Ніколи не розуміла історії в школі бо її подавали як набір фактів. Завжди бракувало причинно-наслідковий зв’язків і контексту. А лекції Тімоті Снайдера -це любов ❤❤❤
@Tomasz Wiśniewski Уважно. А найгірше те, що такі "знавці" історії України викладають її тим, хто, можливо, в майбутньому сам буде її викладати. Снайдер не розуміє елементарного: історія України - не історія московії. Або розуміє, але, тим не менш, викладає МОСКОВИТСЬКУ версію історії України! Нонсенс!
Кілька разів здавала екзамен з історії України, в голові все-одно була каша. Особливо пробіл з Річчю Посполитою, про яку навіть укр підручники розповідали з російської позиції. Спасибі Тімоті Снайдеру за логічне і дуже лаконічне роз'яснення
У школі я вчив історію, ніби Україна, у її сучасних межах була в скляній банці. А навколо у світі не відбувались важливі змінотворчі процеси. Дякую, що подаєте інформацію таким чином! Це розширює горизонти розуміння історії!
Дякую за можливість дізнатися про історію мого народу у контексті світових подій, що надзвичайно цікаво та важливо не лише для молоді, але і для їх сивочолих батьків, як і я.
В школі саме цей період, 17 століття був найцікавішим, козаки, визвольний рух Хмельницького. Тепер теж дуже цікаво слухати з перспективи того, що живу у Польщі. Дякую!
Єль - один з найпрестижніших ВУЗів світу. Тим часом Тімоті Снайдер "папірці з гарним почерком і восковими печатками". Дякую за переклад, освіта має бути доступною.
Хороший і якісний аналіз без ідеологій. За це подяка Тімоті Снайдеру. Однак є певні зауваження щодо акцентування деяких положень. А саме, литовська держава, що включала Київ і землі Колишньої Русі, жила за привилами і традиціями київської держави, жила на території колишньої Русі, говорила українською мовою, а не литовською, користувалася церковнослов'янськю писемною мовою. Тобто Литва тоді це було фактичним продовженням стародавньої Русі. Такого акценту в лекції практично не звучить, лишень можна здогадатися. Далі, після приєднання Казимиром 2 території України розпочалась фактична польська окупація, а не об' єднання на рівних правах, на це також слід акцентувати, бо тут корінь усіх україно-польських історичних протистоянь. Хмельницький не підняв би повстання, якщо би переслідував мету справедливості тільки для себе. Просто більшість українців уже зазнали подібної несправедливості від поляків. Це був вияв всенародного обурення, і війна насправді була всенародною, а не суто козацькою проти польських загарбників. І невеличке зауваження щодо одягу сарматського. Як воно могло прийти з Туреччини чи Македонії в Литву, якщо сама Україна перед тим називалася Сарматією, про що мусить знати кожен історик. Ще одне, козаки не втікачі, а місцевий народ про що писав Боплан. Вони практикували республіканські звичаї та ясно, що приймали і втікачів звідусіль. Без цих акцентів народ український в цій лекції, якось обезличується, як і в усій попередній російській і західній історіографії.
Повстання Хмельницького було фактично громадянською війною руської козаччини проти руських магнатів. Цього Снайдера я поважно не сприймаю бо він ототожнює жмудинів з літописними литвинами. А після його теорії про український варіант московської мови, я його вважаю корисним ідіотом.
Про одяг все норм - Сарматія то й Сарматія, польська шляхта взагалі походження вела від сарматів, то може то їхній одяг?) Назви тоді кочували і позначали різні явища, або одне і те саме явище мало кілька назв, грубо кажучи їх приліпили остаточно на феномени в 19 чи навіть 20 столітті. Це велика наївність - читати про Сарматію чи Роксоланію, чи тавроскіфів у 10 столітті, чи ще щось, і всерйоз вважати що за цим криються справжні сармати, чи тавроскіфи чи ще щось таке. А, ну і про козаків там з десяток теорій про походження.
Ага, Україна це Польща, Литва і Московія, яку створили вікінги. А на цих територіях щось було, 5 хвилин з 45 хвилинної лекції зазвичай про наші території, інші 40 хвилин про Польщу Московію чи ще щось. Курс про Україну доречі. Мабуть в них є якісь підручники для детального вивчення, але з лекції майже 0 інформації про наші території
Дякую за переклад! Сподіваюся лектор розповість ще про козаків, бо 5 хвилин в курсі про історію України якось мало. Хоча скоріше це курс історій про сусідні країни, які межували з Україною, і по 5 хвилин на лекцію про історію України. Проте все одно цікаво послухати про історію інших країн і подумати, як це могло вплинути на нашу історію
@Андрій Камінський я дивився всі в оригіналі - це не востаннє. На Скоропадського, Петлюру, всі ці метання і трагізм він витратить хвилини 3.) Або про Другу світову він теж говорить наприкінці хвилин за 5, до того довго про передвоєнне становище в Польщі й СРСР. Чи говорячи про Габсбургів, витрачає хвилин 15 на опис їхньої династії з 14 чи якого там сторіччя. Але все фахово, може причина в тому що мені хочеться щоб іноземці більше слухали про нас. І другий момент, оскільки маю історичну освіту і в загальному й так це знаю, то хочеться оминути екскурс в династію Габсбургів і більш наочно послухати про власне Галичину, можливо з більшою згадкою українських письменників і діячів. Якось так. Втім україноцентричної точки зору і так багато, мені цікавий погляд збоку від іноземця. А у студентів буде безліч матеріалів власне українських. Ще раджу Сергія Плохія і Ярослава Грицака пошукати, чудові лекції.
