібні лекції у закордонних університетах.
Дякую! Чудова лекція
Подяка за переклад! Це дуже важливо!
Чому? Снайдер посередньо знає історію України
Щира подяка за чудовий контент.
Дякую дорогоцінній хмариночці за чергову лекцію Тімоті Снайдера!
Дякую за чудовий переклад!!!! Я ніби знову почав любити історію як предмет
Дякую за лекцію!
Дякую каналу за можливість почути лекцію в перекладі. До самого пана Тімоті Снайдера є питання. Перше з них - невже так важко періодично демонструвати карту?
У них немає нової української школи)
Дуже цікаві лекції. Дякую
Дякую за переклад! Лекція цікава. Тільки в кожній лекції все менше про українців, і все більше про інші народи. Про те, що половці це кримські татари взагалі дивина. Половецькі баби є в Дніпрі біля музею, є в інших місцях південної України - всі вони мають круглі обличчя і трошки завужені очі. У нас таких людей багато, тільки розріз очей збільшився! Але це не татари! Татари і турки - так, це споріднені народи. Але поняття Крим Наш дійсно саме з того часу. Для кримських татар це ще більш болюча тема, ніж для нас. В боях 17ст. кримські хани підводили козаків, зраджували. А сьогодні тільки українці, нащадки козаків, взяли цих потомків хана під свою опіку! Дуже хочеться, щоб вони це запам'ятали на сотні років наперед і жили з нами мирно!
Цікава лекція та гарний переклад. Дякую
З нетерпінням чекаю на наступні
Дякую вам за роботу, її складно перелцінити
Дякую!
Дуже круто!)
Дякую. Лекції Снайдера вважаю цікавими саме за їх геополітичний акцент. Але для українців ці лекції будуть ні про що, якщо вони не вивчатимуть свою історію зі своїх джерел
Вітання з Одеси) "... За допомогою карти я можу подорожувати з Парижа до Калькутти; без карти я можу опинитися в Одесі."Колін Вілсон "Паразити свідомості"
Дякую Вам
Реально почав непокоїтися, що не запам’ятаю дати, а професор Снайдер на іспиті питатиме…
Робіть шпаргалки )))
Чекаю вже на той іспит )))
І як там?
Подяка за Вашу роботу. У мене запитання до перекладачів, чи не прийшов час, нарешті, повернути кримським татарам і Особисте ім'я? Кримці, або Киримли.
це щось неймовірне ! Дякуємо ЗСУ !!!
Дякуємо
Дякую за переклад. Поки 2 питання:
1) не зовсім зрозуміло, чому Османська імперія - європейська сила?
2) Поляки встромлчли в шолом соломини (як в перекладі) чи все ж пір'я, що більш логічно
@Kwerd дякую!
1. Балкани це Європа, а Османія їх контролювала і через них проводила кампанії, так що ось так
2. Мабуть таки пір'я
Щиро дякую пану Тімоті за просвітницьку працю заради висвітлення правдивої історії і руйнування міфів Російської Імперії.Правда переможе неодмінно!
Дякую
Как-то про Мазепу жиденько вышло.По моему мнению это был ход конем Петра чтоб не платить козакам за службу.Слово дал слово взял это характерно и Петру и Екатерине.
👍🇺🇦
Українці, які слухають цей курс, звертаюсь до вас. Нам потрібна НАША історія, а не історія "ТЕРИТОРІЇ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ" від московитів, поляків, американців та інших. Деякий позитив є, принаймні про Україну хоч щось говорять в західних університетах. Однак, важливо ЩО САМЕ ВОНИ ДОНОСЯТЬ ДО СЛУХАЧІВ подібних курсів.
20:09
Навпаки правий берег контролювали поляки, а лівий - росіяни.
Просто на карті правий берег ліворуч, а лівий - праворуч
Так, тільки хотів написати:) Або обмовився, або переклад. Бо в попередніх лекціях він сам пояснював що правий та лівий берег визначаємо за течією річки Дніпро, яка впадає в Чорне море.
Та й взагалі, так визначаються береги.
Карту земель українських розгорнув би на лекції і такого б не сталося
Так. Мабуть обмовився
👍
Дуже цікаво! Хоч і є кілька неточностей. Але от до чого тут "Українське народництво"? В лекції про це нема жодного слова. Труднощі перекладу?)))
В цьому контексті не "кримчани", а КРИМЦІ, зауважте наперед, будь ласка!
Для мене принципово, щоб в історії розглядались факти, а не версія переможців. В 1709 р. Мазепа прийняв своє рішення тому, що притримувався саме європейської системи відносин: на його запит до Петра про допомогу військом проти Карла, Петро відмовив васалу, як господин- саме тому Мазепа обрав іншого господина. І хто зрадник?
Українські історики значно глибше знають і розуміють історію нашої України. Снайдер зазнав надто великого впливу російських наративів і в деяких моментах відверто зневажає нашу державність і націю.