@Freikorps Dämonisch так у перших лекціях багато уваги приділено іншим народам, які в ті часи робили значний вплив на українські землі та культуру... наскільки я зрозумів (переглядаючи оригінальні лекції, просто переглядав місцями, бо англійська то не моє... добре що з'явився переклад) - перша частина курсу буде така... після 11 лекції ті студенти складали іспит (типу перший семестр закінчився) а з 12-ї уже буде ближче до безпосередніх подій в Україні
@Андрій Камінський ну там справді безліч часу присвячено іншим країнам, народам, впливам. Аж до самого кінця. Думаю на це вплинуло те, що там повний курс - студенти читають українські праці, працюють по карті, пишуть екзамени, може ще виступають на семінарах. Тобто вони ґрунтовно опрацьовують матеріал, тому лекції виходять ознайомче-узагальнюючі, трохи розфокусовані.
Це курс про Україну... Поки що пояснюють під дією яких факторів сформувалась Україна... Це лише дев'ята лекція, а на каналі Йельського укніверситету уже є запис 23-ї лекції
@Натали Вели кревська унія - 8 серпня 1385, люблінська унія 1 липня 1569. Різниця: в люблінській унії Литва віддала Польщі багато територій, також там була єдина валюта ( злотий), і єдиний король з сенатом. В Кревській унії були 2 різні королі, два сенати, різні монети
Хмаринка дякую. Але розміщувати на обкладинці фентезі козака замість цілком досяжних зображеннь козаків 17 ст, як оригінальних (наприклад з малюнків Вестерфельда чи мапи Боплана) так і реконструкцій це в наш час не комільфо. Це не були бомжі в сорочках з шкіряними наручами, а одягнуті якісно та споряджені для вогневого бою вправні воїни як і зараз.
Боюсь уявити як викладали - це ж очевидні речі, причина-наслідок, такі-то фактори, тому завжди є логіка. Наприклад, поразка Визвольних Змагань 1917-1921 призвела до радикалізації національного руху, що логічно - було 2 держави з українськими землями, стало 4, і всі жертви намарне. Звідси й ОУН (плюс це загальноєвропейська тенденція як мінімум, особливо бездержавних націй типу хорватів). Ну як приклад.
В украінських підручниках теж пишуть про конфлікт ,що виник між реєстровим і нереєстровим козацтвом ,про пропольських украінців ,які воювали проти Хмельницького.Істину і правду завжди можна знайти,залежно ,що читати.В західних підручниках теж не у всіх пишуть правду про історію Украіни.
Доречніше назвати курс, вплив Європи на Україну. Бо курс зічапіє Україну суб'єктивно, вся інформація подається з іншого боку, в тому звісно і цікавість. Але Україна тут не головний персонаж. Звісно що впливає що джерела інформації не українські.
Україна - тут головний персонаж. І курс про Україну... Це лише дев'ята лекція і поки що "розбираємось" під дією яких факторів сформувалась Україна... І які процеси відбувались... Це дев'ята лекція, а на оригінальному каналі уже є запис 23-ї лекції...
Невеличке зауваження: "влада" була не польська, а річпосполитська. З 1569 року Польщі як окремої країни не існувало - була Річ Посполита (хоча і Польща, і Литва зберігали свої сейми й військове керівництво)
Про "деяких українських націоналістів не зрозумів" Звучало приблизно так: "деякі українські націоналісти поставили б лайки, якщо я говорив би тільки про історію України". Типу, що деякі з українських націоналістів є занадто україноцентричними Ну, ок, але нащо це було сказано. Так можна про кожну групу сказати. Наприклад, деякі англійці бухають в пабах... Просто, сказано, щоб що?
А вы почитайте некторые комментарии: "пусть Притула отправит Снайдеру учебник украинской истории", "История Украины без Украины". Так что Снайдер в курсе наших проблем))))
українські націоналісти, як і будь-які націоналісти, полюбляють коли розповідають саме про їх країну (а про українських він згадав тому що це курс про історію України)) все просто))
Вельми вдячний цьому історику за те що він розповсюджує інформацію про Україну та її Історію на Заході, але багато з того, що він каже м'яко кажучи не зовсім відповідає дійсності :) Враховуючи що досі у 2023 році під час війни проти московії, українською Історією продовжує керувати пєтя толочко - герой россии та друг пуйла. Не дивно, що нашу Історію за нас пишуть американці. Але хай хоч вони і так поверхнево, ніж взагалі ніхто і ніяк...
Дуже цікаві лекції. Але у мене питання зі звуком. Я чую якесь дребезжання, на голосних . До середини можу тільки дослухати. І якийсь переклад , як автоматичний. Звук неприємний, я різні навушники спробувала. Тільки для мене так? Дуже хочу слухати, але не витримую. Так з кожним відео з цим перекладом
Пан Тімоті Снайдер гарно і влучно розставляє основні тези та наголоси в історичних подіях, особливо стосовно соціальних станів і процесів. Польща була дуже успішною завдяки демократії, але це ж її і зруйнувало. Авторитарні держави поряд дестабілізували баланс демократичного правління і врешті захопили та поділили Польщу. Цікаво, що Росія почала набирати могутності під час опанування керівництва нею німецького родоводу.
Якби поляки не намагалися перетворити українців на рабів, то тепер у нас була б зовсім інша історія, і не існувало б ніякого сссср, була б сильна демократична східна Європа. На щастя, поляки засвоїли урок.
@Mariusz Lech А ви маєте совість нам про азіатський світ розказувати? Від “примітивної “України залежить доля Європи, і ваша в першу чергу. Так що думайте перед тим, як написати. Вас уже русскі лапотнікі з німцями 3 рази ділили на частини, чи 4? Нагадайте
Республіка , парламентаризм , вибори - не винахід Польщі. Ще до монголів Русь мала законодавство - Руську Правду. І в складі Речі Посполитої землі Русі жили за Литовським Статутом. Були міста з німецьким ( Магдебургським) правом. Так що Польща не була " місіонером" законності.
Ось уже краще. Спокійно. Випийте кави. Розслабтесь. Історія була, буде, чи з нами , чи без. Московське царство ліпили і Азія і Європа. Революції 1917 організували теж не росіяни. Джугашвілі і Ванда Васілєвська. Конєв і Рокосовський. Меньджинскій, Дзерджинскій, Кароль Свєрчевський , Муха- Міхальскій , Ярузельский... поляки і україїнці і німці чи мадяри - бувають різні. Так то вже на світі є.
@h2so4hclhno310 cubsat Так, ми це знаємо. Українці - найдавніша нація в світі, всі слов'яни походять з України, а поляки - це непокірні українці, які втекли з-за Дніпра. Ми вже знаємо, що саме ти навчив Коперника, як Земля обертається навколо Сонця. Але ви не знаєте одного, що «Фелікс Дзержинський» був двоюрідним братом Юзефа Пілсудського, сестра Фелікса жила в будинку Пілсудського і підтримувала зв’язок з Дзержинським у Москві. Коли Хрушевський «співпрацював» з більшовиками, Дзержинський винищував царську інтелігенцію, яка була принципово імперською і ніколи не визнавала права на існування ні Польщі, ні України. Ви, українці, збудували цього Франкенштейна під назвою Царська Росія, а ми його зрівняли з землею. Але не кажіть нікому, що Дзержинський був нашим агентом, це така солодка таємниця.
@Mariusz Lech попийте води. Холодної. І ще щось заспокійливе. А з часом , вашмосьць, придумайте, звідкіля в польщизні слова - лик , хузар бохатер огул карась зух калкан сєкєра степ .. І як з'явилась на світ така потвора як Фелікс Дзержинський.
@h2so4hclhno310 cubsat Так, ми чудово знаємо ваші фантазії та манію величі, ви навіть довели, що Христос був українцем, що ви будували піраміди в Єгипті і що «Ілля Моравець» був з Моравії, тому «Велика Моравія» - це ваша стара українська держава. . А тепер навіть Коперника українці вчили про зірки та планети. Ви фантастична нація і ваші фантазії фантастичні. Але лікує, закриті заклади повні Наполеонів і Христов. А українська історіографія - це один великий дім для душевнохворих. Бажаю тобі здоров'я.