Thanks very much
Після перемоги кримські татари повинні стати основними мешканцями півострова і отримати автономію, це буде історичною справедливістю
Thanks
37 хв. Мазепа був зрадником царя Петра 1 і цю зраду можна відчути через століття... А те, що Російський цар використовував воєнну силу козаків без врахування їх інтересів, а те що все населення столиці козаків Батурін було повністю знищене за вказівкою Петра, це нормально? Не треба було гетьману Б. Хмельницькому заключати угоду з моковітами, бо вже більше 300 років це самі закляті вороги українців. Таке відчуття, що лектор симпатизує імперській Росії і її загарбницький політики. Зараз це навіть токсично. Ця політика привела до сучасного геноціда українців росіянами.
Шановні глядачі, дуже багато лектор робить забагато помилок та плутає навмисне тлумачення подій ,схиляючі подіі у свій бік , намішує кривду та очевидне, та ще пекладач переверта речення, змінює значення слів!
Не раджу новачкам ! окрім, хто вже глибоко понурився
Франческо Ди Миранда, тревел блоггер, конец 18 века: Там я провел время в беседе с неким Макьюзи - итальянцем, возглавлявшим итальянскую колонию в этой стране. Но на сегодня из 1300 человек едва осталось 250, а их руководителя чуть было не повесили... Прочих поселенцев - греков, немцев и т.д. - постигла, с незначительной разницей, та же участь, так что в Крыму живут теперь лишь около 300 греческих семей, а в Херсоне - 6. Из 400 тысяч татар, населявших, как говорят, Крым прежде, сохранилось всего 30 тысяч, остальных же обратили в бегство не только религиозный фанатизм, но главным образом дурное обращение с ними российских офицеров и случаи насилия над женщинами, которые для мусульманина суть самое святое.
Утверждают также, будто русские опустошили страну [Крым], вырубая даже фруктовые деревья и снося дома и мечети, чтобы обеспечить себя дровами. Некий адмирал-шотландец, по имени Макензи, для обжига известняка якобы использовал в качестве топлива вырубленные плодовые деревья. Затем я имел продолжительную беседу с адъютантом Самойлова г-ном Поджо, служившим хану, когда русские овладели Крымом, и князем Долгоруковым, также находившимся там. Из этого разговора я извлек интереснейшие сведения: оказывается, русские заставили выехать оттуда 65 тысяч с лишним греческих и армянских семей (христиан, по их утверждению) с целью заселения Екатеринославской губернии. В результате Крым пришел в запустение, его земледелие сошло на нет, а тот край, который намеревались заселить, уже обезлюдел, ибо никто из этих несчастных бедняг там не остался: все они либо погибли, либо бежали в пограничные страны Азии. Возможно ли, что еще творятся подобные бессмысленные дела и что деспотизм не осознает пагубных последствий несправедливости и насилия? Тем не менее господин адъютант, - на мой взгляд, величайший подхалим или, может быть, полнейший невежда, - старался убедить нас, что это был выдающийся политический шаг, а также будто князь Потемкин по свойственной ему беззаботности поступал иногда необъяснимым образом... Будь проклята эта порода, аминь!
"російська" з маленької букви - за це вд мене ще оберемок вподобайок!!!
Пагорб у Відні називається Калінберґ.
Tribunal for russia!
29:08 навпаки, правий берег - поляки, лівий - московити.
+
Бігом, бігом. Це звичайно круто слухати історію України в контексті інших подій у Європі, але блін, мені от цікаво все решта йде на самостійне опрацювання студентів чи як?
Так і є. Лекція лише третина курсу. Інше студенти вивчають самостійно, готуючись до семінарів та працюючи (а не слухаючи, як на лекції) на семінарах.
Знову же, в стилі Тімоті. Максимально про мотиви росії, євреїв, поляків, османів, австрійців, і мінімум про мотиви українців. Навіть ліквідацію Січі не згадав. Навіть чому Мазепа так боровся за суверенітет України 0 уваги. Ну і Херсон виник не на пустому місці, а на місці занепалого або зруйнованого міста Білоховичи(Білісховища) яке згадується в давньоруських літописах, як одне з останніх місцин де русинам можна безпершкодно знаходитися. На карті 1794 це місце називалось Бьла вежа.
Якщо мати мінімум знань з історії, то
ця інформація доволі цікава та змістовна.
Маючи більше уявлення про події того часу,
виникають запитання до почутого.
Швидше за все це загальні відомості і
мають спонукати до подальшого вивчення історії України.
Так тільки він лектор, він описував загальну картину для людей які вивчають цю тему. Потрібно розуміти що ті студенти які там сидять вони не вчать історію України по його курсу, тобто він як професор просто направляє студентів і +- зорієнтовую в просторі щоб вони знали базу , що і чуму . А відповідно попри ці лекції багато в них є лабораторних та практичних занять з його помічниками і т.д. ну і в більшості студент сам має вивчати тему, його надали напрямок цією лекцією а далі сам шукаєш книги і т.д.