@Mariusz Lech Нема чого обманювати українців і себе. ( це стосується і професора). Все, що стосується демократії і парламентаризму не походить з Польщі. Русь не була абсолютною монархією, тим більше диктатурою. Князі жили своїм життям, племена своїм. В містах управляло віче - загальні збори жителів. Князь був третейським суддею. Право було кодифіковане - " в Руській Правді." Князь приймав присягу її дотримуватись. Візантія - назва з Середньовіччя. Історична свого часу - Східна Римська імперія. Жителі називали себе римлянами (ромеї в літописах). Азіатами вони не були. Демократія й алфавіт в Європу пішли з Еллади. Парламентаризм Риму - не з Польщі. Мала Азія, Персія, Індія до окупації тюрками була заселена європеоідами. В Європу Месопотамську архаїку , а не демократію й парламентаризм , внесло християнство. Польські королі тільки в перших династіях були поляками. Регентша дітей Лешка Бялого русинка. Баторій- мадяр. Ягелло- литовець. Шляхта вважала себе сарматами . А вони азіати. Історія Польщі - частина історії Європи. Науки, а не книги казочок для дітей. Цілому світу відомо про Міколая Коперніка. Про небезпеку як мінімум кар'єрі за поширення науки про геліоцентризм. ( професор в курсі, чим займалась інквізиція ??? Візантійці її придумали ?) В університеті астрономію Коперніка вчив Юрій з Дрогобича. Колись ректор університету в Болоньї.
Ще одна лекція з історії НЕ України... Цікаво, а лекція з історії України буде? Чи лектор наразі в процесі її вивчення? Притулі слід було надіслати підручник також і Снайдеру!
@Mariusz Lech Бідні, бідні пшеки... Ви такі забавні у своїй святій упевненості в тому, що українці - степові дикуни, а от "ми - поляки, носії кульутри та цивілізації". Ну, що ж не буду порушуватиму ваш самозакоханий спокій, хоча десь у душі ви, я впевнена, знаєте правду. Що, так, поляки - не великий народ, ви - не німці і не французи. І в цьому немає нічого образливого, не всім бути великими.
Ніколи не розуміла історії в школі бо її подавали як набір фактів. Завжди бракувало причинно-наслідковий зв’язків і контексту.
А лекції Тімоті Снайдера -це любов ❤❤❤
@Олександр Крівенко !.. скорше -- перехідний етап і вже ближче до правди...
@Tomasz Wiśniewski Уважно. А найгірше те, що такі "знавці" історії України викладають її тим, хто, можливо, в майбутньому сам буде її викладати.
Снайдер не розуміє елементарного: історія України - не історія московії. Або розуміє, але, тим не менш, викладає МОСКОВИТСЬКУ версію історії України!
Нонсенс!
Й
Й
😊
Кілька разів здавала екзамен з історії України, в голові все-одно була каша. Особливо пробіл з Річчю Посполитою, про яку навіть укр підручники розповідали з російської позиції. Спасибі Тімоті Снайдеру за логічне і дуже лаконічне роз'яснення
У школі я вчив історію, ніби Україна, у її сучасних межах була в скляній банці. А навколо у світі не відбувались важливі змінотворчі процеси.
Дякую, що подаєте інформацію таким чином! Це розширює горизонти розуміння історії!
Дякую за можливість дізнатися про історію мого народу у контексті світових подій, що надзвичайно цікаво та важливо не лише для молоді, але і для їх сивочолих батьків, як і я.
Жду каждый выпуск сильнее чем любимые сериалы. Спасибо.
Які твої улюблені серіали?
Сподіваюсь переклади лекцій будуть продовжувати виходити )
Дякую, що завдяки вам виходять лекції перекладом❤
Як же я вам вдячна!!! Це така насолода!!!
Дякую за переклад, ви робите важливу справу
В школі саме цей період, 17 століття був найцікавішим, козаки, визвольний рух Хмельницького. Тепер теж дуже цікаво слухати з перспективи того, що живу у Польщі. Дякую!
Це щось неймовірне ! Дякую !
Цікавий погляд зовні на події, що перекручувалися та приховувалися в радянській історіі. Дякую за можливість !❤
Лекції дають можливість подивитись на історію з іншого кута зору. Дякую 💛💙
Дякую за Вашу цікаву і важливу роботу !
Єль - один з найпрестижніших ВУЗів світу. Тим часом Тімоті Снайдер "папірці з гарним почерком і восковими печатками".
Дякую за переклад, освіта має бути доступною.
Дуже цікаво, з нетерпінням чекаємо наступних лекцій...
Дуже крута ініціатива!
Дивлюсь в оригіналі, проте радію що хтось займається перекладом!
Хороший і якісний аналіз без ідеологій. За це подяка Тімоті Снайдеру. Однак є певні зауваження щодо акцентування деяких положень. А саме, литовська держава, що включала Київ і землі Колишньої Русі, жила за привилами і традиціями київської держави, жила на території колишньої Русі, говорила українською мовою, а не литовською, користувалася церковнослов'янськю писемною мовою. Тобто Литва тоді це було фактичним продовженням стародавньої Русі. Такого акценту в лекції практично не звучить, лишень можна здогадатися. Далі, після приєднання Казимиром 2 території України розпочалась фактична польська окупація, а не об' єднання на рівних правах, на це також слід акцентувати, бо тут корінь усіх україно-польських історичних протистоянь. Хмельницький не підняв би повстання, якщо би переслідував мету справедливості тільки для себе. Просто більшість українців уже зазнали подібної несправедливості від поляків. Це був вияв всенародного обурення, і війна насправді була всенародною, а не суто козацькою проти польських загарбників. І невеличке зауваження щодо одягу сарматського. Як воно могло прийти з Туреччини чи Македонії в Литву, якщо сама Україна перед тим називалася Сарматією, про що мусить знати кожен історик. Ще одне, козаки не втікачі, а місцевий народ про що писав Боплан. Вони практикували республіканські звичаї та ясно, що приймали і втікачів звідусіль. Без цих акцентів народ український в цій лекції, якось обезличується, як і в усій попередній російській і західній історіографії.
Повстання Хмельницького було фактично громадянською війною руської козаччини проти руських магнатів.
Цього Снайдера я поважно не сприймаю бо він ототожнює жмудинів з літописними литвинами. А після його теорії про український варіант московської мови, я його вважаю корисним ідіотом.
Про одяг все норм - Сарматія то й Сарматія, польська шляхта взагалі походження вела від сарматів, то може то їхній одяг?)
Назви тоді кочували і позначали різні явища, або одне і те саме явище мало кілька назв, грубо кажучи їх приліпили остаточно на феномени в 19 чи навіть 20 столітті.
Це велика наївність - читати про Сарматію чи Роксоланію, чи тавроскіфів у 10 столітті, чи ще щось, і всерйоз вважати що за цим криються справжні сармати, чи тавроскіфи чи ще щось таке.
А, ну і про козаків там з десяток теорій про походження.
Дуже цікаві лекції і гарні переводи. Завжди очікую наступні.
Дякую за переклад.
Прекрасна лекція, велика Вам подяка.
Дякую за переклад, чекаю з нетерпінням наступних лекцій
Як Тімоті просто і доступно все пояснює,це мабуть від бога.Нарешті я зрозумів що і як тоді було)
Дякую за переклад!
Дякую за серією лекцій
Дуже цікавий матеріал.
Дякую за переклад.
Лайк підписка та коментар )
Велику справу робите!
дякуємо за відео! Бо знання - реально сила.
До речі, чудовий переклад!! Дякую
Дякую, дуже цікаво і весело!
Дякую за Вашу роботу.
⁉Друзі, є зауваження на якість звуку у цьому відео. У нас, наче, все норм. Як у вас?
Все ок
Усе гаразд)
Все добре)
Усе гаразд зі звуком, дякую
Звук бездоганний👍
Дуже афігєзні лекції у вас на каналі, дякуємо
Ага, Україна це Польща, Литва і Московія, яку створили вікінги. А на цих територіях щось було, 5 хвилин з 45 хвилинної лекції зазвичай про наші території, інші 40 хвилин про Польщу Московію чи ще щось. Курс про Україну доречі. Мабуть в них є якісь підручники для детального вивчення, але з лекції майже 0 інформації про наші території
Дякую за контент такого рівня українською!
Дякую, чекаю наступні лекції! ❤️
Дякую за можливість подивитись лекції Тімоті Снайдерса
Шнайдера
Гарна робота. Цікаво. Сподіваюсь на продовження.
Лекції бомбезні!
Дякуємо за гарний контент.
Дякую за чергове задоволення!
Не втомлюсь казати "дякую". Дуже цікаві лекції, подача самого матеріалу.
Коментар в підтримку каналу. Слава Україні!
Щиро дЯкую. Шикарні лекції.
Цікаво про природу кордону з Білоруссю. Можливо, колись так само пропаде, як лінія Мажино
Дякую за переклад!
Сподіваюся лектор розповість ще про козаків, бо 5 хвилин в курсі про історію України якось мало.
Хоча скоріше це курс історій про сусідні країни, які межували з Україною, і по 5 хвилин на лекцію про історію України. Проте все одно цікаво послухати про історію інших країн і подумати, як це могло вплинути на нашу історію
@Андрій Камінський я дивився всі в оригіналі - це не востаннє. На Скоропадського, Петлюру, всі ці метання і трагізм він витратить хвилини 3.)
Або про Другу світову він теж говорить наприкінці хвилин за 5, до того довго про передвоєнне становище в Польщі й СРСР.
Чи говорячи про Габсбургів, витрачає хвилин 15 на опис їхньої династії з 14 чи якого там сторіччя.
Але все фахово, може причина в тому що мені хочеться щоб іноземці більше слухали про нас.
І другий момент, оскільки маю історичну освіту і в загальному й так це знаю, то хочеться оминути екскурс в династію Габсбургів і більш наочно послухати про власне Галичину, можливо з більшою згадкою українських письменників і діячів.
Якось так.