Он описывает историю в этой части мира с точки мотивов и действий субъектов политики, а украинцы и крымские татары к тому времени уже стали объектами политики и их мнение никого не интересовало при принятии тех или иных решений.
Не знав про Херсон, цікаво.
Хмаринка, в інших відео ви підписували автора лекції відео по ПІБ, а не хеш тегом як тут. І в списку відео на каналі автор цієї лекції не відображається.
Довжина назви обмежена і не завжди вдається вмістити всю інформацію
Не знаю, чи це сильно важливо, але для козацької держави XVII ст. все ж більш вживаною назвою є Гетьманщина, а не Гетьманат. Гетьманат пов'язують більше з правлінням Павла Скоропадського у ХХ ст.
Норм відео
Криваві землі / Тімоті Снайдер
Коментар для просування каналу
- 1699, 1699, 1699)))
Все, я підготувався до іспиту. Пішов пиво пити.
38:55
У 1709 році було Московське Государство(!) яке переіменувало себе в Росію тільки через 12(!) років.
Ну чому він не показує карти((
Дяка
Crimea is Ukraine! Glory to Ukraine!
Османи не стали суб'єктом світової глобалізації не тому, що застрягли у Середземному морі - у них був нормальний вихід в Індийський океан, а за якоїсь іншої причини.
Як все скомкано і спотворено.
Це Мас-кар-аддд
Золото Карпат
Це Мас-кар-адд
Стефінія мама, а Залужний брат.
І що ж таке 1699? І ДО ЧОГО там хасіди?
Спочатку сказав думати як ріка, а потім, що поляки на лівому березі, а росіяни на правому:)))
29:05 Правий берег контролюють росіяни а лівий поляки. Надіюся це помилка перекладача 🤣
Дивився в оригіналі, здається це сам Снайдер обмовився, я навіть тоді відмотував. Потім він спеціально наголосить на лівому і правому, мабуть через ці обмовки.
Для тих, кому було байдуже на історію України підійде, хоч не буде так соромно. А для тих хто гідно знає історію, то це лише втрата часу, він практично нічого унікального для Америки не розказує(вони так собі розуміють історію України)
Форма слова «татарин» у родовому відмінку множини - «татар», не «татарів». У перекладі цієї лекції використовується хибна форма «татарів».
29:30
Це що, якийсь американський хлопчина буде знати дату Андрусівського миру, а я ні?...
Тімоті, зупинись!
Киримли‼ а не кримські татари📛
1699:)
А де ж історія України?! Це лекція про геополітику. Де розповідь про Січ, про гетьманів, казаків? Я почула, як Петро І сприйняв Мазепу, як зраду, а де інформація, чому Мазепа так вчинив, які були причини. Та ще багато невисвітленних тем!
Тому, любі студенти Єлю, для яких пан Снайдер читав цю лекцію, опрацьовуйте самостійно надані вам джерела та матеріали та обговорюйте їх на семінарах. Ось там ви для себе висвітлите багато, і обговорите багато, і безліч деталей з'ясуєте.
«Про те що Україна «завжди була» росією виникають сумніви, тому що історію України знищували успішно, але те що Крим «завжди був» росією сумнівів майже немає, тому шо історію кримських татар знищували ДУЖЕ успішно»
Росіїї в 1699 році не існувало. Було Княжєсво Московскоє.
Думаю не правильно в контексті російської імперії вживати сучасну росію, такої держави тоді не було, тоді не річ посполита, а Польща, но викладач називає одну державу тих часів правильно, а що стосується болота пов'язує вже інше🤔
Про Новосербію шось ні слова...
Сучасні греки в Киримі з'явилися за часів екатерини, після того як вона депортувала урумів та румеїв, нащадків еллінів ( як раз вони і жили 2000 років) , та заселила греками.
Етногенез Киримських Татар не заснований тільки на половцях...
В етногенезі кримських татар взяли участь таври, кіммерійці, скіфи, частково елліни з Мілета, сармати, булгари, готи, гуни, хозари, печеніги, кипчаки (половці), італійці, ординці, турки-сельджуки, адиги (черкеси). Протягом століть народи, які приходили до Криму, асимілювалися з місцевим населенням...
Страшно себе представить этногенез украинцев, через земли которых шлялись туда-суда все коме не лень, в том числе и все варварские народы разорившие Рим.
Як це Русь не дійшла до Криму??? А Тьмуторакань?
Видимо это было зависимое торговое поселение с не славянским населением, возможно те же греки. Это так же, как русские считают территории Украины своими, только на том основании, что они ими когда-то владели, хоть население и было украинским.