Втім україноцентричної точки зору і так багато, мені цікавий погляд збоку від іноземця. А у студентів буде безліч матеріалів власне українських.
Ще раджу Сергія Плохія і Ярослава Грицака пошукати, чудові лекції.
@Freikorps Dämonisch так у перших лекціях багато уваги приділено іншим народам, які в ті часи робили значний вплив на українські землі та культуру...
наскільки я зрозумів (переглядаючи оригінальні лекції, просто переглядав місцями, бо англійська то не моє... добре що з'явився переклад) - перша частина курсу буде така... після 11 лекції ті студенти складали іспит (типу перший семестр закінчився) а з 12-ї уже буде ближче до безпосередніх подій в Україні
@Андрій Камінський ну там справді безліч часу присвячено іншим країнам, народам, впливам. Аж до самого кінця.
Думаю на це вплинуло те, що там повний курс - студенти читають українські праці, працюють по карті, пишуть екзамени, може ще виступають на семінарах.
Тобто вони ґрунтовно опрацьовують матеріал, тому лекції виходять ознайомче-узагальнюючі, трохи розфокусовані.
Це курс про Україну... Поки що пояснюють під дією яких факторів сформувалась Україна... Це лише дев'ята лекція, а на каналі Йельського укніверситету уже є запис 23-ї лекції
Дякую за хороший переклад
Спасибі за працю та переклад
З нетерпінням очікую наступної лекції!
Бякую. Дуже цікаві лекції. Буду рекомендувати їхнє прослуховування всім своїм знайомим.
Супер, дякую!!!!!!!!
Дуже дякую за хороше відео
Дякую вам, за переклад відео.
Дуже вам велике дякую) неймовірно захопливо
Ця лекція набагато цікавіша за попередню. Дякуємо.
Дякую, це відео дійсно було цікавим.
Дякую за переклад
Дякую за донесення загально-європейського погляду на українську історію до широкого загалу. І за високу якість окреме дякую!
Чудово, що крок за кроком з'являється переклад. Дякую!
Буду чесний: мені 23, історією захоплююся років з 8, але сьоголні я вперше на 100% зрозумів різницю між Кревською та Люблінською унією😂😂😂😂😂😂
@Натали Вели кревська унія - 8 серпня 1385, люблінська унія 1 липня 1569. Різниця: в люблінській унії Литва віддала Польщі багато територій, також там була єдина валюта ( злотий), і єдиний король з сенатом. В Кревській унії були 2 різні королі, два сенати, різні монети
@Матвій Волощук , а чим вона, на Вашу думку, відрізняється від Кревської та Люблінської?
Жесть, а ви чули про Брестську унію?
Хмаринка дякую. Але розміщувати на обкладинці фентезі козака замість цілком досяжних зображеннь козаків 17 ст, як оригінальних (наприклад з малюнків Вестерфельда чи мапи Боплана) так і реконструкцій це в наш час не комільфо. Це не були бомжі в сорочках з шкіряними наручами, а одягнуті якісно та споряджені для вогневого бою вправні воїни як і зараз.
Дякую за переклад, дуже файні лекції
Дякую!!!!
Дуже цікава лекція , особливо той факт що козаки фактично пішли проти української шляхти .
проти ополяченої шляхти
Чекаю на вихід друком даної теми.
дуже пізнавально, дякую
Завдяки пану Снайдеру в усіх подіях нарешті простежується логіка...бо те, як нам це викладали - ніфіга не було зрозуміло.
Боюсь уявити як викладали - це ж очевидні речі, причина-наслідок, такі-то фактори, тому завжди є логіка.
Наприклад, поразка Визвольних Змагань 1917-1921 призвела до радикалізації національного руху, що логічно - було 2 держави з українськими землями, стало 4, і всі жертви намарне. Звідси й ОУН (плюс це загальноєвропейська тенденція як мінімум, особливо бездержавних націй типу хорватів). Ну як приклад.
Дякую!
В украінських підручниках теж пишуть про конфлікт ,що виник між реєстровим і нереєстровим козацтвом ,про пропольських украінців ,які воювали проти Хмельницького.Істину і правду завжди можна знайти,залежно ,що читати.В західних підручниках теж не у всіх пишуть правду про історію Украіни.
Дуже цікаво і чудовий переклад! Цікаво це голос перекладача? Чі хтось інший озвучує?
@Хмаринка Science Професійна робота 👌
Хтось інший. Ми долучаємо професійних перекладачів та дикторів, щоб наш контент був максимально якісний
🇺🇦🙏👍
це щось неймовірне ! Дякуємо ЗСУ !!!
Дяяяяякуююю!!!!!
Доречніше назвати курс, вплив Європи на Україну. Бо курс зічапіє Україну суб'єктивно, вся інформація подається з іншого боку, в тому звісно і цікавість. Але Україна тут не головний персонаж. Звісно що впливає що джерела інформації не українські.
Україна - тут головний персонаж. І курс про Україну... Це лише дев'ята лекція і поки що "розбираємось" під дією яких факторів сформувалась Україна... І які процеси відбувались...
Це дев'ята лекція, а на оригінальному каналі уже є запис 23-ї лекції...
Невеличке зауваження: "влада" була не польська, а річпосполитська. З 1569 року Польщі як окремої країни не існувало - була Річ Посполита (хоча і Польща, і Литва зберігали свої сейми й військове керівництво)
Про "деяких українських націоналістів не зрозумів"
Звучало приблизно так: "деякі українські націоналісти поставили б лайки, якщо я говорив би тільки про історію України". Типу, що деякі з українських націоналістів є занадто україноцентричними
Ну, ок, але нащо це було сказано. Так можна про кожну групу сказати. Наприклад, деякі англійці бухають в пабах...
Просто, сказано, щоб що?
А вы почитайте некторые комментарии: "пусть Притула отправит Снайдеру учебник украинской истории", "История Украины без Украины". Так что Снайдер в курсе наших проблем))))
українські націоналісти, як і будь-які націоналісти, полюбляють коли розповідають саме про їх країну (а про українських він згадав тому що це курс про історію України)) все просто))
Не будьте таким вразливим
Бухати в барах це не націоналізм. Бухати в барах за англійську корону - це націоналізм)
Тому вони і націоналісти) але українські націоналісти ітак поставили лайк, навіть якщо тут не все про Україну)
Вельми вдячний цьому історику за те що він розповсюджує інформацію про Україну та її Історію на Заході, але багато з того, що він каже м'яко кажучи не зовсім відповідає дійсності :) Враховуючи що досі у 2023 році під час війни проти московії, українською Історією продовжує керувати пєтя толочко - герой россии та друг пуйла. Не дивно, що нашу Історію за нас пишуть американці. Але хай хоч вони і так поверхнево, ніж взагалі ніхто і ніяк...
👏👏👏👏
Дуже цікаві лекції.
Але у мене питання зі звуком.
Я чую якесь дребезжання, на голосних . До середини можу тільки дослухати. І якийсь переклад , як автоматичний.
Звук неприємний, я різні навушники спробувала.
Тільки для мене так? Дуже хочу слухати, але не витримую. Так з кожним відео з цим перекладом
Пан Тімоті Снайдер гарно і влучно розставляє основні тези та наголоси в історичних подіях, особливо стосовно соціальних станів і процесів. Польща була дуже успішною завдяки демократії, але це ж її і зруйнувало. Авторитарні держави поряд дестабілізували баланс демократичного правління і врешті захопили та поділили Польщу. Цікаво, що Росія почала набирати могутності під час опанування керівництва нею німецького родоводу.
Я тепер розумію чому В’ятрович критикував Снайдера!
Дякую
Якби поляки не намагалися перетворити українців на рабів, то тепер у нас була б зовсім інша історія, і не існувало б ніякого сссср, була б сильна демократична східна Європа. На щастя, поляки засвоїли урок.
@crush crush Jak czytasz historyków a nie oglądasz propagandystów to so podobnego zdania.
@Tomasz Wiśniewski я своїх істориків читаю, цікавлять ваші
@crush crush A co ja mam ci tłumaczyć ?Poczytaj swoich historyków , i będziesz wszystko wiedział.
@Tomasz Wiśniewski поясніть мені вашу точку зору на українську історію, цікаво. Кого поляки називали русинами, і коли почали називати українцями?
@Mariusz Lech А ви маєте совість нам про азіатський світ розказувати? Від “примітивної “України залежить доля Європи, і ваша в першу чергу. Так що думайте перед тим, як написати. Вас уже русскі лапотнікі з німцями 3 рази ділили на частини, чи 4? Нагадайте
💙💛💙💛👍👍👍
Республіка , парламентаризм , вибори - не винахід Польщі. Ще до монголів Русь мала законодавство - Руську Правду. І в складі Речі Посполитої землі Русі жили за Литовським Статутом. Були міста з німецьким ( Магдебургським) правом. Так що Польща не була " місіонером" законності.
Ось уже краще. Спокійно. Випийте кави. Розслабтесь. Історія була, буде, чи з нами , чи без. Московське царство ліпили і Азія і Європа. Революції 1917 організували теж не росіяни. Джугашвілі і Ванда Васілєвська. Конєв і Рокосовський. Меньджинскій, Дзерджинскій, Кароль Свєрчевський , Муха- Міхальскій , Ярузельский... поляки і україїнці і німці чи мадяри - бувають різні. Так то вже на світі є.
@h2so4hclhno310 cubsat Так, ми це знаємо. Українці - найдавніша нація в світі, всі слов'яни походять з України, а поляки - це непокірні українці, які втекли з-за Дніпра. Ми вже знаємо, що саме ти навчив Коперника, як Земля обертається навколо Сонця. Але ви не знаєте одного, що «Фелікс Дзержинський» був двоюрідним братом Юзефа Пілсудського, сестра Фелікса жила в будинку Пілсудського і підтримувала зв’язок з Дзержинським у Москві. Коли Хрушевський «співпрацював» з більшовиками, Дзержинський винищував царську інтелігенцію, яка була принципово імперською і ніколи не визнавала права на існування ні Польщі, ні України. Ви, українці, збудували цього Франкенштейна під назвою Царська Росія, а ми його зрівняли з землею. Але не кажіть нікому, що Дзержинський був нашим агентом, це така солодка таємниця.
@Mariusz Lech попийте води. Холодної. І ще щось заспокійливе. А з часом , вашмосьць, придумайте, звідкіля в польщизні слова - лик , хузар бохатер огул карась зух калкан сєкєра степ .. І як з'явилась на світ така потвора як Фелікс Дзержинський.
@h2so4hclhno310 cubsat Так, ми чудово знаємо ваші фантазії та манію величі, ви навіть довели, що Христос був українцем, що ви будували піраміди в Єгипті і що «Ілля Моравець» був з Моравії, тому «Велика Моравія» - це ваша стара українська держава. . А тепер навіть Коперника українці вчили про зірки та планети. Ви фантастична нація і ваші фантазії фантастичні. Але лікує, закриті заклади повні Наполеонів і Христов. А українська історіографія - це один великий дім для душевнохворих. Бажаю тобі здоров'я.
@Mariusz Lech Нема чого обманювати українців і себе. ( це стосується і професора). Все, що стосується демократії і парламентаризму не походить з Польщі. Русь не була абсолютною монархією, тим більше диктатурою. Князі жили своїм життям, племена своїм. В містах управляло віче - загальні збори жителів. Князь був третейським суддею. Право було кодифіковане - " в Руській Правді." Князь приймав присягу її дотримуватись. Візантія - назва з Середньовіччя. Історична свого часу - Східна Римська імперія. Жителі називали себе римлянами (ромеї в літописах). Азіатами вони не були. Демократія й алфавіт в Європу пішли з Еллади. Парламентаризм Риму - не з Польщі. Мала Азія, Персія, Індія до окупації тюрками була заселена європеоідами. В Європу Месопотамську архаїку , а не демократію й парламентаризм , внесло християнство. Польські королі тільки в перших династіях були поляками. Регентша дітей Лешка Бялого русинка. Баторій- мадяр. Ягелло- литовець. Шляхта вважала себе сарматами . А вони азіати. Історія Польщі - частина історії Європи. Науки, а не книги казочок для дітей. Цілому світу відомо про Міколая Коперніка. Про небезпеку як мінімум кар'єрі за поширення науки про геліоцентризм. ( професор в курсі, чим займалась інквізиція ??? Візантійці її придумали ?) В університеті астрономію Коперніка вчив Юрій з Дрогобича. Колись ректор університету в Болоньї.
Ще одна лекція з історії НЕ України... Цікаво, а лекція з історії України буде? Чи лектор наразі в процесі її вивчення? Притулі слід було надіслати підручник також і Снайдеру!
@Mariusz Lech полячок, чого ти там розшумівся? спалахнуло від правди? ну, нічого буває😆🤭
@Mariusz Lech Бідні, бідні пшеки...
Ви такі забавні у своїй святій упевненості в тому, що українці - степові дикуни, а от "ми - поляки, носії кульутри та цивілізації".
Ну, що ж не буду порушуватиму ваш самозакоханий спокій, хоча десь у душі ви, я впевнена, знаєте правду. Що, так, поляки - не великий народ, ви - не німці і не французи. І в цьому немає нічого образливого, не всім бути великими.
Дякую за переклад. Зі звуком ніби все ок. Принаймні поки що
круто!)
Про Люблінську унію дуже мало сказано. А так - норм.
Вся ж лекція досить коротка, тому й мало сказано.
Дякую.
Новий погляд.
Я ні на що не натякаю але абсолютно відсутнє відео з Історії США українською 😊
💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻
Наплів про Хмельницького сім мішків гречаної вовни) Все було зовсім не так. Як то кажуть - уявлення первісних американців про історію України.
💙💛
Я перепрошую. 25:55 церковнослов’янська замість канцелярськослов’янська. Дякую за вашу роботу.
Дякую.Вінниця.
🎉🎉🎉
38хв.14 сек. В Англії це насамперед справа рук Джефрі Чосера, якщо говорити про використання верникулярної мови.
Цікаво, але дуже скупо про козаків
Why is the war now
We need some peace
Дякую із Запоріжжя, нині у Вроцлаві ;(
Круто